2. El Elektrikli Araba Alınır mi? Tavsiyeler

İkinci El Elektrikli Araba tavsiyeleri
2. El Elektrikli Araba
2. El Elektrikli Araba

2 El Elektrikli Araba Almaya Değer mi? Kullanılmış elektrikli arabalar alınmaya değer mi? Yoksa onlara geniş bir pas vermeli misiniz? İşte bilmeniz gerekenler. Kullanılmış bir elektrikli araba satın alma fikriyle ilgileniyor musunuz? Zor kazanılan parayı kullanılmış bir elektrikli arabaya harcamaya değer mi? Merak ediyorsanız, kullanılmış bir elektrikli araba satın almanın mantıklı olup olmadığını açıklayacağız. Satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Anime Dimensions seviye listesi


2 El Elektrikli Araba Almaya Değer mi?

Kullanılmış bir elektrikli araç satın almayı düşünmek için birkaç neden vardır. İster ilk satın alma fiyatı çok yüksek olsun, ister arabanız için aylık ödeme yapmak istemiyorsanız. Bu rotaya gitmek için bazı iyi nedenler var. Bu araçlara olan talebin artacağı ve arzın zaten sınırlı olduğu bir zamanda, kullanılmış bir EV satın almak mantıklı bir seçimdir. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız veya deneyimli birinden yardım istemedikçe kullanılmış bir elektrikli araç satın almanızı önermediğimizi unutmamak önemlidir.

İkinci El Elektrikli Araba Almak

2. El Elektrikli Araba Özellikleri
2. El Elektrikli Araba Özellikleri
  • Yenisinden daha ucuza mal olabilir. Bu araçlara olan talebin artması ve bazı üreticilerin siparişlerinde teslim edebileceklerinden daha fazla arabaya sahip olmaları nedeniyle fiyatlar yalnızca artacaktır.
  • Bu arabalar pilleri üzerinde kolay olma eğilimindedir ve çok az bakım gerektirir. Bu nedenle, normal arabalardan daha düşük amortisman oranlarına sahip olma eğilimindedirler.
  • Bu araçların pazarı hala oldukça küçüktür, bu nedenle diğer ikinci el araçlarda olduğu kadar büyük bir endişe kaynağı olmayabilir. Bu nedenle, hızlı bir şekilde değer kaybetmeleri olası değildir.

İkinci El Elektrikli Araba Almanın Eksi yanları

2. El Elektrikli Araba Avantajları
2. El Elektrikli Araba Avantajları
  • İkinci el bir elektrikli araba satın alırken, garantisinin devam edip etmediğini. Varsa ne kadar süre kaldığını kontrol ettiğinizden emin olun. Değilse, transfer ücretini öğrenmeniz gerekir.
  • Değiştirilmesi oldukça pahalı olabileceğinden pilde herhangi bir hasar olup olmadığına bakın. Ayrıca, araçta herhangi bir geri çağırma olup olmadığını ve gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini kontrol edin.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En iyi Disney oyunları


2 El Elektrikli Araba Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz?

Bu arabalardan birini satın almayı düşünüyorsanız, bazı önlemler aldığınızdan emin olun.

1- 2 El Elektrikli Araba Pil Durumunu Öğrenin

Sadece arabanın gövdesine bakarak çok şey görebilirsiniz. Kullanılmış bir elektrikli arabayı kötü bir yatırım yapacak, dışarıdan görülemeyecek pek çok şey var. Elektrikli araçlar için en önemli şey aküdür. Aslında en büyük yatırımınız pildir. Bu büyük bir şans! Bu yüzden şarj etmeyen akülü bir araç almadığınızdan emin olmak istersiniz.

2- Araba Menzili

Almadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da araç menzilidir. Yeni arabalar gibi kullanılmış elektrikli araçlar (EV’ler) menzile göre sınıflandırılır ve iki kategoriye ayrılır: uzun menzilli ve kısa menzilli. İlk elektrikli araçlar tipik olarak kısa menzilliydi ve tam şarjla yaklaşık 90 mil seyahat ediyordu. Öte yandan, uzun menzilli EV’ler tam şarjla 100-300 mil seyahat edebilir. Tesla elektrikli araçlar tam yük altında 370 milden fazla yol kat ediyor.

3- Pil Garantisi

Hemen hemen tüm yeni elektrikli araçların bir araç garantisi ve ayrı bir pil garantisi vardır. Pil, hangisi önce gelirse, ilk satın alma tarihinden itibaren 100.000 mil veya 8 yıl garantilidir. Özel bir satış yoluyla kullanılmış bir elektrikli araç satın alıyorsanız, garantinin sizin için geçerli olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Satıcıdan VIN’i alın ve garantinin size aktarılabilmesi için araç üreticisinin müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

Feragatname: Bu yazı tamamen yazarın görüşlerini temsil etmektedir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. 2 El Elektrikli Araba sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En iyi Dekorasyon Oyunları


Bu içeriğe oy verin!