Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

ADS Geniş Eşleşme Değiştirilmiş anahtar kelimelerin kullanımdan kaldırılması

ADS Geniş Eşleşme Değiştirilmiş anahtar kelimelerin kullanımdan kaldırılması. Geniş eşleme düzenleyicilerin kullanımdan kaldırılması Google Ads performansınızı nasıl etkileyecek? Eski bir Google çalışanı, etkiyi ölçmek için senaryosunu paylaştı.

Geniş Eşleme Değiştirilmiş anahtar kelimelerin kullanımdan kaldırılması
ADS Geniş Eşleşme: Değiştirilmiş anahtar kelimelerin kullanımdan kaldırılması

Günümüzün çalkantılı dünyasında bir sonuç yok, ancak Google Ads’deki değişiklikleri güvenilir bir şekilde tahmin edebiliriz. Bu nedenle, Google geçen hafta anahtar kelime eşleme türlerinde başka bir değişikliğin geldiğini duyurdu.

Geniş eşlemeli değiştirilmiş anahtar kelimeler artık mevcut olmayacak ve işlevleri sıralı eşlemeli anahtar kelimeler tarafından emilecektir.

Google değişiklikler yaptığında (genellikle uyum sağlaması uzun zaman alır) akıl sağlığınızı korumak için teknolojiyi kullanmanın güçlü bir savunucusu olarak, başka bir ücretsiz Google Ads komut dosyası paylaştım.

Bu, son Google değişikliklerinin etkisini tahmin etmeye yardımcı olmak için hesabınızda. Bu makalenin sonunda, komut dosyasının tek bir hesabı ve MM versiyonunu bulacaksınız.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fransız otel


ADS Geniş eşleşme yedek anahtar kelime eşleme türü nedir?

ADS Geniş Eşleşme Değiştirilmiş anahtar kelimelerin kullanımdan kaldırılması Dört tür eşleme vardır: tam eşleme, sıralı eşleme, geniş eşleme ve negatif eşleme. Her biri, reklam verenlerin bir kullanıcı sorgusunun, reklam tetiklenmeden önce seçilen anahtar kelimelerle yakından eşleşmesi gereken dereceyi belirlemesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Google uzun zamandır tüm kullanıcı aramalarının yaklaşık% 15’inin yeterince benzersiz olduğunu ve reklamverenlerin tam olarak eşleşen anahtar kelimelere sahip olmasının imkansız olduğunu (buradaki anahtar kelimeler, arama sorgusuyla neredeyse tam olarak eşleşmelidir) tartışmıştır.

Bu nedenle, sıralı eşleme ve geniş eşleme gibi eşleme türleri vardır: reklamlar, arama sorgusu anahtar kelimeyle alakalı olduğunda ancak başka veya biraz farklı kelimeler kullandığında görüntülenir.

Bununla birlikte, reklamverenler Google’a eşleme türlerinde biraz esneklik vererek ek dönüşümler elde etmeyi sevse de, bazen reklamverenler karma anahtar kelime eşleme türü yaklaşımı kullanmak isterler.

Anahtar kelimelerinde iş açısından kritik olan belirli kelimeleri alıntı yapmak isteseler de, diğer kelimeler için gereksinimleri katı değildir. Örneğin, [Miami’deki Oteller] anahtar kelimesini kullandığınızda, yalnızca Miami’de bulunan butik oteller “Miami” kelimesinin kesinlikle aramaya dahil edilmesini gerektirebilir.

Ancak, her iki kullanıcının da ihtiyaçlarını karşılayabildikleri için, “otel” terimini “konaklama” olarak değiştirmek uygun olabilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Tıklama oranı nedir


Reklam veren, geniş eşlemeli anahtar kelime istemiyor ise aşağıda ki kodu yapabilir

[[+ Miami’s hotel]] anahtar kelimesinin önüne bir artı işareti “+” ekleyerek bu tercihi belirtebilir.

Geniş eşlemeli bir anahtar kelimenin bu değiştirilmiş versiyonuna geniş eşlemeli değiştirilmiş (BMM) anahtar kelime denir.

Örnek olarak aynı örneği ele alalım, ancak yüzlerce konuma sahip küresel otel zincirlerini temsil eden reklamverenler göz önünde bulundurulduğunda, “otel” kelimesinin korunmasını talep ederken daha katı olabilirler, çünkü reklamları bir “konu” içerecek şekilde hedeflendiğinde kelime arama görüntülenir, “özellik kalitesi daha yüksek ve fiyatı daha yüksek. Dönüştürme oranı daha düşük. [+ Miami’s hotel] anahtar kelimesi BMM’dir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. ADS Geniş Eşleşme Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunz: Siyah şapkalı SEO


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER