Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Ads Kampanya Oluşturma, Reklam Grupları Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Ads Kampanya Oluşturma ve Reklam Grupları Nasıl Oluşturabilirsiniz? Hesap yapısı, ücretli aramanın başarısını sağlamak için önemli bir unsurdur. Bu en iyi uygulamalar, kampanyaları ve reklam gruplarını etkili bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Kampanyalarınızı ve Reklam Gruplarınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz
Kampanyalarınızı ve Reklam Gruplarınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: ADS Geniş Eşleşme


Ads Kampanya Oluşturma, Ads Reklam Grupları

Ads Kampanya ve Reklam Grupları Oluşturma işlemleri için ne yapılması gerek. Adım adım her detayı sizler için derledik. Hesap yapısı, ücretli aramanın başarısını sağlamak için önemli bir unsurdur. Yapı ve grup en iyi uygulamalarını benimsemek, anahtar kelimelerin, reklam mesajlarının ve açılış sayfalarının iş hedefleriyle uyumlu olmasını sağlar.

Etkili yapı büyük ölçüde pazarlama stratejinize ve iş ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Ayrıca, ilk kurulumun kapsamının ötesine geçmeyi ve işletme geliştikçe etkili ve sürekli bakım ve genişletme faaliyetlerine izin verecek çevik bir yapı inşa etmeyi düşünmek gerekir.

Taktiksel unsurların doğru şekilde ayarlanması, yapıyı olabildiğince işlevsel hale getirebilir (örneğin, en etkili raporlama ve optimizasyonu destekler).

Ayrıca, algoritma tabanlı otomasyona ve komut dosyalarına giderek daha fazla dayanan en son ücretli arama yeniliklerinden yararlanmak için sizi iyi bir konuma getirecektir.

Reklam grubu kampanyasına göre çalıştığından, önce bazı kampanya konularını tartışacağız.

Kaç kampanyaya ihtiyaç duyulduğunun dikkatlice değerlendirilmesi, tüm alakalı anahtar kelime konularını kapsamanızı ve her konunun kendi kampanyasına dahil edilmesini sağlayacaktır.

Bu, doğal olarak doğru sayıda evrensel reklam grubunun en alakalı şekilde düzenlenmesiyle sonuçlanacaktır.

Reklam gruplarının bazı yapıları ve işlevleri motordan motora farklılık gösterse de, özellikle İngilizce dışındaki pazarlarda motorlar arasında çoğu aynı unsurlara sahiptir.

Kampanya kurulumu için en iyi uygulamalar

Ads Kampanya ve Reklam Grupları Oluşturma adımları için bir uygulama var mı? Hangi kampanyalara sahip olacağınıza ve kaç kampanyaya sahip olacağınıza karar verirken, hangi aramaların en fazla kapsam gerektirdiğini düşünün. Ardından, iş hedeflerini desteklemek için gereken bütçe yönetimi, konumlandırma ve ekipman ayarlarını düşünün.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fransız otel


1- Parayı takip et

Bütçe kampanya düzeyinde olduğundan, özel bir bütçeyi hak eden her reklamın kendine ait bir kampanyası olmalıdır.

Mümkün olduğunca tam ve sürekli fon sağlamanız gereken koşullar için, daha kolay yönetmek için özel bir kampanya oluşturmanızı öneririz.

Yapılacak en iyi şey, kendi markalı sözlerinizi tamamen finanse etmektir, çünkü bunlar, işletmenizi zaten bilen en nitelikli kullanıcıları hedefler.

Yeniden hedefleme (ARYPL olarak da bilinir) ve stratejik kampanyalar (kilit pazarlarda olduğu gibi), temel trafik havuzlarını en yakından yönetmek için öncelikli kampanyaların oluşturulmasını gerektiren diğer kullanım durumlarıdır.

Konumlandırma parametreleri

Gerekli motor ağı, coğrafi konum ve hedef kitle, yapınızı daha da etkileyecektir. Reklam grubu düzeyindeki teklif değiştiriciler, her hedefleme örneği için ayrı kampanyalar oluşturmaktan kaçınmaya yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, raporlamayı, bütçe yönetimini ve uzun vadeli anahtar kelime yönetimini kolaylaştırmak için, çoğu ayarın kampanya düzeyinde kullanılması önerilir. Bu, performansla ilgili en yüksek verimliliği raporlamanıza ve her yeni grup veya yeni anahtar kelime eklediğinizde sınırlı adımlarla zaman içinde kampanyalar oluşturmanıza olanak tanır.

Ağ ayarları

Genellikle reklamın arama sonuçlarında görüneceği varsayılır (yani, yalnızca web’de arama yapın). Bununla birlikte, bazı durumlarda, onu bir federe sitede veya belirli bir motorun görüntüleme ağında çalıştırmak isteyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan ağı kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın ve ardından doğru ayarları seçin.

Konum Hedefleme

Ads Kampanya ve Reklam Grupları Oluşturma işleminde konum hedeflemenin önemi nedir? İşletmenizin diğer medyalarla aynı ayak izine sahip olması cazip geliyor. Ancak, arama motoru isteğiniz çevrimdışı satışların gerçekleştiği yerden farklı olabilir. Arama motoru talebinin nereden gelebileceğini araştırmak için bir dakikanızı ayırın.

(DMA, şehir, eyalet, bölge, ülke). Ardından, en iyi pazarınız için birkaç ayrı kampanya oluşturun. Bütçeniz izin veriyorsa, diğer olası yerlerdeki kalan tüketici trafiğini karşılamak için ek bir “her şey dahil” kampanya oluşturun.

Örneğin, Boston’daki bir perakendeci Boston şehir merkezi, komşu ilçeler, New England ve ABD’nin diğer bölgeleri için kampanyalar oluşturabilir.

İngilizceyi veya tüm dilleri seçseniz de, trafiğin çoğunun nereden geldiğini ve sitenizin bunu tam olarak destekleyip desteklemediğini öğrenin.

Kitleler

 • Yapınıza rehberlik etmesi için birinci taraf ve tüm mevcut üçüncü taraf verilerini kullanın.
 • Yaygın bir kullanım örneği, yeniden pazarlama için ayrı bir kampanya oluşturmak ve ARYPL kampanyalarıyla geçmiş kullanıcıları hedeflemektir.
 • Ancak, özellikle birden fazla ürün veya hizmet satıyorsanız, yapınızı daha da bölmeyi düşünün.
 • Örneğin, belirli ürünleri satın almış ancak diğerlerini satın almayan kullanıcılar için ayrı kampanyalar oluşturmak, özel bütçeler, konum hedefleme (gerekirse), reklam ve raporlama yoluyla iş hedeflerini yakından desteklemenize olanak tanır.
 • Bunu reklam grubu düzeyinde denediyseniz, bu mümkün değildir.

2- Mobil Ayarlama

Ekipman performansı sürekli değişiyor ve bu da onu önemli bir optimizasyon aracı yapıyor. Kampanyalarınızı cihaza göre bölmeden önce aşağıdaki avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurun.

 • Motor algoritması, otomatik algoritmadaki teklifleri optimize ederken ekipman sinyalini dikkate alacak şekilde geliştirilmiştir.
 • Kampanyaları cihaza göre bölmek, optimizasyon için mevcut trafik miktarını ve KPI’ları büyük ölçüde azaltabilir ve anlamlı optimizasyon için yeterince büyük olmayan kampanyalar oluşturabilir.
 • Sitenin duyarlı bir tasarımı ve diğer mobil en iyi uygulamaları varsa, mobil kullanıcı deneyimi mükemmel olabilir ve mobil kampanyaların hedefleri mobil olmayan kampanyalarla aynı tutulabilir. reklâm
 • Bunu akılda tutarak, mobil cihaz büyük miktarda trafik, maliyet ve hedef göstermediği sürece etkinlikleri veya grupları cihaza göre ayırmanız önerilmez.
 • Tersine, otomatik bir teklif verme çözümü kullanmıyorsanız, cihaz düzeyinde verimliliği artırmak için cihaz teklif değiştiricileri kullanın.
 • Reklam mesajlarını farklı cihazlardaki kullanıcılara uyarlamak için reklam özelleştiricileri kullanın.

3- Reklam grubu en iyi uygulamaları

Ads Kampanya ve Reklam Grupları Oluşturma 3. aşamasında konuya göre gruplandırmanın önemi nedir? Öncelikle gerekli anahtar kelimeleri konuya göre gruplayın. Hedef aramada çakışmayı önlemek için bunlar olabildiğince dar olmalıdır.

 • Her grup farklı reklamları desteklediğinden, reklam grubunuzun yapısına rehberlik etmenin bir yolu, her durumda sunmak istediğiniz kopyaya dayanır.
 • Örneğin, spor ayakkabısı satıcısıysanız, her markanın her açılış sayfasını eşleştirmek için bir kadın ayakkabısı kampanyası için bir reklam grubu oluşturabilirsiniz.
 • Bununla birlikte, ürün yelpazesine bağlı olarak (yine de çok genel), her grupta çeşitli anahtar kelimeler vardır.
 • Bu durumda, ayakkabı markasına göre bir kampanya oluşturabilir ve her ayakkabı türü için ayrı bir grup oluşturabilirsiniz. Genel olarak, çoğu trafik belirli sayıda terim tarafından yönlendirilir.
 • Aslında, bazen az sayıda anahtar kelime çok fazla trafik ve / veya hedef paylaşım oluşturabilir.
 • Bu durumlarda, bu “güçlü anahtar kelimelerin” başka terimler altında barındırılan ayrı gruplarda olması için birden fazla gruba ihtiyacınız olabilir. Tek bir anahtar kelime grubu nadirdir, ancak aynı teklifi kullanır.
 • En yakın performansı elde etmek, kopya optimizasyonu, test ve raporlamayı elde etmek için anahtar kelimeleri gruplar halinde grupladılar.

Reklam grubu stratejisini uyguladıktan sonra, grup yapısını tamamlamadan ve oluşturmadan önce, eşleme türlerinin ve kitle ihtiyaçlarının reklam metninin yazılma şeklini nasıl etkilediğini düşünün ve ardından açılış sayfasının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun.

4- ADS Eşleşme Türleri

En iyi verimliliği elde etmek ve negatif eşleşmeleri basitleştirmek için eşleme türüne göre yinelenen gruplar oluşturmanız önerilir.

 • Bu en iyi uygulamaya eşleme türü yansıtma denir ve grup başına yalnızca bir eşleme türü kelimesi gerektirir.
 • Tam eşleşme grubu, özel durumlar olmadığı sürece en iyi rolü oynamalıdır, aksi takdirde olumsuzluğa gerek yoktur.
 • Sıralı eşleme ve geniş eşleme gruplarının etkisi genellikle zayıftır ve eşleştirmenin odağı reddedilir.
 • Unutmayın, grup yamyamlığından kaçınmak için, “sürekli” ve “büyük” gruplarda negatif kelime olarak “tam eşleşme” pozitif kelimesini kullanmalısınız.
 • Eşleme türü grup aynalamasının bütçe avantajları da vardır. Bütçe sınırlı olduğunda, farklı gruplarda izole edilen etkisiz oyun türlerini askıya almak çok daha kolay oluyor.
 • Çok sayıda kampanyanız varsa ve maliyetler üzerinde daha iyi kontrole ihtiyaç duyuyorsanız,
 • başka bir yaklaşımı benimseyebilirsiniz: Eşleme türlerini kampanyaya göre yansıtın, böylece her kampanyada yalnızca bir eşleme türü grubu ve şartlar bulunur.

Herkese özel mesaj

Farklı reklamlara duyulan ihtiyaç, grupların ayrılmasının ana nedenidir. Ancak, daha fazla grup oluşturmaya geçmeden önce lütfen kopya özelleştirme sorununu çözmek için feed’i veya reklam özelleştiriciyi kullanıp kullanamayacağınıza bakın.

Fiyatlar, ürün özellikleri veya hizmet unsurları gibi unsurlar genellikle iş verileri fonksiyonları aracılığıyla sağlanabilir.

Yeni reklamlar ve gruplar oluşturmak yerine değiştirmeniz gerektiğinde, iş verilerini sorunsuz bir şekilde güncelleyebilir ve bir reklam kalite puanı incelemesini tetiklemeden bu değişikliği reklam kopyasına aktarabilirsiniz.

Yalnızca bir kitle için mesajlaşma yöntemini değiştirmeniz gerekiyorsa ve bu büyük bir bütçe oluşturmuyorsa, yeni gruplar veya kampanyalar oluşturmak yerine reklam özelleştiricileri kullanın.

Customizer if ifadesi, varsayılan metnin tüm kullanıcıları ve belirtilen kitle için alternatif metni görüntülemesine izin verir.

5- Açılış Sayfaları

Web sitesi dönüşümlerini değerlendirmek için bir yükleme sayfası testi çalıştırmıyorsanız, en iyi uygulama, reklam grubu başına bir açılış sayfası kullanmaktır.

Birden çok açılış sayfasına ihtiyaç olduğunu gösteren işaretler, anahtar kelimelerin yakından gruplanmadığını ve reklam grubunda birden çok tema olduğunu gösterir.

Bu durumda, lütfen grubu, grup, açılış sayfası ve reklam kopyalama yöntemi arasında bire bir ilişki olacak şekilde bölün.

Çok detaylı bir yapı oluşturmak cazip gelebilir. İlk başta karmaşık görünüyorsa, olabilir. Yeni bir hesap açmayı düşünün. Her şeyin tek bir motor hesabına yerleştirilmesi gerekmez ve özellikle birden çok bütçe kaynağı söz konusu olduğunda, daha büyük reklamcılık için genellikle birden çok motor gerekir.

İçerik Klonlamaya önlem

Kampanyalar genellikle bir motordan diğerine klonlanır. Ancak bu, gereksiz çok sayıda reklam kampanyası ve grubu yaratır.

Yardımcı motorun trafik payı çok daha düşük olduğu için birçok kampanya ve grup sınırlı trafiğe sahip olacaktır.

Her motorun tüm içeriğini klonlamak yerine, en anlamlı sonuçları sağlayacak ve optimizasyonu ve raporlamayı haklı gösterecek etkinliklere ve gruplara kopyalamak daha iyidir.

6- Adlandırma kuralı

Planlanan etkinlikler ve grup adlandırma kuralları olmadan, herhangi bir yapısal değerlendirme eksiktir.

 • En iyi yol, özlü olmak, tüm konumlandırma işlevlerini yansıtmak, parametreleri ayarlamak ve öğeleri özel karakterlerle ayırmaktır.
 • Bu önemlidir (motorları veya üçüncü taraf araçlarını kullanmak) ve yalnızca raporlama ve optimizasyon gibi yönetim nedenleriyle değil.
 • Güvenilir adlandırma kuralı, zaman içinde genişletmeyi basitleştirir. Herhangi bir otomasyon çözümünün uygulanmasını basitleştirecek, anahtar kelimeleri genişletecek, bütçeleri yönetecek vb.
 • Ancak, reklam grubu veya kampanya adına akla gelebilecek her şeyi eklemeyin. Adlandırma kuralı, çıplak gözle kampanyanın veya reklam grubunun ne içerdiğini belirlemesine izin vermelidir. Ancak filtreler ve etiketler yan yana kullanılmalıdır.
 • Bunları, kampanyalar ve gruplar için aşırı karmaşık adlandırma kuralları kullanmak zorunda kalmadan bir hesabın veya kampanyanın çeşitli bölümleri hakkında hızlı bir şekilde rapor oluşturmak için kullanın.

Son olarak 7- Sonuç

Ücretli bir arama stratejisinin herhangi bir öğesi gibi, bu yapı da statik bir öğe değildir. Özellikle web sitesi güncellemeleri varsa düzenli olarak kontrol edin. Site içeriği ve açılış sayfası değişiklikleri, yapınızı iyileştirmek için fırsatlardır.

Ancak, bu en iyi uygulamaları izlerseniz, gelecekteki değişiklikler artımlı olmalı ve sizi performans düşüşüne neden olabilecek revizyonlardan kurtarmalıdır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Ads Kampanya Oluşturma Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Tıklama oranı nedir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER