Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

AiM Medical Robotics’un Nöroşirürji Alanında İnovasyonları

Önemli Noktalar

  • AiM robotu, nöroşirurjide hassasiyeti artırıyor.

  • BWH ve Harvard ile işbirliği yapıyor.

  • Kadavra deneyleri, robotun etkinliğini doğruladı.

AiM Medical Robotics, Parkinson hastaları için derin beyin stimülasyonunu (DBS) iyileştirmeyi amaçlayan yenilikçi MRI uyumlu robotu ile nöroşirürjik işlemleri geliştirme misyonunu ilerletiyor. Şirket, robotunun gerçek zamanlı, görüntü kılavuzlu prosedürlerdeki etkinliğini doğrulamak için Brigham and Women’s Hospital (BWH) ve Harvard Üniversitesi Cerrahi Navigasyon ve Robotik (SNR) Laboratuvarı ile önemli bir klinik araştırma anlaşması imzaladı. Bu ortaklık, teknolojinin beyin kayması gibi yaygın cerrahi zorlukları önemli ölçüde azaltma potansiyelini vurgulamaktadır.

Klinik Çalışma İşbirliği

BWH ve SNR Laboratuvarı ile işbirliği, AiM’in uzun süredir devam eden araştırma çabalarının bir devamıdır. AiM’in CEO’su Gregory Fischer, SNR Laboratuvarı’ndan Pedro Moreira ve Noby Hata, bu teknolojinin ilerlemesinde önemli rol oynamışlardır. Klinik çalışma sırasında cerrahlar, prosedürün hassasiyetini ve güvenliğini artırmayı amaçlayarak AiM’in robotunu kullanarak gerçek zamanlı MRI rehberliği ile DBS uygulayacaklar.

Başarılı Kadavra Deneyi

AiM, Mayıs 2024’te gerçekleştirilen bir kadavra deneyinde cerrahi robotunun yeteneklerini sergileyerek, gerçek zamanlı MRI rehberliği kullanarak DBS ucu yerleştirmedeki hassasiyetini gösterdi. Deney, PracticePoint Hızlandırıcı Tesisi’nde gerçekleşti ve robotun, nöroşirurji sırasında yaygın bir sorun olan beyin kaymasını hesaba katma etkinliğini vurguladı.

Synaptive Medical ile Ortaklık

Synaptive Medical’ın Modus Nav nöro-navigasyon yazılımının AiM’in robotu ile entegrasyonu, nöroşirurji iş akışını optimize etmeyi amaçlamaktadır. Bu ortaklık, prosedürler sırasında görselleştirme, navigasyon ve kontrolü artırarak, intraoperatif MRI güncellemelerini kullanarak hassas hedefleme ve lokalizasyon sağlayacak.

Temel Çıkarımlar

AiM Medical Robotics’in MRI uyumlu robotu, nöroşirurjide cerrahi hassasiyeti ve hasta sonuçlarını iyileştirmeyi hedeflemektedir. BWH, Harvard’ın SNR Laboratuvarı ve Synaptive Medical ile işbirlikleri, teknolojiyi ve uygulamasını geliştirmektedir. Başarılı denemeler, robotun cerrahi sırasında beyin kayması gibi zorlukları ele alma potansiyelini göstermektedir.

  • AiM robotu, nöroşirurjide hassasiyeti artırıyor.
  • BWH ve Harvard ile işbirliği yapıyor.
  • Kadavra deneyleri, robotun etkinliğini doğruladı.
Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Web’s Editör
Web’s Editör
Web'in Dijital Sesi sloganıyla 2020 yılından bu yana yayın yapan websesi.com, teknoloji haberleri, trend teknolojik gelişmeler, oyunlar, girişim hikayeleri ve dünya çapında ses getiren her konuda seni bilgilendirmek için burada.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER