Amazon Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir ve Abonelik İptal Etme Adımları

Amazon Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir
Amazon Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir

Amazon Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir? Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmek mi istiyorsunuz? Seni istemeden suçladılar mı? Merak etmeyin, bu sitede Amazon Prime aboneliğinizi iptal etmek için izlemeniz gereken adımları açıklıyoruz.

Amazon Prime Aboneliği Nasıl Kolayca İptal Edilir?

Amazon Prime, Amazon tarafından sunulan ücretli bir üyeliktir. Aylık değer için ücretsiz ürün teslimatı, film akışı, TV şovları ve müzik gibi avantajlar elde edersiniz. Aboneliğinizi iptal ederseniz Amazon Prime Video’yu da iptal etmiş olursunuz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En İyi Diyet Planı


Ayrıca, bu abonelik varsayılan olarak aylık olarak yenilenir. Yani ay sonunda iptal etmezseniz sizden ücret alacaklar. Ücretli bir abonelik istemiyorsanız, ücretsiz süre sona ermeden otomatik yenileme seçeneğini devre dışı bırakmanız gerektiğini unutmayın. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde, dönem sonuna kadar üye olarak kalırsınız ve bir sonraki dönem için otomatik olarak ödeme yapılmaz. Ücretsiz gönderimden ve diğer tüm Amazon Prime avantajlarından vazgeçmeye hazırsanız aboneliğinizi iptal etmek için aşağıdakileri yapın:,

  1. Amazon web sitesine gidin ve henüz yapmadıysanız oturum açın.
  2. Hesap ve listeler seçeneğine tıklayın.
  3. Bir kez orada, Amazon Prime aboneliğim seçeneğini seçin.
  4. Üyeliği ve avantajları sonlandır’a tıklayın.
  5. Tüm avantajlarınızdan vazgeçmek istediğinizi onaylamanızı isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz.
  6. Son olarak, Amazon Prime aboneliğinizin iptalini onaylayın.
Amazon Prime Hesabı İptal Etme
Amazon Prime Hesabı İptal Etme

Abonelikten çıkmanın, ödemesini yaptığınız sürenin sonunda geçerli olacağını bilmelisiniz. Öte yandan, daha önce bir Prime ödemesi yaptıysanız ancak bu arada avantajlarından yararlanmadıysanız, geri ödeme alabilirsiniz.

Bu nedenle, Amazon Prime aboneliğinizi otomatik olarak yenilediyse ve buna göre ücretlendirdiyse. Avantajlarından yararlanmaya başlamadan önce iptal ederseniz paranızı geri almanız mümkündür. Ayrıca Amazon Prime aboneliğinizi iptal edip paranızı geri alabiliyor musunuz?


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Yemek Nasıl Yapılır


Amazon Prime Deneme Sürümü Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Amazon Prime Abonelik İptal Etme
Amazon Prime Abonelik İptal Etme

Amazon Prime’ı iptal etmek istiyorsanız ücretsiz deneyin. “Üye Bilgileri” sekmesinde “Devam” seçeneğini seçmelisiniz. Kalın harflerle bir mesaj görünür: Aboneliğiniz otomatik olarak yenilenmeyecek şekilde yapılandırılmıştır. Yani varsayılan olarak sizden ücret almayacak.

Lütfen Amazon’un sunduğu ücretsiz denemeyi iptal etmezseniz, otomatik olarak ücretli bir üye olacağını ve her dönemin sonunda hesabınıza yansıtılacağını unutmayın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Amazon Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: McDonalds Big Mac Kaç Kalori var


Bu içeriğe oy verin!