Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Anneler günü ilk ne zaman kutlandı (Anneler Günü Tarihi)

Anneler günü ilk ne zaman kutlandı? Anneler Günü, tüm dünyada annelerin onuruna kutlanan bir bayramdır. Günün genel kutlaması, Mayıs ayının ikinci Pazar günü gerçekleşir. Diğer birçok ülke de bu gün tatili kutlarken, bazı ülkeler bunu yılın diğer zamanlarında yapar. Orta Çağ boyunca, uzaklara taşınanların Lent’in dördüncü Pazar günü Laetare Pazar evlerini ve annelerini ziyaret etmelerine izin verme geleneği gelişti.

Bu Pazar, Çoğu ülkelerde Anneler Günü oldu. Ancak yerini büyük ölçüde modern zamanlara kadar devam eden bir gün aldı. Anneler Günü ve Anneler Günü’nün kutlanması oldukça fazla ilgi çekti. Bu Tarih Ana tanrıça onuruna festivaller düzenleyen eski Yunanlılara ve Romalılara kadar uzanabilir. Ancak modern Anneler Günü’nün en belirgin örneği, “Anneler Günü” olarak bilinen erken Hıristiyan bayramıdır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: bedava müzik indir yükle mp3


Anneler günü Tarihi

Bir zamanlar İngiltere’de ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde büyük bir gelenek olan kutlama. Lent’in dördüncü Pazar gününe denk geliyor ve başlangıçta inananların evlerinin yakınındaki “ana kiliselerine” dönme zamanı olarak görülüyordu. Özel Zamanla, anne pazarı geleneği, çocukların annelerine çiçek ve diğer teşekkürlerini sunduğu daha dünyevi bir tatile dönüştü. Gelenek, 1930’larda ve 1940’larda Amerika Birleşik Devletleri’nde Anneler Günü ile birleşmeden önce sonunda popülerliğini kaybetti.

Biliyor musunuz? Anneler Günü’nde yılın diğer günlerinden daha fazla telefon görüşmesi var.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: exxen canlı maç izle bedava


Anneler günü ilk ne zaman kutlandı

Anneler Günü, annesi dostluk ve sağlığı geliştirmek için kadın grupları organize eden Philadelphia’lı Anna Jarvis tarafından başlatıldı. 12 Mayıs 1907’de, Batı Virginia’daki Grafton’daki annesinin kilisesinde bir anma töreni düzenledi. Beş yıl içinde, hemen hemen her eyalet, 1914’te Amerika Birleşik Devletleri başkanı olan bu günü kutluyordu. Woodrow Wilson bunu ulusal bir tatil yaptı.

Anneler günü ilk ne zaman kutlanmış12 Mayıs 1907’de
Anneler günü ilk ne zaman kutlanmış

Jarvis beyaz karanfil giyilmesini teşvik ederken. Yaşayan veya ölmüş bir anneye bir övgü olarak kırmızı veya pembe karanfil giyme geleneğini geliştirdi. Zamanla gün, anne rolünü oynayan büyükanneler ve teyzeler gibi diğer insanları da kapsayacak şekilde genişledi. Başlangıçta esas olarak bir onur günü olan gün. Kart göndermek ve hediyeler vermekle ilişkilendirildi. Ticarileştirilmesini protesto etmek için Jarvis, hayatının son yıllarını dayattığı tatilleri ortadan kaldırmaya çalışarak geçirdi.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Anneler günü ilk ne zaman kutlandı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Lig tv canlı izle şifresiz bedava kesintisiz donmadan hd


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER