Perşembe, Mayıs 30, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Aonic, VR Oyun Geliştiricisi nDreams’ı 110 Milyon Dolara Satın Aldı

Oyun sektöründe bilinen bir isim olan Aonic, önde gelen sanal gerçeklik oyun geliştiricisi nDreams’ı 110 milyon dolara tamamen satın aldı. Bu stratejik hamle, Aonic’in yılın başında nDreams’te azınlık hissesi edinmek için yaptığı 25 milyon dolarlık yatırımı takip ediyor. Satın alma, Aonic’in sanal ve karma gerçeklik oyun sektörlerindeki varlığını genişletme taahhüdünü vurguluyor.

nDreams, Phantom: Covert Ops ve Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord gibi övgüyle karşılanan VR başlıklarıyla tanınıyor ve şimdi yaklaşık 250 çalışanı bulunan önemli bir büyüme gösterdi. Satın almaya rağmen, nDreams mevcut liderliğini koruyacak ve kurucu ortaklar Patrick ve Tamsin O’Luanaigh sırasıyla CEO ve Baş İnsan Kaynakları Sorumlusu pozisyonlarında devam edecekler.

Satın alma, nDreams için genişleyen VR ve MR pazarından yararlanma fırsatı sağlayan dönüm noktası olarak görülüyor. Aonic’in desteğinin, nDreams’e gelecekteki yatırımlarında, üçüncü taraf yayıncılık ve potansiyel olarak daha fazla stüdyo satın almalarda yardımcı olması bekleniyor. nDreams, PowerWash Simulator VR gibi başlıklarla üçüncü taraf yayıncılığında zaten ilerleme kaydetti ve VR/AR uzmanları Near Light’ı satın alarak portföyünü genişletti.

Aonic’in CEO’su Paul Schempp, nDreams’in VR pazarına önemli katkıları için övgüde bulundu ve Aonic’in stüdyo ağı içindeki gelecekteki iş birliği için heyecanını dile getirdi. Bu satın alma, bilgi alışverişi ve kaynak paylaşımı için bir fırsat olarak görülüyor ve nDreams, VR ve MR oyun yeniliğinde önemli bir oyuncu olarak konumlandırılıyor.

nDreams’in VR oyunlarında kanıtlanmış başarısı ve Aonic’in destekleyici ortamıyla bu ortaklık, VR ve MR oyun alanında heyecan verici gelişmeler getirmeye hazırlanıyor. nDreams, yaklaşan projeler üzerinde çalışmaya devam ederken, oyun topluluğu bu iş birliğinin üreteceği yenilikçi deneyimleri sabırsızlıkla bekliyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER