Ap Ne Demek LoL – League of Legends Terimleri

Ap Ne Demek LoL
Ap Ne Demek LoL

Ap Ne Demek LoL? Yetenek Gücü, (AP), belirli yeteneklerin, eşyaların ve rünlerin etkinliğini artıran bir istatistiktir. Etkileri, değerleriyle orantılı olarak büyü gücü kazancı bonusları ile orantılıdır. Örneğin, 50 yetenek gücü ve 100 (+ %20 AP) hasar veren bir büyü. Bu hasarın 110’a ( 100 + (50 × 0.2) = 110 ) çıkmasına neden olur. Her kahraman 0 büyü gücü ile başlar ve seviye atlayarak ek büyü gücü kazanılmaz.

Büyü gücü yetenekler, eşyalar ve rünler aracılığıyla arttırılabilir. Yavaş yavaş birikir ve kazanılan her bir bonus puanı, istatistiklerinizi doğrudan etkiler. Yetenek Gücü Birçok yetenek, eşya ve rün, AP oranları aracılığıyla büyü gücünden yararlanır. Büyü gücünün her zaman büyü hasarı için geçerli olmadığını unutmayın; oran herhangi bir hasar türüne atanabilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; LoL Fps Gösterme


Ap Ne Demek LoL

  • AP = Yetenek Gücü, genellikle büyüler/yetenekler ve bazı öğelerle yapılan büyü hasarı anlamına gelir.

LoL = League of Legends’ın kısaltması

CC = Yavaşlatma, sersemletme, korku vb. anlamına gelen Kalabalık Kontrolü.

Lol Diğer Güç Bilgileri

APC = Yetenek Gücü Taşıma, fazla temel cana sahip olmayan ancak büyüler/yetenekler. Yoluyla çok fazla büyü hasarı veren bir şampiyon anlamına gelir.
AD = Saldırı hasarı, otomatik saldırılar ve yeteneklerin yanı sıra bazı öğeler tarafından verilen temel hasar anlamına gelir.
ADC= Saldırı Gücü Taşıyıcı, genellikle sağlığı düşük olan ancak otomatik saldırılardan veya. Saldırı hasarından çok fazla hasar veren bir şampiyon anlamına gelir.
Bot = Bilgisayar kontrollü şampiyona (AI) atıfta bulunan veya çoğunlukla alt koridora, kısaca ‘alt koridor’a atıfta bulunan.
Üst = Üst şerit, haritadaki en kuzeydeki şerit.
Orta = Orta şerit anlamına gelir.
OP = Aşırı Güç, sihirdarlar bunu bir şeyin muazzam ve haksız miktarını açıklamak için kullanırlar.
OMW = On My Way, genellikle bir şampiyonun başka bir şampiyonun yardım talep ettiği bir alana doğru gittiği zaman söylenir.
GG = İyi Oyun anlamına gelir, bir maçın sonunda kazandığınızda/kaybettiğinizde, oyun sırasında sert duygular ifade etmediğini söyler.

Son

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Ap Ne Demek LoL sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer LoL Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; LoL Türkçe Yapma