Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Apple VR Gözlük Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı, Özellikleri

Apple VR Gözlük Ne Zaman Çıkacak? Apple AR/VR başlığı, onların gelişmiş AR teknolojisine doğru bir sonraki adımı olacak. AR ilk olarak 1968’de “bilgisayar grafiklerinin babası” Ivan Sutherland tarafından icat edildi. AR’nin ilk ticari kullanımı bir Alman reklam ajansı tarafından gerçekleştirildi. Bilgisayar kamerası tarafından tarandıktan sonra, bilgisayar ekranında BMW Mini için basılı bir dergi reklamı belirdi. VR kulaklıklar bir süredir buralarda. AR gözlük konsepti 2013’te Google Glass’ın piyasaya sürülmesiyle zirveye ulaştı.

Ancak sıradan insanlar böylesi devrim niteliğinde bir gadget’ı günlük yaşamlarına dahil etmeye hazır değildi. Teknoloji sahnesi o zamandan beri çok değişti. Apple, App Store’daki milyonlarca AR cihazı ve binlerce AR uygulamasıyla şu anda dünyanın en büyük AR platformudur. Apple’a göre, donanımları ve yazılımları temel AR için tasarlanmıştır ve mümkün olan en iyi AR deneyimini sunmalarına olanak tanır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Jurassic World 3 Ne Zaman Çıkacak


Apple VR Gözlük Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı ve Özellikleri

Apple AR/VR kulaklığı, Apple Glass’ın öncüsü olmalıdır. Apple Glass’ın entegre gelişmiş AR özellikleriyle sıradan tasarımcı güneş gözlüklerine benzediği söyleniyor. Ancak bir AR/VR kulaklığı, AR işlevinin çalışmasını sağlamak için birden fazla harici sensör. Kamera içeren bir VR kulaklığı gibi görünür. Apple tarafından bu cam için özel olarak tasarlanan RealityOS’u çalıştıracak. Bir Apple Karma Gerçeklik kulaklığının söylentileri, VR FaceTime aramaları için Apple’ın Memojis ve SharePlay özelliklerine güveneceğini gösteriyor.

Ana ekran olarak 4K mikro OLED ekran kullanabilir. Her şey Apple’ın en yeni M2 işlemcisi tarafından desteklenecek. Tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, tüm Apple AR/VR kulaklığının lideri olmuştur. Onun spekülasyonları açık ara en doğru ve mantıklı olanıdır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Apple iphone 14 pro max ne zaman çıkacak


Apple VR Gözlük Çıkış Tarihi

Bu yılki Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansında, hayranlar en azından Apple’ın VR/AR kulaklığını sergilemeyi bekliyor. Ticari marka başvurusu ve yeni RealityOS, WWDC 2022’de Apple’ın AR/VR başlığının lansmanına dair ipucu veriyor. Ancak Kuo, AR/VR başlığının WWDC 22’den önce WWDC 22’de piyasaya sürülmeyeceğini cesurca iddia etti. Ayrıca 2023’e kadar serbest bırakılmayacağını söyledi. Kuo, insanların VR kulaklıklarını zaten deneyimlediğine ve AR kulaklıkları hakkında bir şeyler bildiğine inanıyor. Ancak, AR ve VR arasındaki geçişin nasıl görüneceğini bilmiyorlar ve bu. Apple’ın AR/VR başlığının (veya kendi deyimiyle AR/MR başlığının) ana satış noktalarından biri olacak.

Ayrıca Apple’ın kulaklığı Ocak 2023’te bir medya etkinliğinde tanıtacağını öngördü. Geliştirme araç setleri, etkinlikten iki ila dört hafta sonra kullanıma sunulacaktır. Ön siparişler 2022’nin ikinci çeyreğinde başlayacak ve Apple AR/VR başlığı WWDC 2023’ten önce raflarda olacak. The Information’dan bir rapor, Apple AR/VR kulaklıklarının 3.000 dolara kadar mal olabileceğini iddia ediyor. Ortalama bir oyun VR kulaklığı, bugünlerde karma gerçeklik kulaklığı olarak yaklaşık 1.000 ABD Doları tutarındayken. Bu, 3.500 ABD Doları değerindeki Microsoft HoloLens 2’ye kıyasla mütevazı bir fiyattır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Apple VR Gözlük Ne Zaman sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Kuruluş Osman 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER