Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Apple Watch 7 Pili Çok Hızlı Bitiyor Ne Yapmam lazım?

Apple Watch 7 Pili Çok Hızlı Bitiyor Ne Yapmam lazım? Apple, akıllı saat üretiminde önde gelen şirketlerden biridir ve Apple Watch kesinlikle rekabetini kırdı. Sahadaki diğer rakiplerde bulunmayan yüksek doğrulukla en iyi spor, fitness ve sağlık özelliklerinden bazılarına sahiptir. Bu, oldukça yüksek fiyat etiketini tamamen kanıtlıyor. Ancak Apple Watch’ın kusurları da yok değil. Dünya çapında Apple Watch kullanıcıları tarafından bildirilen en büyük şikayetlerden biri kısa pil ömrü. Apple Watch Pili hızlı bitmesi kötü bir durum olsa gerek.

Cihaz eskiyse bu sorun makul görünüyor ancak 7 serisi Apple Watch’un yeni müşterilerinin çoğu bu sorunla karşılaştığını iddia ediyor. Bu kılavuzda Apple Watch Series 7 pilinin neden bittiğini ve bunun sık sık yaşanmaması için alabileceğiniz bazı önlemleri anlatacağız.


Apple Watch Pili hızlı bitmesi Nedenleri Nelerdir?

Apple Watch Pili hızlı bitmesi
Apple Watch Pili hızlı bitmesi

Apple Watch’ta düşük pil performansına neden olabilecek birçok faktör vardır. Birincisi, daha önce de belirttiğimiz gibi kullanım süresidir. Cihaz ne kadar eski olursa, şarj döngüsü o kadar uzun olur ve bu da doğrudan pil ömrünün kısalmasına neden olur. Ancak bu tek faktör değildir.

Hepimizin bildiği gibi diğer akıllı saatlerle karşılaştırıldığında Apple Watch’un pil ömrü oldukça kısa. Tek bir şarjla 18 saatten fazla kullanım süresi sağlanabiliyor. Android dünyasındaki birçok akıllı saat, tek bir şarjla günler hatta haftalarca pil ömrü sağlayabilir.

Apple Watch pil ömrünün bu kadar kısa olmasının nedeni, sensörün her saniye sağlığınızı doğru bir şekilde izlemesidir. Çoğu Apple Watch kullanıcısı akıllı saatini gece şarj etmeyi uygun buluyor. Ancak birçok kullanıcı pilin bir günden daha kısa sürede şarj edildiğinden de şikayet ediyor. O yüzden Apple Watch Jarj Çok Hızlı Bitiyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Roblox Sunucu Kullanılamıyor


Apple Watch 7 Pili Çok Hızlı Bitiyor

Neyse ki Apple Watch 7’nizin pil ömrünü önemli ölçüde uzatmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Bunların tümü, doğrudan saatinizden veya iPhone’unuzdan erişebileceğiniz ayarlardır.

1. Apple Watch’unuzu sıfırlayın

Apple Watch Ayarları Sıfırlama
Apple Watch Ayarları Sıfırlama

Bu ilk adım biraz aşırı gibi görünse de saatin herhangi bir ayarında sorun varsa bu sorunu çözecektir. Endişelenmeyin, tüm fitness ve sağlık izleme verileriniz iPhone’unuzda yedeklenmeye devam edecek. Saatinizi sıfırlamak, onu fabrika ayarlarına döndürür ve Apple Watch’u iPhone ile yeniden eşleştirmenize olanak tanır. Bu sayede daha önce saat ile telefon arasındaki bağlantının kesilmesiyle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını düzeltebilirsiniz.

  1. Apple Watch’ınızda Ayarlar uygulamasını başlatın  .
  2. Genel > Sıfırla’ya gidin  ve Tüm İçeriği ve Ayarları Sil üzerine dokunun  .
  3. Şifrenizi giriniz.
  4. Saatinizin silinmesi bittiğinde, yeniden başlatılacak ve sizden onu tekrar iPhone’unuzla eşleştirmenizi isteyecektir.

2. Hareketi Azalt’ı açın

İPhone’unuzda “Alıştırmayı Azalt” seçeneğini kullandıysanız, telefonunuzun pil ömrünü nasıl önemli ölçüde uzatabileceğini tam olarak bilirsiniz. Bu özelliğin açılması, genellikle pil üzerinde büyük etkisi olan tüm animasyonları ortadan kaldırabilir. Apple Watch’u kullanırken daha az şeker görmek sizi rahatsız etmiyorsa, aynısını Apple Watch’ta da yapabilirsiniz.

  1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın ve Genel üzerine dokunun  .
  2. Üzerine dokunun  Erişilebilirlik ve ardından musluk  Hareket azaltın .
  3. Apple Watch’ınızda Hareketi Azalt’ı açmak için anahtarı değiştirin.

3. Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Devre Dışı Bırakın

Arka planda uygulama yenileme işlevi, iPhone ve Apple Watch’taki çeşitli uygulamaların arka planda birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar. Bunu esas olarak sağlık verilerinizi, bildirimlerinizi ve diğer bilgilerinizi değiş tokuş etmek için yaparlar.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bunun saatin pil ömrü üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Bildirimleri almak ve saatinizi telefonunuzla senkronize etmek için daha fazla beklemek istemiyorsanız bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

  1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın.
  2. In  My İzle sekmesi, dokunun  Arka Planda Uygulama Yenileme .
  3. Burada, özelliği tamamen devre dışı bırakabilir veya saatinizle iletişimi durdurmak için uygulamaları tek tek seçebilirsiniz.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun Oynamak için En iyi Kulaklık


4. Bildirimleri Kapatın

Apple Watch’u yalnızca fitness takibi için kullanıyorsanız, saatinizdeki anında iletme bildirimlerini tamamen kapatmayı düşünebilirsiniz. Bu açıkça “akıllı” saatin akıllılığını bir dereceye kadar azaltacaktır, ancak size ihtiyacınız olan pil gücünü sağlayabilir.

6. Destek Talebi Oluşturun

Apple Watch 7 Pili Çok Hızlı Bitiyor
Apple Watch 7 Pili Çok Hızlı Bitiyor

Her şey başarısız olursa, saat pilini değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Apple Watch’unuzu onarmak için size en yakın Apple Store’u arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Apple Watch Jarj Çok Hızlı Bitiyor

Apple Watch pil boşaltma sorunlarının nasıl çözüleceğine ilişkin kılavuzumuzun size yardımcı olacağını umuyoruz. Bahsettiklerimiz dışında herhangi bir ipucunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlarda diğer okuyuculara bildirin! Kılavuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size tüm kalbimizle hizmet edeceğiz!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Apple Watch 7 Pili Çok Hızlı Bitiyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Discord Renk Kodları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER