ASPX’i PDF’ye Dönüştürmenin En Kolay Yolu (ASPX to PDF indir)

ASPX to PDF Dönüştürme
ASPX to PDF Dönüştürme

ASPX’i PDF’ye dönüştürme, ASPX to PDF converter ve ASPX to PDF indir en kolay yöntemler. Sadece bir kaç adımda dosyanızı hızlı ve güvenle dönüştürün. Bu işlemi en kısa yoldan bile halletmenin yolu vardır.

ASPX Nedir? Nasıl Çalışır?

ASPX dosya uzantısına sahip bir dosya, Microsoft tarafından ASP.NET için yapılmıştır. Active Server Extensions Pages dosyalarının kısa adıdır. Web sunucularında oluşturulan ASPX dosyaları, komut dosyaları ve tarayıcıların sayfaları nasıl açılıp görüntülenmesi gerektiğini anlamaya yardımcı olan eklentidir.

Microsoft resmi web sitesi, HTML yerine ASPX kodlamasını kullanır. Bu kodlama, “Aktif Sunucu Sayfaları” anlamına gelir. ASPX dosyalarını görüntülemek istiyorsanız, ASPX’i PDF dosyalarına dönüştürmeniz gerekir.

ASPX’i PDF’ye Dönüştürmenin En Kolay Yolları (ASPX to PDF Yöntemleri)

ASPX kodlama dili bir İnternet medya dosyası olarak nitelendirilir. Dosyaların Google Chrome, Opera, Brave, Firefox ve Internet Explorer gibi web tarayıcıları ile açılması bazı yöntem gerektirir. ASPX dosyalarını Chrome’da açmak ve bunları PDF belgeleri olarak kaydetmek için gerekli adımlar şöyle;

ASPX’i Chrome’da PDF’ye Dönüştürmenin Yolu

  • ASPX dosyasını Chrome’da açın.
  • ” Yazdır ” sayfası açılır penceresini açmak için ” Ctrl+P “ye basın . Solda, ‘ Hedef ‘ bölümünün altında, ‘ Değiştir ‘ seçeneğini bulacaksınız .
  • ” Değiştir ” düğmesine basın ve ” PDF Olarak Kaydet ” seçeneğini seçin.
  • ASPX dosyasını PDF biçiminde kaydetmek için mavi işaretli ‘ Kaydet ‘ düğmesine basın.
ASPX to PDF converter chrome tarayıcı

ASPX’i Çevrimiçi PDF’ye Dönüştür

  • Çevrimiçi ASPX to PDF dönüştürücü sitesini açın.
  • ASPX dosyasını web sayfasına sürükleyip bırakın. Yada yerel klasörden bir ASPX dosyası seçin.
  • ASPX dosyasını yükledikten sonra otomatik olarak yeni bir pencere açılacaktır. ASPX dosyası bir PDF dosyasına dönüştürüldü. Dönüştürülen PDF dosyasını kaydetmek için ‘BİTTİ’ düğmesine tıklayın.
ASPX to PDF Dönüştürücü Site