Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

ASRock’tan Oyun Dünyasına Şık ve Güçlü Bir Katkı: Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White

ASRock, oyun donanım dünyasına şık ve güçlü bir ek yaparak grafik kartı portföyünü genişletti. Radeon RX 7900 XT’nin yeni bir versiyonu olan ASRock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White, performansı ve estetiği ile tanınan ve ASRock’ın tasarım inovasyonundaki önemli bir adımı temsil ediyor.

Bu grafik kartı, beyaz renkli soğutucusu ile dikkat çekiyor ve minimal gri dokunuşlarla standart siyah PCB’ye karşı kontrast oluşturuyor. Beyaz GPU’lar sektörde premium olarak kabul ediliyor ve artan talebe uygun olarak tasarlanmış. Üç adet 10cm boyutunda fan içeren soğutma sistemi, optimal hava akışını garanti ediyor ve RGB aydınlatma ile zarif ve modern bir hava katıyor.

Şık dış görünüşünün altında, ASRock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White etkileyici teknik özelliklere sahip. AMD’nin 5 nm üretim süreci ile yapılmış Radeon RX 7900 XT GPU’su tarafından destekleniyor. GPU, 84 hesaplama birimi, 5376 akış işlemci ve 20 GB GDDR6 bellek içeriyor. Boost saat hızları 2450 MHz’e kadar çıkabiliyor ve oyun saati 2075 MHz. Ayrıca, 4K oyun için ideal olan önemli bir 80 MB Infinity Cache özelliğine sahip.

ASRock bu modelde, büyük bir ısı emici boyunca uzanan altı adet ısı borusunu içeren “ultra-fit” bir ısı borusu tasarımı entegre etti. Phantom Gaming 3X olarak bilinen soğutma sistemi, özelleştirilmiş Striped Ring Fan’lar ve Air Deflecting Fin içeriyor ve GPU’nun yük altında bile serin kalmasını sağlıyor. Bu tasarım, AMD Radeon RX 7900 XT çipinin yüksek performanslı doğası göz önünde bulundurulduğunda hayati öneme sahip.

ASRock, Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White için henüz bir fiyat açıklamadı ancak siyah versiyonundan biraz daha yüksek olması bekleniyor. Bu yayın, Taichi ve Steel Legend serilerinde çift renkli tasarımlar sunma eğilimini takip ederek ürün yelpazesini çeşitlendirme stratejisinin bir parçası. Yeni beyaz model, temiz, beyaz temalı bir PC kurulumunu tercih eden meraklıları çekmesi bekleniyor.

ASRock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White, şirketin üst düzey performansı çarpıcı tasarım estetiği ile birleştirme taahhüdünün bir kanıtı. Oyun topluluğu piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla beklerken, bu GPU hem işlevselliği hem de benzersiz görsel çekiciliği ile aranan bir ürün olmaya aday.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER