Atamalar: 4502 Nitelik Kodu Nedir?

ÖSYM

4502 Nitelik kodu nedir? Sorusunu merak edenler, yeni atamalarda bununla karşılaşıyorlar. Atamalar sonucunda yeni kodlarda gündem oluyor. Hangi kod neyi ifade ediyor? Atama kodlarının anlamları sitemizde!

4502 Nitelik Kodu Nedir?

4502 Nitelik Kodu İnsan Kaynakları Yönetimi veya İnsan Kaynakları lisans programından mezun olmak. Evet bu kodun anlamı tam olarak budur. Yeni atamalarda aranan şartlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bazı iş alanlarını seçerken özellikle kod ile o alanda seçilecek kişide şartlar aranır. Sonuç olarak şartlardan biri eksik ise ataması yapılamaz. Sizde seçiminizi yaparken hangi kodun ne işe yaradığını bilmelisiniz.

4502 Kodu nedir? Üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi veya İnsan Kaynakları lisans programından mezun olan kişilerin içerdiği bir koddur. Bahsi geçen bölümlerin dışında mezun olanlar, o kod şartı yapılan mesleği seçemezler.

ÖSYM Nitelik Kodları (Tüm Kodlar)

Aşağıda vermiş olduğumuz kodlar tablosu bağlantısına tıklayarak tüm kodlara erişebilirsiniz. İstediğiniz kodlar o sayfada yer alıyor.

Örneğin 1217 kodu; Sınav tarihi itibariyla ( 33 ) yaşından gün almamış olmak.

2005 kodu; Ortaöğretimde genel lise, akşam lisesi, askeri lise, fen lisesi, özel akşam lisesi, özel fen lisesi, özel lise, polis koleji, anadolu, lisesi (yabancı dille öğretim yapan resmi lise), yabancı dille öğretim yapan özel lise, güzel sanatlar lisesi, anadolu güzel, sanatlar lisesi, öðretmen lisesi, anadolu öðretmen lisesi, açıköğretim ve çok programlı liselerin lise programları alanlarının herhangi birinden mezun olmak.


KPSS Tüm Kodlar


3223 Kodu: Turizm, Otel Yöneticiliği, Turizm Konaklama ve Otel İşletmeciliği, Turizm Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otelcilik, Turizm-Otelcilik, Turizm Yönetimi, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Bu içeriğe oy verin!