Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Bahçe Düzenleme Fikirleri; Muhteşem Bir Arka Bahçe Yaratmak İçin 8 Fikir

Bahçe Düzenleme Fikirleri, Önerilerine İhtiyacınız var ise en doğru yere geldiniz. Arka bahçenize şıklık mı şıklık katacak 8 yeni modeller ile bahçe tasarım düzenleme fikirleri geliştirdik. İşte sizler için en iyi seçilmiş bahçe düzenleme fikirlerini elde edin.

İşte muhteşem bir arka bahçe yaratmak için en iyi 20 bahçe düzenleme fikri. Sıfırdan bir bahçe inşa etmek göz korkutucu görünebilir! Ancak, büyük, geniş veya küçük her tür bahçe için bir sürü harika fikir ve ücretsiz bahçe planları bir araya getirdik. İlk önce, dikmek istediğiniz alana bakın: Günde 6 saat veya daha fazla tam güneş alıyor mu? Ya da belki sadece güneşin yarısını ya da tam gölgeyi alır. Günün hangi saatinde neler olduğunu görmek için bölgeyi birkaç gün gözlemleyin. Ayrıca mevsimsel değişiklikleri de göz önünde bulundurun. Örneğin, yazın tamamen gölgelenen bir alan, ilkbaharda tam güneş alabilir. Bu, bölgede hangi bitkilerin gelişeceğini belirleyecektir. Bitki etiketini okumak ve çok yıllık, çalı veya ağaç olduğundan emin olmak da önemlidir.

Bahçe Fikirleri, Önerileri

Bu tasarımları yaparken Sabır da önemlidir çünkü bahçeler bir gecede kurulmaz! En sevdiğiniz bitkiler hakkında daha fazla bilgi edindikçe zamanla gelişeceklerdir. İster deneyimli bir bahçıvan, ister yeni başlayan biri olun, Tabiat Ana size beklenmedik sürprizler ve dönüşler vermeye devam ediyor. Böylece bitkiler ve bahçeler hakkında öğrenmeyi asla bitiremezsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Karabiber Büyüsü Kaç Günde Etki Eder


Bahçe Düzenleme Fikirleri

Bu yüzden meydan okumaya katılın, sürprizlerin tadını çıkarın. Kendi arka bahçeniz için harika bahçe bitkileri ve yerleştirme fikirleri keşfetmek için okumaya devam edin.

1 Veranda Bahçe Yatağı

Bahçe Düzenleme Önerileri (1)

Yeni bir veranda inşa ediyorsanız… Alanı tanımlamak ve daha çok bir dış mekan odası yapmak için verandanın bir parçası olarak bir dikim yatağı oluşturun.

2 Dikey Bahçe

Bahçe Düzenleme Önerileri (2)

Bazen büyümenin tek yolu büyümektir! Asılı bitkiler ilgi ekler ve ayrıca bir güverte veya verandada barınak ve mahremiyet sağlar. Saksılı asmalar, yataklara dikilen asmalar kadar etkilidir.

3 Bitki Bahçe Düzenleme Fikirleri

Bahçe Düzenleme Önerileri (3)

Yer sınırlı olsa bile, kapınızın hemen dışında şifalı otlar yetiştirebilirsiniz. Saksıları toplayın ve en sık kullandığınız bitkilerin yanı sıra daha az bilinen çeşitleri yetiştirin (yeni favoriler keşfedebilirsiniz!). İyi bir karışım için her yıl yıllık ve uzun ömürlü bitkiler.

4 Aralık Bahçe Düzenleme Fikirleri

Bahçe Önerileri (4)

Bu sıkıcı bölgeyi bir güneş saati ve bazı kompakt çiçekli bitkilerle 5 ila 8 veranda veya verandayı canlandırmaya ne dersiniz? Tek yapmanız gereken bazı kaldırım taşlarını kaldırmak ve genişleyen çok yıllık bitkiler dikmek.

5 Gül bahçesi

Bahçe Fikirleri (5)

Her bahçenin güllere ihtiyacı vardır! Düşündüğünüz kadar seçici değiller. Daha yeni çalı türleri daha sert ve hastalıklara karşı daha dirençlidir, bu nedenle yeni başlayanlar için bile mükemmeldir.

6 Gölge Bahçesi

Bahçe Önerisi (6)

Gölgeyi seven tek yıllık ve uzun ömürlü bitkiler ekerken gölgeli arka bahçenizi keyifli bir sığınak haline getirin.

7 Bahar Ampul Bahçe

Bahçe Önerisi (7)

Uzun, karanlık bir kıştan sonra, baharı parlak, neşeli ampullerle karşılamaktan daha canlandırıcı hiçbir şey olamaz. Gelecek baharda bir gösteri için onları sonbaharda ekin. Yer kısıtlıysa saksılarda da yetiştirebilirsiniz.

8 Yükseltilmiş Saksı Bahçe Düzenleme Fikirleri

Bahçe Önerisi (8)

Sınırlı alan mı yoksa zayıf toprak mı? Yükseltilmiş yataklar bu sorunu çözer ve bu kaplarda süs bitkisi veya yiyecek yetiştirebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Bahçe Düzenleme Fikirleri sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Safra Kesesi Polipleri Nasıl Yok Edilir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER