Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı Seo Meta Etiketleri Değerleri Nedir?

Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı Seo Meta Etiketleri Değerleri Nedir? ,Google’ın başlık etiketinin uzunluğu konusunda bir sınırı yoktur. Başlık Etiketi Ne Kadar Olmalıdır? Google’dan Gary Illyes, başlık etiketi uzunluğu sektör standardının Google’ın önerisi değil, harici olarak belirlendiğini söyledi. Gary Illyes, Google Off the Record podcasti sırasında başlık etiketinin ne kadar süreyle kullanılabileceğine ilişkin katı sınırları paylaştı. Sonra en iyi başlık etiketinin ne olduğunu açıkladı.

Başlık Etiketi Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?
Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO için Python


Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Başlık etiketleri teknik olarak piksel cinsinden ölçülür. Genel olarak başlık etiketinin uzunluğunun 50 ile 70 karakter arasında olması önerilir.

Bu karakter sınırları, başlığın masaüstü ve mobil cihazlarda nasıl görüntülendiğine bağlıdır. Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı? Google’ın arama motoru sonuç sayfasındaki (SERP) görüntüsünden daha uzun olan başlık etiketleri, kısa çizgilerle görüntülenecektir; bu, 70 karakterden uzun olmaları durumunda, SERP’deki hiç kimse başlık etiketinin tamamını okuyamayacağı anlamına gelir. Birçok SEO ve SEO web sitesi başlık etiketinin uzunluğunun yaklaşık 50 ila 70 karakter olmasını önermektedir, çünkü Google’ın SERP’de görüntülediği şey budur.

Ancak bu, Google’ın SEO topluluğuna önerdiği bir şey değildir. SEO topluluğu, Google’ın görüntüleyebileceği içeriğe dayalı olarak icat edilen bir standart olan 50 ila 70 karakter uzunluğunda bir başlık icat etti.

  • Ancak bu görüntüleme kısıtlamaları, mobil ve masaüstü tarayıcılar tarafından görüntülenebilen içeriğe bağlıdır. Başlık etiketi uzunluğunun sıralama için kullanılmaması önerilir.
  • Google’da hiç kimse 40 ila 70 karakter sınırının Google’ın sıralama algoritmasını endekslemekle sınırlı olduğunu söylemiyor.
  • Bu nedenle, bu öneri görüntülenen içeriğe dayandığında, başlık etiketini sıralama için 70 karakterle sınırlandırma önerisini kabul etmek anlamlı değildir.
  • Her yerde arama yapabilirsiniz ve başlık etiketleri için önerilen sınırın 70 karakter olduğunu göreceksiniz.

Başlık etiketi uzunluğu

Başlık Etiketi Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?
Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı

Moz başlık etiketi önerileri

Moz, başlık etiketi için 50-60 karakterlik bir uzunluk önerir, Başlık etiketi uzunluğu ancak Moz, doğru bir şekilde, kaç karakterin kullanılabileceğine dair pratik bir sınır olmadığını belirtti.

“Optimum kafa uzunluğu Google genellikle başlık etiketinin ilk 50 ila 60 karakterini görüntüler. Araştırmamız, başlığı 60 karakter içinde tutarsanız, başlığın yaklaşık% 90’ının doğru şekilde görüntülenmesini bekleyebileceğinizi göstermektedir.

Karakterlerin genişliği değişebileceğinden ve maksimum (şu anda) Google görüntüleme başlığı 600 piksel olduğundan tam karakter sınırı yoktur. “

Ahrefs başlık etiketi önerileri

Ahrefs, başlık etiketinin 50 ile 60 karakter arasında kalmasını önerir ve Moz belgesinde gerçek karakter sınırı olmadığına dair herhangi bir uyarı yoktur.

“Google, SERP’de yaklaşık 50-60 karakterlik başlık etiketini kesmeye başladı. (Aslında, piksel tabanlıdır, ancak 50-60 karakter iyi bir kuraldır.) Bu nedenle, lütfen başlık etiketinin uzunluğunu değiştirmeyin. “

SEMRush, başlık etiketlerinin uzunluğunun sınırlandırılmasını önerir 🙂

SEMRush bir adım daha attı ve “etkin” başlık etiketinin uzunluğunun sınırlandırılmasını önerdi.

“Başlık etiketinin boyutunu sınırlayın En etkili başlık etiketi yaklaşık 10-70 karakter uzunluğundadır. Bunlar boşluk içerir, bu nedenle başlık etiketleri oluştururken bunu aklınızda bulundurun. Çok uzunsa, başlık etiketi ekranda kesilecek ve tam mesaj görüntülenmeyecektir. “

Optimal Başlık Etiketi Uzunluğu hakkında Google’dan Gary Illyes

Google’dan John Mueller, Gary Illyes’e başlık etiketinin uzunluğunu sordu;

John Mueller: Belki evet ya da hayır sorum var, Gary. “Görünen alandan ve parçalarından daha uzun bir başlık etiketine sahip olmak değerli mi?”

Gary Illyes, herhangi bir riskten korunma olmaksızın veya daha uzun bir başlık etiketine sahip olmanın herhangi bir değeri olup olmadığından emin olmadan doğrudan bir cevap verdi.

Gary Illyes cevapladı:

“Evet.”

Martin Splitt, Gary ve Mueller arasındaki tatsız bir şakanın ardından konu yeniden tartışıldı.

Martin Splitt sordu: Christina başlık etiket uzunluğu cevabının nedenini bulup bulamayacağımızı sordu, Gary. “

Gary, her zamanki önerilen üstbilgi etiketi uzunluğunun Google dışında sağlandığına dikkat çekti ve bu da orijinal cevabını genişletiyor. Gary Illyes: “ Başlık uzunluğu, bu harici olarak oluşturulmuş bir göstergedir.” Gary ve Martin arasında mizah ve genellikle ilgili ilginç bir deneyden sonra, bu soruyu hızla cevapladılar.

Gary Illyes, başlık etiketinin uzunluğunu neden önermediğini açıklıyor

Gary Illyes yanıtında “belirteçlere bölünmekten” bahsetti, ancak bunun ne anlama geldiğini açıklamadı. Jetonlaştırmayı anlamak, cevabı anlamanıza yardımcı olacaktır. Tokenizasyon, doğal dil işleme ve bilgi erişiminde yapılan çalışmadır. Bu, belgeleri büyük parçalar halinde düzenleme yöntemidir ve cümlelerin ve kelimelerin anlamını anlamanızı kolaylaştırabilir. Bazı kısımlar cümledir ve bazı kısımlar tek kelimedir.

“Bir karakter dizisi ve tanımlanmış belge birimleri düşünüldüğünde, bu, simgeselleştirme, onu semboller adı verilen bölümlere ayırma ve belki noktalama işaretleri gibi belirli karakterleri atma görevidir.

Bu sembollere genellikle terimler veya kelimeler denir, ancak bazen türleri / sembolleri ayırt etmek önemlidir.

Belirteç, belirli bir belgedeki işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilecek anlamsal bir birim halinde gruplandırılmış dizeler dizisinin bir örneğidir. Tür, aynı dizenin tüm sembollerini içeren sınıftır. “

Simgeleştirme konusunda biraz anlayışımız olduğuna göre, Gary’nin cevabını daha mantıklı hale getirebiliriz. Son bir şey, Gary “manuel işlem” den bahsetti. Manuel işlem, Google tarafından verilen ve sayfa sıralamalarını engelleyebilecek bir cezadır.

Gary Illyes:

“İnsanları belirli sayılar hakkında düşünmekten alıkoymaya çalışmamın nedeni başlığı nasıl görüntülediğimiz değil, sunumu nasıl dizine eklediğimiz ve sayfanın kendisini nasıl belirlediğimizdir.

Teknik olarak, sayfadaki herhangi bir içeriğin uzunluğu için bir sınır vardır, ancak bu küçük bir sayı değildir. 160 karakter veya herhangi bir karakter -100, 200, 20 veya herhangi bir karakter. “

Gary başlık etiketleri hakkında tavsiyelerde bulunur: Başlık Etiketi Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

“Lütfen sayfayı net tutmaya çalışın, ancak sayfanın ne kadar uzun olduğunu ve yeterince uzun mu yoksa çok mu uzun olduğunu düşünmüyorum.

Ekranınızı doldurursa, çok uzun olabilir, ancak bir cümle ise ve yalnızca bir veya iki satır tutabiliyorsa, o zaman üzerinde herhangi bir manuel işlem yapmanız gerekmez. “

Başlık Etiketi Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?
Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Otomasyon E ticaret


Uzun Başlık Etiketi

Google web yöneticisi ve geliştirici başlık etiketi destek sayfasında yer yoktur ve Google, optimum Uzun Başlık Etiketi boyutunu kullanmanızı tavsiye etmez. Başlık etiketini 70 karakter dahilinde tutma önerisi Google’ın önerisinden değil Google’dan gelmektedir. Google’ın resmi beyanı sınırsızdır (Gary Illyes’e göre). Google’ın resmi önerileri apaçık ve öz olmalıdır. Sözlü ifadeden kaçınmak için kelimeleri kullanırken en fazla anlamı söylemek için en kısa ve en az kelimeleri kullanın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Başlık Uzunluğu Ne Kadar Olmalı Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: İlk Girişte Site Hızı Yavaş Olması


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER