Bellek konumuna geçersiz erişim hatası “VALORANT” Nasıl Düzeltilir?

Bellek konumuna geçersiz erişim
Bellek konumuna geçersiz erişim

Bellek konumuna geçersiz erişim hatası nedir? Riot Games, yalnızca Microsoft Windows’ta oynanabilen Valorant’ı yayınladı. Bu ücretsiz bir birinci şahıs kahraman nişancı oyunudur. Valorant’ı başlatırken bellek konumuna geçersiz erişim hatasıyla karşılaşırsanız, bu kılavuzda hatayı düzeltmek için bazı çözümlerimiz var. Valorant’ta Bellek Konumuna Geçersiz Erişim hatası görmeniz, oyunun belleğe ve yerel olarak depolanan verilere erişemediği anlamına gelir.

Bunun nedeni bir Windows güncellemesi veya bir oyunu bir sürücüden diğerine taşımak olabilir. Bu sorunu nasıl çözeceğimizi görelim.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Savaş Bileti


VALORANT’ta Bellek konumuna geçersiz erişim hatası Nasıl Düzeltilir?

Bellek konumuna geçersiz hatası
Bellek konumuna geçersiz hatası
  1. Windows Sürücüsünü ve İsteğe Bağlı Güncellemeleri Kontrol Edin
  2. Riot İstemcisini Güncelle
  3. Riot Client’ı Yönetici Olarak Çalıştırın
  4. VPN’i kapat
  5. ChkDsk’yi çalıştırın
  6. Bellek Tanılama Testini çalıştırın.

Farklı yöntemlerin detaylarına girelim ve sorunu düzeltelim.

1] Windows Sürücüsünü ve İsteğe Bağlı Güncellemeleri Kontrol Edin

Hatanın arkasındaki suçlu Windows Update’tir. Windows Update’i kontrol etmeniz ve bilgisayarınızın güncel olduğundan emin olmanız gerekir.

  • Ayarlar uygulamasını açın
  • Windows Update’e tıklayın
  • Ardından, Güncellemeleri kontrol et düğmesine tıklayın

Güncellemeleri kontrol etmek için ayrıca sürücüleri ve isteğe bağlı güncellemeleri (varsa) yüklemeniz gerekir. Güncellemeler varsa, yükleyin. Değilse, sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

2] Riot İstemcisini Güncelle

Eski Riot istemcileri veya bozuk veya eksik dosyalar da hatayı tetikleyebilir. Riot Client veya Valorant için bekleyen güncellemeleri kontrol edin ve Epic Games Store’dan indirdikten sonra PC’nize yükleyin. Güncelleme yoksa Riot istemcisini kaldırın ve yeniden yükleyin.

3] Riot İstemcisini Yönetici Olarak Çalıştırın

Hatanın oluşmasının bir başka nedeni de…. Riot istemcisinin, yönetici hesabıyla birlikte gelen, belleğine ve verilerine erişmek için belirli izinlere sahip olmamasıdır. Riot Client’ı yönetici olarak başlatarak düzeltilebilir. Bunu yapmak için Başlat menüsünde Riot Client’ı arayın. Riot Client’a sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Derece Sistemi


4] VPN Açık Olabilir Kapatın!

Bilgisayarınızda kullandığınız VPN de hatanın nedeni olabilir. VPN programının ayarlarından bu özelliği kapatmanız veya Riot istemcisini VPN’den çıkarmanız gerekir. VPN’inizi açın ve ayarlara gidin. Ayrık tünellemeyi etkinleştirin ve Riot istemcisini hariç tutulan uygulamalara ekleyin.

5] ChkDsk’yi çalıştırın

Windows’u Güvenli Modda başlatın. Yükseltilmiş bir komut istemi açın ve aşağıdaki komutları yürütün:

chkdsk x: /r

Burada ‘x’ kontrol etmeniz gereken disk harfidir.

Bittiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

6] Bellek Tanılama Testini Çalıştırın

Bellek konumuna geçersiz sorunu
Bellek konumuna geçersiz sorunu

Temiz önyükleme ve güvenli mod, tüm işletim sistemi bileşenlerinin yüklenmediği iki durumdur. Bu yüzden onları önyüklemeye ve aracı çalıştırmaya yardımcı olur. Yani burada, bellek tanılama aracını çalıştırın ve görün. Bunlar, Valorant’ta hatalı bellek konumuna geçersiz erişimi düzeltmenin farklı yollarıdır. Bunların hiçbiri size yardımcı olmazsa Valorant’ın destek ekibiyle iletişime geçmeyi deneyin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Bellek konumuna geçersiz erişim sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant VAN 19


Bu içeriğe oy verin!