Pazar, Temmuz 21, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Bitcoin Haber: BTC yeniden 28 bin doların üzerinde!

Bitcoin Haber ve son dakika gelişmeleri ile kripto paralarda neler yaşanıyor? Lider kripto parada son durum nedir? 28 bin dolardan sonra hangi hedef var? Önemli destek ve dirençler nelerdir?

BTC yeniden 28 bin doların üzerinde!

Bitcoin aylar sonra yeniden 28 bin doların üzerine çıktı! Binance verilerine göre yazı yazılırkenki son durumda 28.350 doları test etti. Bu direnç seviyesini kırması halinde 32 bin dolara yakın seviyelerde bir direnç ile karşı karşıya kalacak. Sonrasında ise 36.000 doları göğüslemesi bekleniyor. Çünkü ciddi anlamda bir direnç seviyesi görünmüyor. 36K seviyesine kadar küçük çaplı dirençler mevcut. 28.3k seviyesini kıramaması halinde aşağı bir düzeltme yapacak. Destek seviyelerini test edebilir.

Bitcoin son dakika

Bitcoin tarihine bir göz atalım!

Bitcoin tarihi, 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma adlı bir kişi ya da grup tarafından geliştirilen bir dijital para birimidir. Bitcoin, merkezi bir otoriteye bağlı olmayan bir sistem üzerinde çalışır ve işlemler, dağıtılmış bir ağda gerçekleştirilir.

Bitcoin’in ilk işlemi, 3 Ocak 2009’da gerçekleştirildi ve bu işlemle birlikte ilk blok olan “genesis bloku” oluşturuldu. Bitcoin’in ilk yıllarında, birçok teknoloji meraklısı ve kripto para hayranı tarafından kullanıldı ancak popülerlik kazanması ve geniş bir kitleye ulaşması zaman aldı.

Bitcoin’in fiyatı, başlangıçta çok düşüktü ve ilk yıllarda birkaç sent civarındaydı. Ancak, 2013 yılında, Bitcoin’in fiyatı hızla arttı ve birkaç ay içinde bin doların üzerine çıktı. Fiyat, sonraki yıllarda dalgalı bir seyir izledi ancak 2017 yılında tekrar yükselişe geçti ve Aralık 2017’de 20.000 doların üzerine çıktı. Sonraki yıllarda fiyat tekrar düştü ve tekrar yükseldi.

Bitcoin, günümüzde birçok borsa ve ticaret platformunda işlem görmekte ve birçok kişi tarafından yatırım yapılabilir bir varlık olarak görülmektedir. Ayrıca, Bitcoin teknolojisi, blockchain adı verilen dağıtılmış bir muhasebe defteri teknolojisi üzerine inşa edilmiştir ve bu teknolojinin birçok farklı uygulaması vardır.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER