Call of Duty Warzone 2 DMZ Rehberiniz Hazır

COD Warzone 2
COD Warzone 2

Call of Duty Warzone 2 DMZ rehberi hazır! DMZ, COD oyunlarında görmeye alışkın olmadığımız oyun modlarından biridir. COD Warzone 2 DMZ rehberi ile bu modu oynamak isteyenlere güzel bir anlatım hazırladık. Neler yapmaları gerektiğini ve önemli ipuçları verdik.

Call of Duty Warzone 2 DMZ Rehberi

Daha önce hiç bu modu duymamışsanız, DMZ modu nedir? Buna net bir tanımlama getirelim. Geniş bir harita içerisinde size verilmiş görevleri tamamlarken, bir yandan da AI ve diğer oyuncular ile karşılaşacağınız oyun moduna denir. Bunu yaparken, amacınız sadece görevleri bitirmek değildir. Öte yandan değerli eşyalarıda bulmanız lazım. Aslında bu oyun modu sayesinde daha çok ekipman satın alabilirsiniz. Ve karakterinizi de güçlendirebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

DMZ modu ile oyuna ilk giriş yaptığınızda, 2 adet silahla oyuna başlarsınız. Shotgun silahı ile M4 silahlarını kullanabileceksiniz. Harita açılmadan önce silahlarınızı hazırda tutun yani çıkartın. Çünkü ilk defa oynayacağınız için çok fazla ölebilirsiniz.

Her öldüğünüzde yanınızda götürdüğünüz ekipmanları kaybetmiş olacaksınız. Bu da daha fazla masraf demektir. Unutmamanız gereken çok önemli bir husus var. İlk zamanlarda üstünüzde bulunan her şeyin çok değerli olduğunu sakın unutmayın. Onları kaybederseniz geri kazanmanız çok zordur.

Call of Duty: Warzone 2
Call of Duty: Warzone 2

Nerde Savaş Varsa, O Bölgeden Uzaklaşın!

COD Warzone 2 DMZ oyununda savaş meydanı aksiyon doludur. Eğer başlangıç sürecinde olan bir oyuncuysanız yangın yeri olan yerlerden uzak durun. Haritadaki her bir parça çok değerlidir. Şimdi size vereceğimiz bölgeden özellikle uzak durun veya dikkatli olun. Stronghold bölgelerinde savaş fazla olduğu için saklanın. Veya uzak durun başka bölgeleri tamamlamaya çalışın.

Doğru Ekipmanları, Doğru Zamanda Çıkarın!

Doğru bir ekipman portföyüne sahip olmak, oyunda hayat kurtarır. Tam zamanında, doğru silahı çıkartın. Bu sizi rakiplerinize karşı etkin yapacaktır. Savaşın dar alanlarda yapıldığı yerde çıkartacağınız silahlar ile geniş alanlarda uzun menzil gerektiren yerler arasında fark vardır.

Fortress ve Stronghold Bölgelerine Girerken Acele Etmeyin

Fortress ve Stronghold bölgelerine giriş yaptığınızda sakın acele etmeyin. Çünkü içeriye girdiğinizde saklanan bir oyuncu tarafından öldürülebilirsiniz. Özellikle ince uzun koridorlara dikkat edin. Orada sizi bekleyen biri olabilir. Görüş alanı dar olan köşelerde saklanan oyunculara da dikkat ediniz. Kapı girişlerindeki tuzaklarıda unutmayın.

Faction Görevlerini Önemseyin

Çıkış Noktalarını Belirleyin