Çin Mafyası, Filipinlileri Kripto Para Dolandırıcılığı İçin Zorlamış!

Kripto Para Dolandırıcılığı
Kripto Para Dolandırıcılığı

Çin mafyası bir grup Filipinliyi, Myanmar’da kripto para dolandırıcılığı na zorlamış. İddaayı ortaya atan ise Filipinler Senatörü oldu. Konu ile ilgili gerekli adımların atılması sayesinde o kişiler kurtarıldı.

12 Filipinli Zorla Dolandırıcılık İçin Çalıştırılmış!

Filipinler Senatörü Risa Hontiveros, geçen gün yaptığı açıklamasında konuya açıklık getirdi. Bir düzine Filipinlinin Myanmar’da Çin mafyası tarafından zorla çalıştırıldığını söyledi. Yetkililerin müdahalesi sonucu çeteye ulaşmışlar. Etkisiz hale getirmişler. Kripto para dünyasında bu olaylar ne ilk oldu, ne de son olacak. Çünkü daha önce bu şekilde bir çok olaya tanık olduk.

Çin Mafyası Kripto Para Dolandırıcılığı Filipinliler

Hontiveros, hükümet dışı gruplar tarafından oluşturulan bir ekiple kurtarma operasyonunun yapıldığını duyurdu. Böylelikle 12 Filipinlinin, Çinli bir organize suç çetesi tarafından alı konduğu ortaya çıktı. İnsanlarla çevrimiçi iletişim kurup ve onları sahte kripto para birimi sitelerine yatırım yapmaya zorluyorlar.

Filipinlilerin Tayland’da çağrı merkezi ve açık deniz oyun operatörü işleri için işe alınan insan kaçakçılığı kurbanları olduğu söyleniyor. Senatör, daha sonra Myanmar’a çekildiklerini ve Çinli gangsterler tarafından dolandırıcılık ağında çalışmaya zorlandıklarını söyledi.

Hontiveros, “Bu Çin mafyaları, Filipinler’i dolandırıcıların kuluçka merkezi haline getiriyor” dedi.

Kripto Para Dolandırıcılığı Yaygınlaştı!

Kripto para dolandırıcılığı maalesef yaygın olmaya başladı. Borsaların vurgun olayları, hırsızların sahte coin ve borsa vakaları arttı. Bu yüzden yatırım yapan yatırımcıların her konuda dikkali olması gerekiyor. Eskisinden daha dikkatli olmak lazım. Çünkü piyasa artık bilinen bir ortam olmaya başladı. Buda hırsızların çoğalmasını arttırdı.