CS GO Mikrofon çalışmıyor! Nedeni nedir?

CS GO

CS GO Mikrofon çalışmıyor sorunu ve çözümü için araştırma yaptık. Bu sorunun genel olarak oyundan kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü bu sorunu yaşayanların neredeyse tamamı çözümünü oyundan yana bir sorun giderme ile değil, donanımsal olarak halletmiştir. Bizde sizler için çözüm olabilecek unsurları maddelendirdik.


CS GO Round sayısı ve süresi uzatma kodu


CS GO Mikrofon çalışmıyor

Mikrofonunuzun çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Öncelikle, donanım veya yazılım sorunları olabileceği için bazı temel adımları takip etmek isteyebilirsiniz:

  1. Mikrofonun bağlantılarını kontrol edin: Eğer harici bir mikrofon kullanıyorsanız, bağlantılarının doğru şekilde takılı olduğundan emin olun. Gerekirse, mikrofonu çıkarıp tekrar takın. Dahili bir mikrofon kullanıyorsanız, bilgisayarınızın ayarlarında doğru mikrofonun seçildiğinden emin olun.
  2. Bilgisayarınızın ses ayarlarını kontrol edin: Bilgisayarınızın ses ayarlarına giderek, mikrofonun açık olduğundan, gerekli seviyede ayarlandığından ve varsayılan mikrofon olarak doğru ayarlandığından emin olun.
  3. Sürücülerinizi güncelleyin: Mikrofon sürücüleriniz güncel değilse, bu soruna neden olabilir. Mikrofonunuzun marka ve modeline uygun olan sürücüleri yükleyerek bu sorunu giderebilirsiniz.
  4. Antivirüs yazılımınızı kontrol edin: Bazı antivirüs yazılımları, mikrofon kullanımını engelleyebilir. Antivirüs yazılımınızın ayarlarını kontrol ederek, mikrofonun kullanımına izin verdiğinizden emin olun.
  5. Başka bir programda deneyin: Mikrofonunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, farklı bir programda (örneğin Skype, Discord) deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ettiğiniz halde mikrofonunuz hala çalışmıyorsa, sorunun donanımsal olduğu ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu durumda, mikrofonunuzu başka bir bilgisayarda deneyebilir veya mikrofonunuzda herhangi bir fiziksel hasar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)