Pazar, Nisan 14, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

CS GO Mikrofon çalışmıyor! Nedeni nedir?

CS GO Mikrofon çalışmıyor sorunu ve çözümü için araştırma yaptık. Bu sorunun genel olarak oyundan kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü bu sorunu yaşayanların neredeyse tamamı çözümünü oyundan yana bir sorun giderme ile değil, donanımsal olarak halletmiştir. Bizde sizler için çözüm olabilecek unsurları maddelendirdik.


CS GO Round sayısı ve süresi uzatma kodu


CS GO Mikrofon çalışmıyor

Mikrofonunuzun çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Öncelikle, donanım veya yazılım sorunları olabileceği için bazı temel adımları takip etmek isteyebilirsiniz:

  1. Mikrofonun bağlantılarını kontrol edin: Eğer harici bir mikrofon kullanıyorsanız, bağlantılarının doğru şekilde takılı olduğundan emin olun. Gerekirse, mikrofonu çıkarıp tekrar takın. Dahili bir mikrofon kullanıyorsanız, bilgisayarınızın ayarlarında doğru mikrofonun seçildiğinden emin olun.
  2. Bilgisayarınızın ses ayarlarını kontrol edin: Bilgisayarınızın ses ayarlarına giderek, mikrofonun açık olduğundan, gerekli seviyede ayarlandığından ve varsayılan mikrofon olarak doğru ayarlandığından emin olun.
  3. Sürücülerinizi güncelleyin: Mikrofon sürücüleriniz güncel değilse, bu soruna neden olabilir. Mikrofonunuzun marka ve modeline uygun olan sürücüleri yükleyerek bu sorunu giderebilirsiniz.
  4. Antivirüs yazılımınızı kontrol edin: Bazı antivirüs yazılımları, mikrofon kullanımını engelleyebilir. Antivirüs yazılımınızın ayarlarını kontrol ederek, mikrofonun kullanımına izin verdiğinizden emin olun.
  5. Başka bir programda deneyin: Mikrofonunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, farklı bir programda (örneğin Skype, Discord) deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ettiğiniz halde mikrofonunuz hala çalışmıyorsa, sorunun donanımsal olduğu ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu durumda, mikrofonunuzu başka bir bilgisayarda deneyebilir veya mikrofonunuzda herhangi bir fiziksel hasar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER