Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Datça Yol Tarifi, Nasıl Gidilir, Kaç Km ve Saat

Datça Yol Tarifi, Nasıl Gidilir? Şehirler veya da ilçeler arası seyahatlerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz navigasyonlar vardır. Bu navigasyonlar sizlerin en iyi şekilde yararlanabilmeniz için google tarafından geliştirilmiştir. Tabi ki de bir çok tarayıcıların navigasyonları vardır fakat aralarından en iyi ve en kullanışlısı Google ‘dur diyebiliriz. Tabi ki de bu tamamen bizim kişisel görüşümüzden ibarettir. Nereye ulaşmak istiyorsun? Gideceğin yere kaç km olduğunu veya da kaç saat içerisinde orada olacağını bilmek istemez misin? Tabi ki de bilmek istersin o halde aşağıda ki yol tarifimizi kullanmaya başlasan iyi edersin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Bayburt Yol Tarifi


Datça Yol Tarifi, Nasıl Gidilir?

Datça, Muğla ilinin 13 ilçesinden biridir. Datça yarımadasında yer alır, bu nedenle adı. Antalya, Bodrum, Alaçatı, Kuşadası gibi popüler ve kalabalık tatil rotalarını sevmeyenlerin ve tatilini huzur içinde geçirmek isteyenlerin gözde mekanlarından biridir. Yunanistan’a bağlı olan Simi adası, Datça’ya kolayca ulaşılabilecek bir mesafededir, bu nedenle Datça her gün Simi’ye seyahat eder. Aynı şekilde Yunanlılar da Simi’den Datçada günübirlik geziler düzenliyorlar. Datça’nın 9 ilçesi vardır: Cumalı, Emecik, Hızırşah, Karaköy, Kızlan, Mesudiye, Sındı, Yakaköy, Yazıköy. Mesudiye, denize sıfır konumu nedeniyle en ünlüsüdür. Mesudiye’deki Palamutbükü Koyu ve plajları tatilcilerin uğrak noktasıdır.

Datça,

Datça, son yıllarda başta Almanların ilgisini oldukça fazla çektiği bir tatil yeridir. İngiliz ve Rus turistler olmak üzere birçok yabancı turistin arsa ve yazlık ev almasıyla öne çıkıyor. 253 kilometrelik sahil şeridi ve 52 körfezi ile Datça, Ege ve Akdeniz sularının birleştiği yerde bulunuyor. Datça’nın en önemli kıyılarından biri de Gebekum Kumu. Binlerce yıldır Gebekum’da bir okyanus hareketinin oluşturduğu mikroplar sahildeki kumları yiyip yeni kumlar oluşturmuş. Bugün koruma altına alınan bu kumulda 85 bitki türü ve 19 kuş türü bir arada yaşıyor.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Datça Yol Tarifi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Yol Tarfi Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Eski Mardin Yol Tarifi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER