Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler

Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler
Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler

Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler, Dijital pazarlamacılar için küresel reklam engelleyici eğilimleri ve bilgileri İnternet kullanıcılarının yaklaşık% 27’sinin reklam engelleyici kullandığı tahmin edilmektedir.

Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler
Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pazarlama Stratejisi


Reklam engelleyicileri kimlerin kullandığı hakkında ne biliyoruz? neden?

İnternet kullanıcılarının yaklaşık% 27’sinin reklam engelleyici kullandığı tahmin edilmektedir, bu da reklamverenlerin potansiyel reklam hedeflerinin yaklaşık dörtte birini kaçırdıkları anlamına gelir.

Bu yazıda, onları kimin ve neden kullandığı hakkında bilgi vereceğiz.

Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler: Reklam Engelleyicileri Kim Kullanıyor?

Türkiye’de reklam engelleyicileri kullanan erkek ve kadınların oranı oldukça eşit. En yoğun kullanım süresi genellikle 18-24 yaş arasındadır ve en yoğun kullanım süresi 12 veya 65 yaşın altındaki kişilerde azalır.

Yakın zamanda yapılan bir analizde SurfShark, ekranlama teknolojisiyle en çok hangi ülkelerin ilgilendiğini analiz etti.

Bu amaçla, reklam engelleme teknolojisi markaları ve terimlerinin bir listesini oluşturdular ve ardından bu ülkelerdeki / bölgelerdeki Google aramalarının sayısını dünya çapında takip ettiler.

Ardından, ülkeye ve İnternet kullanıcılarına göre aylık arama hacmini karşılaştıran bir dizin oluşturdular.

Genel olarak, SurfShark, Avrupa’da kişi başına en çok reklam engelleyici araması yapan ülkenin Avrupa olduğunu, ardından Asya’nın, ardından Kuzey Amerika ve ardından Kuzey Amerika’nın geldiğini belirledi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PPC Kampanyası


Neden Reklamlar Engellenir?

  • Çok fazla reklam.
  • Can sıkıcı veya alakasız reklamlar.
  • Çok müdahaleci reklamlar.
  • Reklamların virüs içerdiğine dair endişeler.
  • Kişiselleştirilmiş reklamlardan hoşlanmama.

Reklamların sayısı birçok nedenden dolayı kullanıcıları rahatsız edebilir. Bunlardan biri, tüketilen içeriğin kullanıcı deneyimini bozabilmeleridir.

Rahatsız edici veya alakasız reklamlar da yaygın görünüyor.

Mesela Norveç ankete katılan tek ülkedir Ülkelerin% 50’sinden azı reklamların alakalı olmadığını bildirdi, ancak yanıt yine de güzel bir tablo çizmedi.

Orada insanların% 48’i reklamın alakalı olmadığını,% 37’si önyargılı olmadığını,% 12’si reklamın alakalı olduğunu düşünüyor ve geri kalan% 3’ü “bilmiyorum” diyor.

Reklam Engelleme

Araştırmalar, reklam engelleyicilerin kullanımının eskisi kadar hızlı büyümediğini doğruluyor gibi görünüyor.

E-Marketer tarafından yapılan bir araştırma, reklam engelleyicilerin kullanımının hala artmasına rağmen, yıllık büyüme yüzdesinin önceki yıllara göre daha düşük olduğunu gösteriyor.

AudienceProject’in değerlendirmesi, 2020’de reklamlardan rahatsız olan kişi sayısının 2018’e göre daha düşük olduğunu gösteriyor.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Dijital Pazarlamacılar için Tavsiyeler Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Dijital Pazarlama Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dijital Bütçe Yönetimi


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.