Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Dikkat: E-Devlet Adınıza Tanımlı Kart Aidat İadesi

E-Devlet adınıza tanımlı kart aidat iadesi şeklinde aldığınız veya alcağınız mesajlara dikkat! Dolandırıcıların yepyeni yöntemlerinden biridir. Vatandaşlara E-Devlet üzerinden “kart aidat iadesi” adı altında yanıltıcı SMS gönderen dolandırıcılar piyasada kol geziyor. Size attıkları SMS’de verilen linke tıklanılmasını sağlayarak kullanıcıların bilgisini almayı amaçlıyor.

Kişilerin cep telefonlarına gelen SMS üzerindeki mesajda “E-DEVLET 5410 TL kart aidat iadeniz adınıza tanımlanmıştır. Hemen almak için giriş” diye başlayan mesajlara sakın inanmayın. Çünkü bu şekilde sizi tuzağa düşürüp, bilgilerinizi alıyorlar.

Dolandırıcıların klasik ama maalesef çok tutan yöntemlerinden biridir. Yöntem gayet basit aslında! Güvenilir kurum, marka, şirket ve kuruluşların isimlerini alet ederek kullanıcıların güvenini kazanmaya çalışırlar. Ağına düşürdükleri kişilerin para ve bilgilerine erişmeye çalışırlar.

Websesi ailesi olarak şunu söylüyoruz. Cep telefonunuza gelen mesajlara dikkat ediniz. Devletin resmi kamu ve kuruluşlarının sitelerinde yer alan adresler dışında diğer URL’lere ve SMS’lere itibar etmeyiniz. Size güven vermeyen linkleri kesinlikle tıklamayın.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER