Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Düzeltilir? Discord, ekran paylaşımınında ses gelmemesini nasıl düzeltileceğini tartışacağız. Ses şüphesiz en yaygın kullanılan VoIP uygulamasıdır. Kullanıcılar öncelikle, bir oyun oturumu sırasında diğer oyuncularla iletişim kurmak için uygulamayı kullanan oyunculardır. Discord o zamandan beri birçok işletim sistemi ve platform başlattı.

Discord Ekran Paylaşımı Ses Gelmemesi
Discord Ekran Paylaşımı Ses Gelmemesi

Yeni uygulamanın sunduğu güzel bir özellik de, kullanıcıların ekranlarını arkadaşlarıyla paylaşabilmelerini sağlayan Share Screen özelliği. Bu, oyunları ve Chrome ve diğerleri gibi diğer uygulamaları içerebilir. Kullanıcılardan, ekran paylaşımı yardımcı programında ses özelliğinin düzgün çalışmadığına dair bazı raporlar aldık. Bu makalede, bu sorunu çözmenin olası tüm nedenlerini ve yollarını ele alacağız.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Uygun Fiyata En iyi Klavye


Discord Ekran Paylaşımı Ses Gelmiyor Gelmemesi Nedenleri ve Çözümleri

Discord Ses Gelmiyor
Discord Ses Gelmiyor

Çözüme başlamadan önce, oturum açmak için gerekli kimlik bilgilerine sahip olduğunuzdan emin olun. Uygulamayı sıfırlarsak, uygulamaya sıfırdan giriş yapmanız istenebilir. Ayrıca, yönetici erişimi gereklidir.

1. Çözüm: Gelişmiş Erişim Sağlayın

Sesli ekran paylaşımının tanıtılmasından önce, Discord sorunsuz çalıştı. Ancak bu özellik, bilgisayarınızın daha fazla kaynak kullanacağı anlamına gelir ve bu da gizlilikle ilgili endişeleri de beraberinde getirir. Bazı durumlarda uygulama normal modda çalışamaz. Bu çözümde, Discord sabit diskine gideceğiz ve ona yönetici hakları vereceğiz.

  1. Dosya Gezgini’ni başlatmak için Windows + E tuşlarına basın. Şimdi Fractions’ın bilgisayarınızda kurulu olduğu dizine gidin. Varsayılan kurulum konumu Yerel Disk Programı C’dedir.
  2. Kurulum dizinine girdikten sonra yürütülebilir uygulamaya sağ tıklayın ve  Özellikler öğesini seçin .
  3. Özellikler’e girdikten sonra,  Uyumluluk  sekmesine tıklayın ve  Bu programı yönetici olarak çalıştır yazan  seçeneği  işaretleyin .

Discord’a yönetici erişimi verir!

  1.  Değişiklikleri kaydedip çıkmak için Uygula’ya basın  . Şimdi Discord’u tekrar çalıştırmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Witcher 3 VCOMP110.dll


2. Çözüm: Bas ve Konuş özelliğini kullanma

Discord, ses etkinliği olduğunda otomatik olarak algılama ve buna göre internet üzerinden gönderme seçeneğine sahiptir. Ancak ses ekranı bölümünün “beta” özelliği için bu, bazı sorunlara neden olabilir ve sorunlara neden olabilir.

Bas-konuş’u aç

Başka bir yol, ses etkinliğinin otomatik olarak algılanmasını durdurmak ve ses reddetmeye geçmektir. Discord yeterince kararlı hale geldiğinde işlemi iptal edebilirsiniz.

3. Çözüm: Ses Sürücüsünü Yeniden Kurun

Ses sürücüleri, bilgisayarınızdaki donanımı işletim sistemine ve Discord gibi içindeki uygulamalara bağlayan önemli bileşenlerdir. Bazı durumlarda, buggy veya güncel olmayan sürücüler nedeniyle uygulamaların Screen Tracks yardımcı programını kullanarak sesi doğru şekilde gönderemediklerini gördük. Bu çözümde Aygıt Yöneticisine gidip en son sürücüleri yükleyeceğiz.

  1. Windows + R tuşlarına basın, ”  devmgmt.msc yazın. İletişim kutusunda MSC ”ve Enter’a basın.
  2. Aygıt yöneticisine girdikten sonra  Ses giriş ve çıkış kategorileri ekleyin,  sağ tıklayın.
  3. Ses donanımına sağ tıklayın ve Cihazı kaldır öğesini seçin .

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Discord Ekran Paylaşımı Ses Gelmiyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: God of War için en iyi bilgisayar


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER