Teknoloji

Dizipal adresi değişti! Dizipal549

Dizipal adresi sürekli değişiyor. Bir seri halinde dizipalin rakamları değişiyor fakat içerik aynı yani site yine aynı site olarak hizmet vermeye devam ediyor. Güncel dizipal adreslerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Dizipal adresi neden değişiyor?

Dizipal sitesinin sürekli değişmesinin nedeni, tamamen telif sorunudur. Dijital platfromların içeriklerini izinsiz kullandığı için bu site kapanıyor. Sitede alan adını bir seri halinde değiştiriyor.

Yasal olmayan siteler, telif hakkı ihlali, pornografi, kumar, dolandırıcılık veya diğer yasa dışı faaliyetler gibi farklı nedenlerle kapatılabilir.

Birçok ülke, yasa dışı faaliyetleri barındıran siteleri yasaklamak için yasal düzenlemeler ve politikalar uygular. İnternet servis sağlayıcıları da, yasa dışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği sitelerin erişimini engelleyebilir veya siteleri barındıran sunucuları kapatmak için hukuki prosedürler başlatabilirler.

Telif hakkı ihlali de yasa dışı faaliyetler arasında yer almaktadır. Telif hakkı sahipleri, kendi eserlerinin izni olmadan kopyalanmasını, dağıtılmasını veya paylaşılmasını engellemek için yasal yollara başvurabilirler. Bu tür siteler genellikle telif hakkı sahiplerinin şikayetleri nedeniyle kapatılır.

Sonuç olarak, yasal olmayan siteler, yasal düzenlemeler ve politikalar uyarınca, yasa dışı faaliyetlerin engellenmesi ve internet kullanıcılarının korunması için kapatılabilir.

Dizipal yeni adresi nedir?

Dizipal sitesinin yeni adresi Dizipal549 com olarak değişmiştir. Aynı içerikleri ile site bu adreste yayındadır. En son 548 kanalında hizmet verirken, şuan 549 olarak hizmet veriyor.


Müstakil ev maliyeti 2023 (Kaba inşaat)


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu