Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Doğal Seo: Google

Google Doğal Seo Geri bağlantıları sınıflandırmanın birçok yolu vardır. Ücretli bağlantılar, karşılıklı bağlantılar, misafir gönderi bağlantıları vb. Geri bağlantılar iki kategoriye ayrılabilir.

Google Doğal Seo
Google Doğal Seo

Doğal geri bağlantılar var ve doğal olmayan geri bağlantılar var. Kaliteli backlinklerin de olduğu söylenebilir ancak bu makalenin amacı doğrultusunda kaliteli backlinkler doğal linkler olarak sınıflandırılabilir. Doğal bağlantılar, bir web sayfası birinin dikkatini çektikten sonra oluşan bağlantılardır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Temel Web Vitals


Google Doğal Bağlantılar ile Seo Nasıl Yapılır?

Bu bir spoiler: John Mueller, Google’ın doğal ve doğal olmayan bağlantıları nasıl tanıdığını açıklamadı. Ancak Google’ın sevdiği bağlantıları alma zihniyetinden bahsediyor.

“Geri bağlantılar hakkında çok şey duydum ve Google bunların yüksek kaliteli geri bağlantılar olduğunu düşünüyor.

Kalite açısından, yüksek kaliteli geri bağlantılarla tam olarak neyi kastediyorsunuz? Google, doğal geri bağlantılar ile ücretli geri bağlantılar arasında nasıl bir analiz yapıyor? “

John Mueller’in Cevabı:

“Bu nedenle, tavsiyem … Baştan başlarsanız, geri bağlantılara odaklanmanız gerektiğini düşünmüyorum, çünkü söylediğiniz gibi, Google’ın yüksek kaliteli geri bağlantılara ihtiyacı olduğunda veya Google’ın doğal geri bağlantılara ihtiyacı olduğunda, kolayca başım belaya girer.

Doğal olmayan geri bağlantılarımın doğal görünmesini sağlayacağım. Buna odaklanmak için çok zaman harcamak kolaydır. Benim bakış açıma göre, bu benim web sitenize ilk odaklandığım ve onu gerçekten güçlü hale getirmeye adadım. “

Fırsatları Belirleme

Zamanla, web sitenizdeki reklamlar hakkında diğer insanlarla konuşma fırsatınız olduğunu fark edeceksiniz ve belki de gerçekten harika şeyler yaratmanın ve bunları başkalarına göstermenin ve konuşmanın başka yolları da olabilir.

Harika bir şey yaptım Daha sonra sayfanın gerçekten harika olduğunu düşündükleri için sayfanıza bağlanırlar. Esasen, konu bağlantılar olduğunda Google’ın amacı, bir şeyler oluşturmak için sizin tarafınızdan değil, sizin tarafınızdan organize edilmemesi, sizin tarafınızdan ödenmemesidir. Ancak bazı insanlar doğal olarak evet demeli, bu gerçekten harika, gerçekten hoşuma gidiyor.

Bir web sitesi oluşturmaya benzer şekilde, harika olduğunu düşündüğünüz birçok başka web sitesi görmüş olabilirsiniz ve bu web sitesine bağlantı vereceğim ve kullanıcılarım için yararlı olduğu için ona başvuracağım. “


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Duyarlı arama ağı reklamları


Bağlantılar ve anlatım ( Makaleler)

Google Doğal Seo Açıkçası (Mueller geçmişte söylemişti), bağlantı sadece gerçekleşmiyor. Web sitesi yayıncılarının, insanların web sitenizi bulmasını bekleyemeyeceğini söyledi. Mueller ayrıca kişisel gelişimin önemli olduğunu söyledi.

Yaklaşım olarak Google ve SEO arasındaki fark, web sitesinin nasıl geliştirileceğidir.

Kurması ve anlatması çok basit. İlk bölüm inşaattır. Bu, insanların okumak istedikleri veya bağlantı kurma eğiliminde oldukları şeyleri incelemek ve ardından onlara hitap eden bir şey yaratmak anlamına gelir.

Sosyal yardım, başkalarına, özellikle de bu tür içeriği kullanma eğiliminde olanlara hangi içeriğin oluşturulduğunu söylemenin ikinci kısmıdır.

Yap ve Anlat yöntemi, web sitelerine doğal bağlantıları teşvik etmenin en iyi yollarından biri olabilir. Söylemeden inşa etmek işe yaramayabilir. Mueller kendini geliştirmeyi tavsiye ediyor, bu nedenle bağlantılara odaklanmak yerine inşa etmeye ve anlatmaya odaklanmak yardımcı olabilir.

Profesyonel bir hizmet istiyor iseniz Websesi ile iletişime geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Doğal Seo Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Ads Kampanya Oluşturma


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER