Dudak Okuma Oyunu Zor Kelimeler (20 Sözcük)

Dudak Okuma Oyunu Zor Kelimeler
Dudak Okuma Oyunu Zor Kelimeler

Özellikle Yaparsın Aşkım programı ile ünlenen bu oyun için zor kelimeler hazırladık. Dudak okuma oyunu zor kelimeler listemizde birbirinden zorlu sözcükler sizleri bekliyor. Rakibinizi çok zorlayacağınız bu kelimeleri sizler için özenle seçtik. Şimdi sizler için zor kategoride toplamda 20 kelime paylaşacağız.

Dudak Okuma Oyunu İçin Kelimeler

Arkadaş gruplarının eğlencesine eğlence katan güldüren bir oyun. Genelde iki kişi ile oynanır fakat iki grup arasında da oynanır. Sizler için birbirinden eşsiz toplam 20 zor kelime vereceğiz. Bu sözcükler ile oyunu sıkı bir yarışa çevirin.

Dudak Okuma Oyunu Zor Kelimeler

Özenle seçtiğimiz zorluk derecesi yüksek kelimelerimizi liste halinde sunuyoruz. 7’den 77’ye herkese hitap eden eğlenceli bir oyundur. Birbirinden eğlenceli kelimelerimiz;

 1. Profesyonel
 2. Anestezi
 3. Ambulans
 4. Hoparlör
 5. Tramvay
 6. Analog
 7. Su şişesi
 8. Muayene
 9. Lolipop
 10. Psikiyatri
 11. Kısa
 12. Ananas
 13. Poligon
 14. Tahterevalli
 15. Biyoloji
 16. Kanguru
 17. Avokado
 18. Kaşar
 19. Yara Bandı
 20. Ejderha

Dudak okuma, kişinin ağzının hareketlerine bakarak konuşulan kelimeleri anlama sürecidir. Aynı zamanda konuşmayı okuma olarak da adlandırılır. Ayrıca sağır ve işitme engelli kişilerin konuşmayı anlamak için kullandıkları bir tekniktir.

Dudak okumak, öğrenmesi zor bir beceri olabilir, ancak pratikle diğer dillerde olduğu gibi ustalaşılabilir. Aydınlatma, konuşmacıdan uzaklık ve konuşmacının güçlü bir aksanı olup olmadığı veya çok hızlı konuşup konuşmadığı gibi, dudak okumayı ne kadar iyi yapabildiğimizi etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörler öğrenme sürecini direkt etkileyen unsurlardır. Hepside önemli maddelerden oluşur.

Bu içeriğe oy verin!