Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Duyarlı arama ağı reklamları artık varsayılan Google Ads türüdür

Duyarlı arama ağı reklamları artık varsayılan Google Ads türüdür. Artık duyarlı metin reklamlar, Google Ads’te oluşturulan varsayılan reklam türü olacak. Reklamverenler yine de yeni genişletilmiş metin reklamlar oluşturabilir ve mevcut reklamları değiştirebilir.

Duyarlı arama ağı reklamları artık varsayılan Google Ads türüdür
Duyarlı arama ağı reklamları artık varsayılan Google Ads türüdür

Google resmi olarak duyurdu: Duyarlı metin reklamlar artık Google Ads arama kampanyalarında varsayılan reklam türü olacak. Reklam biçimi 2018’de piyasaya sürüldü.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Ads Kampanya Oluşturma


Duyarlı Arama Ağı Reklamları Nedir?

Bu, reklam verenler için nasıl değişir?

Bir Google sözcüsü, bu güncellemenin yapılacağını onaylamadı ve bu, reklamların nasıl dağıtılacağını etkileyebilir. Genişletilmiş metin reklamlar hala desteklenmektedir ve reklam verenler bunları oluşturmaya devam edebilir.

Aradaki fark, reklam verenler yeni reklamlar oluşturduğunda, platformun varsayılan olarak genişletilmiş metin reklamları kullanmamasıdır.

Google, reklam verenleri RSA’nın performansını en üst düzeye çıkarmak için reklamcılık ayarlarında diğer araçları kullanmaya teşvik eder. Bu önlemler, “reklam gücü” göstergelerinin izlenmesini ve konum ve geri sayım özelleştiricileri gibi kişiselleştirme özelliklerini kullanmaya devam etmeyi içerir.

Geleneksel olarak, Google’daki metin reklamlar başlıklardan ve gövde metninden oluşur. Reklamverenler bunları beklenen sırada yazacaktır.

Google her bir sürümü birbirine çevirdiğinde, birden çok bağımsız sürüm oluşturulacaktır.

Reklam veren bunun nasıl yapılacağını kampanya ayarlarında belirler: bu orijinal dinamiği biraz değiştirecektir.

Her reklama kendi versiyonu gibi davranmak yerine, her reklamı bir “öğe” olarak görüntüleyin. Google daha sonra, kampanya hedefleri için en iyi başlık ve gövde metni kombinasyonunu bulmak için bu öğeleri karıştırır ve eşleştirir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: ADS Geniş Eşleşme


Karşılaştığı Zorluklar Nelerdir?

Kurulum hakkında daha fazla düşünmeleri gerekiyor.

Reklam verenlerin normal metin reklamlar gibi sipariş vermeleri gerekmediğinden, hangi kombinasyon kullanılırsa kullanılsın, her başlık ve gövde metni öğesinin kendi anlamı olmalıdır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Duyarlı arama ağı reklamları Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fransız otel


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER