Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

ea.com unable to connect hatası: Bağlantı Sorununu [ÇÖZÜLDÜ]

ea.com unable to connect hatası nedir? Birçok kullanıcı, belirli EA oyunlarını başlatmaya veya oynamaya çalışırken “ea.com bağlanamıyor” hatasını gördüğünü bildiriyor. Bu bağlantı zaman aşımı hatası genellikle yeni bir oyun başlatıldığında (bkz. Apex Legends) veya bir tür ağ bağlantısı sorunu nedeniyle karşımıza çıkabilir. Veya sunucu aşırı yüklendiğinde ve yanıt vermeyi durdurduğunda oluşur. EA ve Origin genellikle bazı oyun barındırma sunucularını çalıştırmaya çalışırken EA sunucusuna bağlanamıyor.

Bu sorunlarla karşılaşıyor veya bazı bağlantı sorunlarının düzeltilmesi gerekiyor ama neyse ki oyunla ilgili birçok sorun biliniyor. Bu nedenle, bu makalede, sorunu birden çok etkilenen kullanıcı için çözen olası çözümleri sunmak için buradayım. Ancak doğrudan onarıma geçmeden önce, EA bağlantı sorununun olası nedenlerine bir göz atalım.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PCI Device Driver Missing Hatası


Neden “ea.com bağlanamıyor” Hatası alıyorum?

Araştırdıktan sonra, sorunun birçok farklı nedeni olduğunu öğrendik. Her zaman sunucu sorunlarıyla ilgili olmadığını, oyunun veya yerel ağ bağlantınızla ilgili bir sorun olabileceğini gördük.

 • – Sunucu aşırı yüklenmiştir – EA sunucusuna bağlanamamanızın ana nedeni budur. Genellikle, yeni bir oyuna başladıktan sonra sunucu dolar ve yanıt vermeyi durdurur. Bu nedenle öncelikle şu anda sorun yaşayan sunucuyu Respawn’ın resmi Twitter hesabından kontrol edin veya DownDetector web sitesini ziyaret edin.
 • Zayıf İnternet bağlantınız, bu sorunlara neden olabilir ve oyun sunucusuna bağlanamazsınız. Bu nedenle, lütfen Wi-Fi üzerinden bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Ardından başka bir internete bağlanmak bu sorunu düzeltebilir.
 • Güvenlik programı sorunları-Bir başka olası sebep olabilir. Sisteminizde yüklü olan Windows güvenlik duvarının veya üçüncü taraf güvenlik duvarının, sunucunun oyun istemcisine bağlanmasını veya oyunla çakışmasını engelleyebilir. Güvenlik programlarını devre dışı bırakmak size yardımcı olabilir.
 • – Hatalı ağ yapılandırması-Ağ yapılandırmanız yanlışsa, oyun istemciniz EA sunucusuna bağlanamayacak ve ekranınızda hatalar göstermeye başlayabilir. Ağ yapılandırmasını sıfırlamak yardımcı olabilir.

ea.com unable to connect hatası:

1. Çözüm – Ön Düzeltmeler

ea.com unable to connect hatası
ea.com unable to connect hatası
 • Belirli bir onarıma başlamadan önce, hızlı bir onarımı denemeniz önerilir. Çünkü çoğu zaman bir tür arıza veya hata oyun istemcisiyle çakışır ve EA sunucusuna bağlanamazsınız.
 • Önce oyununuzu yeniden başlatın çünkü bazı arızalar veya hatalar oyununuzun sunucuya bağlanmasını engelleyebilir.
 • PC’nizi/konsolunuzu yeniden başlatın-Oyunu yeniden başlatmak ea.com bağlanamıyor hatasını çözmezse, lütfen PC’nizi ve oyun konsolunuzu kapatın.

Bu, bağlantıyı yenileyecek ve çakışan dahili hataları çözecektir.

İnternetinizi yeniden başlatın. -Yukarıda verilen ayarlar sizin için işe yaramazsa, lütfen internetinizi yeniden başlatın. Bu yeni bir İnternet bağlantısı oluşturacak ve bağlantı kesilme hatalarını önleyecektir.

 • İnternetinizi yeniden başlatmak için> internetinizi kapatın ve fişini çekin.
 • 1-2 Dakika bekleyin.
 • Ardından kabloyu yeniden takın.
 • Şimdi yönlendiriciyi açın.
 • Bu işlemi modem için de tekrarlayabilirsiniz.

Ayrıca, bu bağlantı zaman aşımı sorununu çözmezse, lütfen internet bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Veya başka bir ağ bağlantısına bağlanın veya mobil erişim noktanızı kullanın.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PS5 Donuyor Nasıl Düzeltilir


2. Çözüm – Oyun Sunucularını Kontrol Edin: (Genel bir şekilde herkes aynı hatalar ile karşılaşabilir)

Sunucu aşırı yüklendiğinde veya bakım altındayken, büyük olasılıkla EA sunucusuna bağlanma sorunlarıyla karşılaşacaksınız. Sunucu durumunu resmi Twitter hesabı veya üçüncü taraf kaynak DownDetector web sitesi aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.

3. Çözüm – Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

ea.com unable to connect hatası
ea.com unable to connect hatası

İlk çözümde, sürücülerinizin veya ağ ayarlarınızın normal olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak ağ ayarlarınızı sıfırlamanızı öneririm. Ağ ayarlarınızı sıfırlamak için aşağıda verilen talimatları izleyin:

Aşama 1: İlk olarak Windows + X tuşlarına birlikte tıklayın.

Aşama 2: Şimdi Komut İstemi Yöneticisi’ni seçin veya PowerShell’i (Yönetici) seçebilirsiniz.

Aşama 3: Bunlardan birini seçtikten sonra şimdi tek tek aşağıdaki komutu yazın ve her komuttan sonra enter’a basın:

 • netsh winsock sıfırlama
 • netsh int ip sıfırlama
 • ipconfig / yayın
 • ipconfig / yenileme
 • ipconfig /flushdns

Bundan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hala sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Bizlerde ea.com unable to connect hatası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Roblox Error Code 279


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER