Oyun

Elden Ring Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür? Ağ Durumu Başarısız

Elden Ring Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür? Geniş çapta beğeni toplamasına ve Soul of Souls oyununun tarihindeki en iyi sürüm olmasına rağmen… FromSoftware’in en son sürümü sorunlardan payını alıyor. Ağ durumu arızaları gibi hatalar oyuncuların çok oyunculu deneyimden keyif almasını engelliyor ve bunun için ölçülmesi gereken bir konu var. Çağırma sırasındaki Elden Ring bağlantı hataları çok can sıkıcıdır. Oyuncuların diğer kusurlu savaşçılara katılmasını veya onları dünyalarına davet etmesini engeller.

Yine de başlık çok iyi gidiyor. Steam veritabanına göre, Elden Ring yakın zamanda 750.000’den fazla eşzamanlı oyuncuyla zirveye ulaştı. Bu başarının ardından aksiyon rol yapma oyunu büyük beğeni topladı. Açıklamayı gözden geçireceğiz ve oyuncuların neden Elden Ring kooperatifiyle ilgili sorunlarla karşılaştığını açıklamaya çalışacağız.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dying Light 2 FPS Nasıl Gösterilir


Elden Ring Bağlantı Hatası Nedir?

Elden Ring Bağlantı Hatası Nedir?

Elden Ring bağlantı hataları da “Ortak Çağırılamıyor” olarak görünüyor. Ne yazık ki, tüm bu fiyasko, oyunun yeni versiyonunun büyüyen acı noktalarından biri ve muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içinde yenilecek. Sorun rastgele bir oyuncu sizi oyununa davet etmeye çalıştığında ortaya çıkıyor, aslında oyun para kazanmayı sevdiği için sizi “çağırıyor”. Bu genellikle oyuncunun bir patronla savaşmaya çalıştığı ve büyük bir zorlukla karşılaştığı zamandır. Size onların dünyasına resmi bir davetiye gönderdikten sonra, katılmayı kabul ederseniz… Yakında sizi Elden Ring çok oyunculu çekirdek deneyiminden uzaklaştıran “Bağlantı Hatası” etiketli bir başlık göreceksiniz.

Öte yandan, benzer bir sorunumuz var. Bu, zor zamanlarda size yardımcı olması için Tarnished’s Furlcalling Remedy ile oyuncuları çağırmaya çalıştığınız zamandır. Kısa bir duraklamadan sonra, ekranda “Ortak çalışan çağırılamadı” hata mesajı görüntülenir ve bu sizi hiçbir yere götürmeyebilir. Şu anda Elden Ring’in çok oyunculu sorunları artıyor. Bazı oyuncular giriş ekranını geçemezken, bazıları oyun içi sorunlarla karşılaşıyor. Bir sonraki bölümde Elden Ring bağlantı hatalarının neden oluştuğuna hızlıca göz atalım.

Bu Hata Neden Oluşuyor? 

Elden Ring bağlantılarını başarısız olarak çağırmanın çeşitli nedenleri vardır, ancak üç ana sorunu belirlemeyi başardık. Aşağıdakilere hızlıca bir göz atalım:

  • İnternet bağlantınız doğru çalışmıyor.
  • Çok oyunculu sunucular şu anda kararsız. 

İlk olarak, Elden Ring’in oyun dünyası, toplu katılım ve işbirliğine dayalı oyun sağlayan farklı türde çağrı işaretleri içerir. Oyundaki ilk büyük çok oyunculu öğe Furlcalling Finger Remedy’dir. Bu, çağırma belirtilerini görselleştirmenize izin veren bir şeydir. Onsuz, bu çevrimiçi RPG oyununun en önemli iki yönünü deneyimleyemezsiniz:

başkalarıyla işbirliği yapmak veya oyuncuların sizinle işbirliği yapmasını sağlamak ve bir istilaya katılmak veya rastgele oyuncuların sizinle ölümüne savaşmasını sağlamak.

Yukarıdaki öğelere sahip olmak, tüm bu çok oyunculu özellikleri kullanmak için önemli bir ön koşuldur. Bir kez elde ettiğinizde, lekeli kıvırcık parmaklara da ihtiyacınız var. İkincisi, Çağırma İşaretinizi Orta Alemde bırakmanıza izin verir. Sonra diğer oyuncular bunları sizi çağırmak ve patronu yenmenize yardımcı olmak için kullanacak. Altın işaretler işbirliğini temsil ederken, kırmızı işaretler işgali gösterir.

Şimdi, bu sorunun ilk nedeninin diğer oyuncuların oturumlarına katılmadaki gecikmeden kaynaklandığını belirtmekte fayda var. Bu senaryoyu bir örnekle açıklayalım. Bir şehit heykeli ile etkileşime girdiğinizi hayal edin – heykel, çağrı işaretlerini görmenizi sağlar. Başka bir oyuncunun dünyasına katılmayı kabul ettiğinizde oyun size bir “bağlantı hatası” mesajı gönderecektir.

Bunun nedeni, sizin gibi başka bir oyuncunun toplantıya sizden saniyeler önce bu çağrı işaretiyle katılması olabilir. Oyunu yeniden başlatmazsanız, kaybolmadan önce 45 saniye ile 2 dakika arasında kullanılan bu çağırma istemini görmeye devam edeceksiniz.

İkinci nedene gelince, diğer oyunculara bağlanmanızı engelleyen zayıf bir internet bağlantısından kaynaklanmaktadır. Son olarak, Elden Ring’in henüz ilgilenmediği çok oyunculu sunucularımız var. İlginizi çekebilecek en son bilgiler için ileti dizisinin resmi Twitter hesabını takip etmek iyi bir fikirdir. Örneğin, en son tweetleri (~6 saat önce), başarısız ağ durumu kontrolünün düzeltildiğini belirtti. Bu tür güncellemelere ek olarak, geliştiriciler zaman zaman standart bakım için çok oyunculu sunucuları çeker.

Şimdi, bunun tam olarak ne zaman olabileceği, farklı zaman dilimlerindeki oyuncular arasında değişiklik gösteriyor.

Arama sırasında sürekli olarak Elden Ring bağlantı hataları alıyorsanız, hangi düzeltmeyi kullanırsanız kullanın. Faydalı bilgiler için oyunun Twitter hesabını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Şimdi, birçok kişinin denediği ve oyunu düzeltmeyi başardığı ana potansiyel çözümlere geçelim.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dying Light 2 Tekme Atma


Elden Ring Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir

Elden Ring Bağlantı Hatası
Elden Ring Bağlantı Hatası

Oyunu Yeniden Başlat

Size kitaptaki en eski numarayı veriyoruz: sadece oyunu yeniden başlatın ve hepsi bu kadar. Bir konsolda veya PC’de oynamanız önemli değil; yeniden başlatma, Elden Ring’in çok oyunculu sunucularını sıfırlamanıza ve yeniden başlatmanıza yardımcı olabilir.

Yüz binlerce oyuncu aynı anda bu aksiyon dolu oyunu oynuyor, bu nedenle çevrimiçi slotların hızla dolmasına şaşırmamak gerek. Şimdi oyundan çıkın ve aramaya katılıp katılamayacağınızı görmek için baştan başlayın. Şansınız yaver giderse, Elden Ring’i yeniden başlattıktan sonra diğer oyuncuların oturumlarına girebileceksiniz. Bu, sorunu çözmenize yardımcı olmazsa, bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Arama yaparken sık sık Elden Ring bağlantı hatalarıyla karşılaşıyorsanız, internet bağlantı sağlayıcınızla görüşmeniz gerekebilir. Bu sitede bir hız testi yaptıktan sonra aldığım sonuçlara hızlıca bir göz atın. Ping’iniz 100ms’den yüksekse ve hem indirme hem de yükleme hızlarınız işaretli değilse, önce internet hızınızı düzeltmeyi düşünün. Xbox kullanıyorsanız, bağlı birkaç açık İnternet bağlantı noktası sizi “sıkı” bir NAT’a yönlendirebilir.

Bu, bağlantı seçeneklerinizi sınırlandıracak ve yalnızca “açık” NAT kullanarak oyuncu dünyasına katılmanıza izin verecektir. Daha fazla bilgi için resmi Xbox web sitesindeki Destek Kanalının Sorun Giderme sayfasını ziyaret edin. İnternet bağlantınız endişelenecek bir şey değilse, bu listedeki olası son düzeltmeleri okuyun.

Oyun İçinde “Sesli Sohbete” İzin Ver

InnerAd adlı bir Redditor, Elden Ring bağlantı hatasını tamamen benzersiz bir şekilde düzeltmeyi başardı. Burada tek yapmanız gereken oyunun Ayarlar bölümüne, ardından Ağ sekmesine gitmek. Burada “Sesli Sohbet” bulacaksınız. Bu alana erişmek için oyun içinde ve çevrimiçi olarak bağlı olmanız gerektiğini unutmayın.

Aksi takdirde sesli sohbet seçeneğini görmezsiniz. Özelliği devre dışı bırakın ve oyun dünyasında gördüğünüz bir sonraki çağrı işaretinden başka bir oyuncuya katılmaya çalışın. Yine, bu sadece bazı oyuncular için işe yarıyor gibi görünüyor, sizin için işe yarayacağını kanıtlayamayız. Bir deneyin ve sizin için de işe yararsa yorumlar bölümünde bize bildirin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Elden Ring Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür? sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: FIFA 22 Kulüp Nasıl Oluşturulur


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu