Salı, Temmuz 23, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Emredici işaret rengi; emredici iş güvenliği levhaları ne renktir?

Emredici işaret rengi nedir? İş güvenliğinde yer alan levhaların renkleri ve anlamları birbirinden farklıdır. Her renk farklı bir anlamı ifade ederken, kişiler bu renklere göre durumları analiz edebilir ve hareket edebilirler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Ben seni bir türlü unutamadım sözleri


Emredici işaret rengi

Emredici iş güvenliği levhalarının renkleri, iş güvenliği hususunda büyük önem taşıdığı için levhaların her birinin anlamını bilmek gerekir. Yanlış bilinen levhalar ve renkleri çok büyük sorunlara yol açabilir. Bu yüzden tüm levhaların renklerine ve anlamlarına özen göstermekte fayda vardır. Peki emredici iş güvenliği levhaları re renktir?

emredici iş güvenliği levhaları ne renktir

İş güvenliği levhalarının renkleri ve anlamları şu şekildedir;

  • Kırmızı Renk: Yasak anlamındadır. Tehlike alarmını bildirir. Yangınla mücadele demektir. Kullanımı: tehlikeli hareketler, ‘’dur, tahliye, ekipman gösterimi ve kapat.
  • Sarı Renk: Uyarı anlamındadır. Kullanımı ise ‘’dikkatli ol, kontrol et ve önlem al’’
  • Mavi Renk: Zorunludur. Kullanımı; ‘’özel bir davranış ve kişisel koruyucu donanımı’’
  • Yeşil Renk: Güvenlidir. İlk Yardım işareti ve acil çıkış. Kullanımı; ‘’kaçış ve çıkış yolları, sağlık işaretleri ve güvenlik işaretleri’’.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Emredici işaret rengi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Coin kazandıran uygulamalar


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER