Cumartesi, Temmuz 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Erkek voleybol file yüksekliği, erkekler ne kadardır

Erkek voleybol file yüksekliği Nedir? Voleybolda file, düşey bir biçimde ve orta çizginin üst kısmında yer almaktadır. Bu filenin boyuna bakılacak olursa erkekler ve kadınlar için yükseklik farkı bulunuyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Aman medet duy sesimi dardayım ilahi sözleri


Erkek voleybol file yüksekliği

Erkekler için voleybolda filenin yüksekliği tam olarak 2.43 metredir. Voleybolda filenin mevcut yüksekliği oyunun alan bölümünün tam orta noktasından ölçülmelidir. Ölçümün ardından filenin iki kenarının yüksekliği kesinlikle aynı olmalıdır. Yükseklik de belirtilmiş olan kurala göre olmalı ve en fazla 2 cm geçilebilmektedir. Fazla yükseklik oyunda kabul edilmemektedir.

voleybol erkeklerde file yüksekliği ne kadardır

Erkeklerde voleybol filenin yüksekliği kadınlara göre daha yüksektir. Belirli kuralları olan voleybolda, filenin erkekler için yüksekliği 2.43 metredir. Bu uzunluk belirlenen kurala göredir ve uyulması zorunludur. Sevilen bir spor dalı olan voleybolda, tüm maçlar için 2.43 metre kuralı geçerlidir. Oyunda file 1 metre genişliğindedir ve boyu da 9,50 metre ve 20 metre uzunluğundadır. Anten ise 1.80 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Kadınlar için ise belirlenen voleybol filesi yükseklik kuralı 2.24 metredir ve bu kural da her oyun için geçerlidir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Erkek voleybol file yüksekliği sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Arayan Numara Yok Ne Demek


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER