Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Eski Mardin Yol Tarifi, Nasıl Gidilir, Kaç Km ve Saat

Eski Mardin Yol Tarifi, Nasıl Gidilir? Şehirler veya da ilçeler arası seyahatlerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz navigasyonlar vardır. Bu navigasyonlar sizlerin en iyi şekilde yararlanabilmeniz için google tarafından geliştirilmiştir. Tabi ki de bir çok tarayıcıların navigasyonları vardır fakat aralarından en iyi ve en kullanışlısı Google ‘dur diyebiliriz. Tabi ki de bu tamamen bizim kişisel görüşümüzden ibarettir. Nereye ulaşmak istiyorsun? Gideceğin yere kaç km olduğunu veya da kaç saat içerisinde orada olacağını bilmek istemez misin? Tabi ki de bilmek istersin o halde aşağıda ki yol tarifimizi kullanmaya başlasan iyi edersin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Riva Yol Tarifi


Eski Mardin Yol Tarifi

Medeniyet ve kültürün beşiği, Güneydoğu Anadolu’nun en gözde şehirlerinden biri olan Mardin, gerçekten tarih dışı bir şehir. Burası şiir gibi bir şehir. Gerçek ve tamamen farklı bir hava tüm şehri kaplar. Mardin, günümüzde birçok farklı kültürün bir arada yaşadığı ve kardeşlik içinde yaşamaya devam ettiği kentlerimizden biridir. Dar sokaklarda gezinirken ve evin mimarisini incelerken sizi farklı atmosferine götürecek. Kendinizi başka bir evrende gibi hissediyorsunuz. Özellikle camiler, türbeler, kiliseler ve manastırlar birbirinden farklı mimari ve kültürel özellikleriyle sizleri büyüleyecek.

Bir tepenin üzerine kurulmuş bir şehir olan Mardin, Mezopotamya, Yukarı Mezopotamya olarak bilinen topraklardaki en eski şehirlerden biridir. Yıllar boyunca birçok köklü medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Birçok önemli ticaret yolunun kavşağındadır. İpek Yolu üzerindedir.

Eski Mardin,

Mardin’in ilk yerleşiminin MÖ 4500 civarında başladığı tahmin edilmektedir. O zamandan beri Arami, Asur, Sümer, Akad, Bavir, Asur, Pers, Arap, Bizans ve Selçuklular. Gibi farklı imparatorlukların ve milletlerin egemenliği altında kalmıştır. Nihayet Osmanlı egemenliğindeki Mardin toprakları cumhuriyetle birlikte gelişerek günümüze kadar gelmiştir. Mardin’e ulaşım kolaydır. Karayolu veya uçakla kolayca ulaşabilirsiniz. Mardin’de birçok farklı konaklama seçeneğiniz var. Son yıllarda turizm potansiyeli arttıkça konaklama tesislerinin niceliği ve niteliği de artmaktadır. Şehir merkezindeki şehir otelinde veya çevredeki güzel Mardin butik otelde konaklayabilirsiniz. Mardin Hotel tüm yıl boyunca hizmet vermektedir. Ayrıca ihtiyacınız olan tüm olanaklara sahipler. Mardin otelleri oldukça uygun. Mevsimlerle değişmez.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Riva Yol Tarifi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Yol Tarfi Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Göreme Yol Tarifi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER