Pazar, Haziran 16, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Evde Sağlık Hizmetlerinde Teknolojinin Rolü

Önemli Noktalar

  • RPM teknolojileri hasta bakımını dönüştürüyor.

  • Gerçek zamanlı veri, hasta sonuçlarını iyileştiriyor.

  • Yeni RPM yaklaşımları, sağlık sistemlerini şekillendiriyor.

Evde sağlık hizmeti teknolojileri, davranış değişikliklerini kolaylaştırarak ve klinisyenlere bilinçli karar verme için değerli veriler sağlayarak hasta bakımını dönüştürmede önemli bir rol oynamaktadır. Bu ilerlemeler, hasta katılımını teşvik eder ve sağlık koşullarının kişiselleştirilmiş, proaktif yönetimini sağlar, bu da sağlık sonuçlarının ve hasta deneyimlerinin iyileşmesine yol açar.

Dijital Bakım Aracılığıyla Artan Hasta Katılımı

Lee Health’te sanal sağlıkta öncü bir figür olan Dr. Zsolt Kulcsar, HIMSS24 Global Konferansı’nda teknoloji, klinik iş akışları ve hasta sonuçları arasındaki kesişim hakkında görüşlerini paylaşacak. On yılı aşkın süredir kullanımda olan Uzaktan Hasta İzleme (RPM) teknolojileri, kalp yetmezliği gibi kronik koşulların daha kapsamlı bakım yönetimini sunarak, sağlık ekipleriyle gerçek zamanlı veri paylaşımı yoluyla hasta sonuçlarını iyileştirmiştir.

2018’de tanıtılan yeni faturalandırılabilir CPT kodları sayesinde RPM’nin evde sağlık bölümlerinden bağımsızlığı, çeşitli bakım yönlerine daha geniş bir benimseme ve entegrasyona yol açmıştır. RPM şimdi, evde veri odaklı bakımı iyileştirme ve hasta öz yönetimini destekleme yeteneği için sağlık sistemlerinin merkezi bir odak noktası olarak kabul edilmekte, aynı zamanda sağlayıcılar için bir gelir akışı sunmaktadır.

RPM’de Teknolojik İlerlemeler

Kulcsar, daha uygun maliyetli, kompakt ve kapsamlı fizyolojik veriler toplayabilen ekipmanlarla RPM teslimat sistemlerindeki önemli teknolojik ilerlemeyi vurgulamaktadır. Bu RPM kitleri ayrıca, bir ev tabanlı can simidi olarak etkili bir şekilde hareket eden, hasta geri bildirimini ve sağlık profesyonelleriyle iletişimi kolaylaştırır.

Lee Health’in Health Recovery Solutions ile olan deneyimi, birinci sınıf bir RPM satıcısı, RPM teknolojisinin hasta bakımını iyileştirmede etkili uygulamasını örneklemektedir. Kulcsar, hasta verilerine dayalı anında müdahaleler sunan hemşireler ve ileri sağlayıcılar kombinasyonunu içeren departmanın benzersiz yapısını tartışacak.

Stratejik Klinik Ekip Yapısı

Doktor gözetiminde, Lee Health’teki RPM programı, hastanın birincil bakım doktoru veya uzmanıyla sürekli koordinasyon gerektirmeyen bakım yolları ve süreçler geliştirmiştir. Bu uyumlu yaklaşım, 30 günlük yeniden yatış oranlarında %50’ye varan önemli bir azalmaya ve günlük hayati izlemeye yüksek uyuma yol açmıştır.

Bu makale, RPM teknolojilerinin sağlık hizmeti sunumu ve hasta yönetimi üzerindeki potansiyel etkisini sergilemektedir. Sağlık sağlayıcıları bu yenilikleri benimseyerek bakımı optimize edebilir, hasta sonuçlarını iyileştirebilir ve faturalandırma süreçlerini akışkanlaştırabilir, böylece dünya çapında RPM programları için bir ölçüt belirleyebilirler.

  • RPM teknolojileri hasta bakımını dönüştürüyor.
  • Gerçek zamanlı veri, hasta sonuçlarını iyileştiriyor.
  • Yeni RPM yaklaşımları, sağlık sistemlerini şekillendiriyor.
Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Web’s Editör
Web’s Editör
Web'in Dijital Sesi sloganıyla 2020 yılından bu yana yayın yapan websesi.com, teknoloji haberleri, trend teknolojik gelişmeler, oyunlar, girişim hikayeleri ve dünya çapında ses getiren her konuda seni bilgilendirmek için burada.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER