Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri

Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri
Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri

Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri. Reklam verenlerin Facebook hapishanesine düşmesinin nedeni Facebook’un avantajlarını korumak ve reklam kampanyalarınızı devam ettirmek mi istiyorsunuz? Bir sonraki kampanyanıza başlamadan önce, aşağıdaki Tavsiyeleri Uygulamalısınız.

Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri
Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook Kullanımı


Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri

Facebook, içeriğini daha iyi izleme ve makalelerin nasıl paylaşıldığına ilişkin haber kaynaklarına uyum sağlama konusunda artan bir baskıyla karşı karşıya olsa da, bu, şirketlerin dijital stratejilerinin önemli bir parçası olarak Facebook’a güvenmelerini engellemedi.

Aslında, eMarketer ve Business Insider, Facebook’un reklam gelirinin 2021 boyunca artmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

Bu, çok fazla kaynağı olmayan ve onları Facebook’ta destekleyecek bir temsilcisi olmayan küçük işletmeler için özellikle önemlidir, çünkü herhangi bir çekiciliği artırmayı kolaylaştırır.

Yönergelerin çoğu yaygın olarak bilinmesine rağmen, nüanslar kampanyayı başlattı veya bozdu. Y

ayın planınızı kanıtlamak ve reklamlarınızı Facebook hapishanesine koyabilecek bu yaygın tuzaktan kaçınmak için lütfen aşağıdakileri okuyun.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook Nasıl Reklam Verilir


Facebook sayfası kalitesi

Kötü sayfa kalitesi, reklamların reddedilmesinin giderek artan ciddi bir nedenidir. Birçok reklamveren, reklam ayarlarını ve reklam öğelerini katı bir şekilde kontrol edecek, ancak organik yönlerini görmezden gelecektir.

Reklam kampanyaları Facebook profilinize bağlı olduğundan, Facebook sayfanızı yüksek tutmanın anahtarı reklam panosudur.

Sosyal reklam ekibiniz yalnızca reklamcılıkla ilgili politikalara (aşağıda daha fazlası) değil, aynı zamanda genel Facebook topluluk kurallarına da uymalıdır.

Çözüm: Facebook sayfanızın kalitesini düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Fiyat düşükse, reklam yayınlayamayabilir veya onaylanmanız daha uzun sürebilir.

Ek olarak, lütfen Facebook sayfanızda sık sık paylaşım yapmaktan kaçının ve orijinal içerik kullanın. Facebook’un ve kullanıcılarının spam gönderiyormuş gibi hissetmesini değil, başkalarının eylemlerini başka amaçlarla kullanmasını istiyorsunuz.

Ne de olsa sizi farklılaştırmayacak veya değer katmayacaktır. Ne yazık ki, daha düşük bir puan belirlendiğinde, bundan kurtulmak biraz zaman alacak ve Facebook sizi daha iyi durumda görecek.

Düşük derecelendirmelerden kaçınmak için lütfen yanlış anlaşılabilecek içerikleri yayınlamayın.

İşletmenizin sosyal bir duruşu varsa, lütfen bu içeriğin çoğunu web sitenizde barındırmayı düşünün ve

Facebook sayfanızı daha kısa bir şekilde kullanın; insanları resmi web sitenizde daha fazlasını öğrenmeye yönlendirin. Sonuç olarak, web siteniz size maksimum esneklik de sağlayacaktır.

Facebook Reklam Kalitesi

Düşük reklam kalitesi, muhtemelen reddedilen kampanyalarla ilgili en yaygın sorundur. Facebook ve Instagram, reklamınızı onaylarken birçok faktörü göz önünde bulundurur.

Bunlar, hedef kitle ile alaka düzeyini, bilgi doğruluğunu, görüntü kalitesini ve metin / görüntü oranını içerir.

Sistemin kalite kontrol araçları her geçen gün daha karmaşık hale geliyor ve reklamların insanları önceden net olmayan şeyler yapmaya teşvik edip etmediğini veya reklamcıların kullanıcıları bir şey yapmaya zorlayıp zorlamadığını değerlendirmede çok başarılılar sağlar.

Niş bir hizmetiniz varsa, dönüştürebilecekleri umuduyla uzaktan alakalı kitleleri seçmek akıllıca değildir.

Kampanyanızın onaylanmamasını önlemek için potansiyel olarak alakasız kullanıcılar yerine sadece küçük bir kitleyi hedeflemek en iyisidir.

Facebook’un görüntüleme kurallarına olabildiğince sıkı bir şekilde uymayı unutmayın.

Facebook o kadar hoşgörülü değil. Özellikle, reklamların en az% 80’ini metin olmayan öğelere yerleştirin.

Facebook’un resim reklam gereksinimlerine uymanın yanı sıra, bu aynı zamanda kullanılabilirlik açısından da iyi bir alışkanlıktır: daha az metin daha çok açılır.

Metin eklemek için resmin yanında başka alanlar var. Çözüm: Reklamınız reddedilirse, lütfen Facebook Reklam Kalite Puanı Yönergelerini inceleyin.

Oyuna tekrar girmek için bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

Yanlış reklam biçimi ve / veya hedefleme

Facebook, çeşitli reklam türleri ve kampanya hedefi seçenekleri sunar. Bunlar eşleşmezse, kötü bir kullanıcı deneyimine neden olur ve hayal kırıklığı yaratan kampanya sonuçlarına yol açar.

En kötü durumda, Facebook çabalarınızı yanlış anlayacaktır çünkü sistem reklamlarınızı askıya alacak ve hesabınızın olasılığını değiştirecektir.

Çözüm: Planlamanın ilk aşamalarında, hedefleriniz için hangi reklam biçiminin en iyi olduğunu dikkatlice değerlendirin.

Çoğu zaman, beklenen hedefleri dikkate almadan videoyu Facebook’ta yayınlaması, gönderiyi desteklemesi veya hikayeyi paylaşması istendi.

Önce hedeflerinizi planlamak ve ardından o kullanıcı deneyimini desteklemek için mümkün olan en iyi varlıkları seçmek en iyisidir.

Facebook markasını kullanın

Hem Facebook adı hem de logosu buna izin veriyor. Ancak, lütfen dikkatli olun ve metinde aşırı kullanmayın.

Çözüm: Facebook Reklam yöneticinizi rahatsız etmekten kaçınmak için şu adımları izleyin:

Şirketin Facebook logosunu kullanmayın.

Metinde, tam adı uygun büyük harflerle yazınız ve boyutu ve yazı tipi metnin geri kalanıyla aynı olmalıdır.

Bir Facebook sayfası veya grubunda reklam vermek istiyorsanız, lütfen Facebook ile ilgili ifadenin reklama hakim olmadığından emin olun.

Aksi takdirde, işletmenizden ziyade Facebook’u tanıttığı şeklinde yorumlanabilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Facebook Hapishanesine Düşmenin Nedenleri sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Facebook Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook WordPress eklentisi