Teknoloji

Facebook Karanlık Mod Android ve İos [Koyu Gece Modu Siyah tema]

Facebook Karanlık Mod Android ve İos, koyu tema Sorunları – Facebook, Android sorunlarının bittiğini, iPhone’un çözüldüğünü ve yalnızca facebook mobil karanlık mod da Android kullanıcıların sorunlarının giderilmiş gibi göründüğünü biliyoruz, ancak facebook koyu mod ios kullanıcılarına yine de yardımcı olabiliriz.

Messenger uygulamasındaki işlevi etkinleştirerek işlevi koyu temayı aktif hale getirebilirsiniz. Facebook Messenger’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir? Oturum açtıktan sonra, Ayarlar menüsünde Koyu Mod seçeneğine dokunarak özelliği etkinleştirebilirsiniz. Hemen ekran siyaha döner. Karanlık modu açmak için sadece bir düğmeye dokunun. aşağıda yapılışı için bir gif bırakıyorum ;

Facebook Karanlık Mod Android
Facebook Karanlık Mod Android

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook Para kazanma


Karanlık mod Faydaları ;

Karanlık Mod etken haldeyken gözleriniz daha azca yorulacak ve şayet telefonunuz “Parlaklık” ekran fazlaca kapalı ise daha azca jarj tüketecek. Ayrıca Karanlık Mod etkinleştirilince telefonunuzun monitör parlaklığı otomatikman düşecektir. Özelliğin Android cihazlarda pil tasarrufu sağlamış olduğu da iddia ediliyor.

Facebook Karanlık Mod Android
Facebook Karanlık Mod Android

Facebook Karanlık Mod Android

En son Güncelleme: iPhone uygulamasında Facebook Koy mod‘u İos da nasıl yeniden etkinleştireceğimizi bulduk. Çok az kişi, Android cihazlarda uygulama önbelleğini ve depolama alanını temizleyerek Facebook’u karanlık moda geri yüklemeyi denedi.

Maalesef bu işe yaramadı, ancak bu sorunların artık çözülmüş olabileceği görülüyor.

facebook koyu mod ios

İşte facebook koyu mod ios çözümü: önce Facebook’u kaldırın ve ardından uygulamayı yeniden yükleyin. Karanlık mod kullanılamıyorsa, ana ekranın altından hafifçe yukarı kaydırıp ardından Facebook uygulamasında yukarı kaydırarak uygulamayı kapatmaya zorlayın.

Ardından iPhone ayarlarınıza ve uygulama alanınıza gidin. Facebook uygulamasında, “HD Video Yükle. Etkinleştir” ve “HD Fotoğrafları Yükle” yi tıklayın. İlginç bir şekilde, bu en az üç farklı iPhone’da Facebook’un karanlık moduna geri döndürdü.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook reklamları Optimize Etme


Facebook mobil karanlık mod Ne zaman geri gelecek?

Bazı kullanıcılar şimdi Facebook’un karanlık modunun 26 Mayıs’ta kaybolduğunda aniden silindiğini ve beyaz ekranın ortaya çıktığını söylüyor. Bu da yukarıdaki çözümün daha hızlı etkinleştirilebilen bir sunucu tarafı optimizasyonu olduğunu gösteriyor. Aynı adımları izleyerek kesinlikle karanlık mod sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Facebook Uzmanları da Android uygulamasındaki sorunun çözüldüğünü doğruladı. Bu, Android kullanıcılarının yakın gelecekte karanlık modu yeniden etkinleştirebilecekleri anlamına gelir: Android uygulaması, “Sözcü Facebook Uzmanı” anlattı. Hizmeti geri yükledik” dedi.

Facebook Koyu Tema, Gece Modu Veya Da Siyah Tema Diye Biliriz…

Facebook’un karanlık mod ayarlarına ne olduğu sorusu merak uyandırıyor: Her şeyden önce Facebook, iPhone kullanıcılarının bu sorunla karşılaştığı gerçeğini görmezden geliyor ve sadece Facebook’un karanlık mod sorununa odaklanıyor. Android (şu anda sabit aktif değil). Bir Facebook şirketi sözcüsü Websesi’ne söyledi. Sorunu kabul etti:

“Bazı kişilerin Facebook Android uygulamasında belirli işlevlere erişmede sorun yaşadığının farkındayız. İşleri mümkün olan en kısa sürede normale döndürmek için çalışıyoruz.” Bu, iOS uygulaması hakkında hiçbir şey söylemiyor, ancak neyse ki en azından iPhone’larda ve iPad’lerde geri almanın yukarıda bir yolu var gibi görünüyor.

İOS’taki ayarları değiştirmenin, uygulamayı önbelleği sıfırlamaya zorlayacağını ve bazı nedenlerden dolayı modun tekrar etkin duruma döneceğini varsayıyoruz. Fakat bu yanlış bir bilgi.

Bu açıkça bir hatadır çünkü Facebook muhtemelen karanlık modu kaldırmakla ilgilenmez.

Ancak bu, binlerce kullanıcıyı açıkça etkileyen ve rahatsız eden bir durumdur. Mobil uygulamada karanlık modu etkinleştirmek için uygulamanın sağ üst köşesindeki menü simgesine (Android için) veya sağ alt köşedeki üç satıra (iPhone için) dokunun.

Burada ‘Facebook Koyu Tema, Gece Modu Veya Da Siyah Tema’ seçeneğini göreceksiniz. (ay sembolü ile). Üzerine dokunun ve üç seçenek göreceksiniz: Açık, Kapalı ve Sistem Tercihlerini Kullanabilirsiniz. Üçüncü seçenekte şunu bahsetmek istiyor; telefonunuzun işletim sistemi için seçtiğiniz renk düzenini seçer.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Facebook Karanlık Mod sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Facebook Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Facebook WordPress eklentisi


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu