Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Facebook testi: Reklam verenler için görsel test

Reklam verenler için Facebook testi marka güvenliği konusu hariç tutmaları

Reklam verenler için Facebook testi
Reklam verenler için Facebook testi

Facebook bugün, bu yıl reklam verenler için haber kaynağı hariç tutmalarını test etmeye başlayacağını duyurdu. Facebook, Facebook reklam görseli test etmenin amacı reklam verenlerin marka güvenliğiyle ilgili endişeleri olduğunu çok iyi biliyorum.

Yeni özelliğin pazarlamacıların hassas içeriğe sahip olabilecek reklamların gösterilip gösterilmeyeceğini seçmesine izin verdiğini söyledi. “Örneğin, bir çocuk oyuncak şirketi yeni suç programlarıyla ilgili içerikten kaçınmak isteyebilir. Bu nedenle, “suç ve trajedi” yi seçebilirler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: DuckDuckGo Uygulaması


Facebook a/b testi

Facebook a/b testi test edilen diğer konulara haberler, siyasi ve sosyal konular da dahildir.

Bunun amacı, reklam verenlerin reklamlarının kullanıcının haber akışındaki görüntülenme konumunu daha iyi kontrol etmesini sağlamaktır. Markanın ürün ve hizmetlerinin markanın ilişkilendirmediği veya inanmadığı konuların yanında görünmemesini sağlamaktır.

Facebook, “test sırasında dinlemeye ve öğrenmeye devam edeceklerini söyledi. Böylece daha fazla konu hariç tutmanın eklenebileceğini veya mevcut planın dışlamalarının iyileştirilebileceğini belirtti.

Facebook Izgara Aracı

Facebook izgara testi için marka güvenliğinin kaliteli olması gerekir. 2021 yılında başlayan siyasi çalkantı ve birçok markanın reklamlarının doğal bilgilerinin hassas olmaması çok üzücü. Doğru konumlandırılmaması için hızlı hareket etmesi gerektiği düşünüldüğünde bu duyuru daha anlamlı.

Marka güvenliği 2021’de yeni bir konu değildir. Ancak şirketler Facebook gibi sosyal medya platformlarında aynı anda aşırı siyasi kampanyaların ortaya çıkmasını önlemek istiyor. Marka güvenliği giderek daha önemli hale geldi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Haritalar Arama Trendleri


Marka güvenliği uzmanları, reklamları hariç tutmanın mantıklı olmadığını söyledi. (özellikle son dakika haberleriyle uğraşırken) reklam verenler için her zaman en iyi seçenek olmayabileceğini açıklıyor.

“Markalar, olumsuz haber olaylarından sonra reklamları engellemeye veya tamamen askıya almaya alıştı. Çünkü bu hikayelerin markaları için güvenli olmayan bir ortam olduğunu düşünüyorlar.

Gizlilik Hususu

Facebook Testleri aynı zamanda bir çok konuyu kapsamaktadır. Facebook Duyurusunda ayrıca kullanıcıların gizlilik sorunları hakkında da konuşuldu. Ancak yorum yapmaları istendiğinde Facebook’un yanıtı belirsizdi. “Gizlilik, geliştirdiğimiz tüm araçların temelidir ve bu ürün de öyle.”

Sosyal ağ platformu küreseldir. Sorumlu Medya İttifakı (GARM), dijital güvenliği iyileştirmeye yardımcı olmak için bu duyuru planın bir parçasıdır. Profesyonel destek için Websesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Facebook testi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads Nedir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER