Pazar, Temmuz 21, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Fake İnstagram Hesabı Nasıl Bulunur?

Fake İnstagram Hesabı Nasıl Bulunur? Bu yazımızda, fake Instagram hesabını kimin oluşturduğunu nasıl öğreneceğinizi sizlerle paylaşacağız. Instagram giderek daha popüler hale geliyor ve daha fazla kullanıcı. Birçok IG kullanıcı hesabı arasında, birçoğu sahte veya sahte bile. Bu elbette Instagram kullanıcılarının kafasını karıştırıyor. Birçok kişi meraktan sahte IG hesabının sahibini nasıl bulacağını bilmek istiyor.

Sahte IG Hesabının Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenirsiniz?

Fake İnstagram Hesabı bulma için çok fazla çabalamanıza gerek yok.

Kimin sahte IG hesabı olduğunu öğrenmek için araştırma ve analiz yapmak gerekiyor. Aşağıdakilerin yapılması gerekiyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: İnstagram Gizli hesap nasıl görüntülenir


Fake İnstagram Hesabı Nasıl Bulunur?

1. Mavi Tik Arayın

Öncelikle tabii ki orijinal hesaplar ile sahte hesaplar arasında ayrım yapabilmeniz gerekiyor. Instagram üzerinde oluşturulan ve yayılan birçok sahte Instagram hesabı bulunmaktadır. Sanatçının Instagram hesabının adı veya bir ünlünün veya çok sayıda popüler kişinin adı olabilir. Bir kılavuz olarak, lütfen mavi onay işaretine dikkat edin.

Popüler bir kişinin hesabında zaten mavi bir onay işareti varsa, hesabın gerçek olduğu kabul edilebilir. Bu nedenle, benzer adlara sahip diğer hesaplar sahte hesaplardır ve silinebilir. Sorun şu ki, hiç mavi tık işareti yoksa Bu yüzden birinin gerçek hesabını bulmak ekstra çaba gerektirir.

2. IG Hesabının Adını Analiz Edin

2. yöntem, IG hesabının sahibinin adını bulmaktır. Aşağıdaki gibi yöntemler;

 1. sahte olduğu iddia edilen bir Ig hesabının Instagram profilini açın veya ziyaret edin.
 2. IG hesabının değiştirilip değiştirilmediğini veya yeniden adlandırılıp adlandırılmadığını öğrenmek için sağ üst köşedeki 3 noktaya basın.
 3. Ardından bu hesapla ilgili menü seçim seçeneğini seçin.

Bu sayede ileride hesap bilgileri ile ilgili tüm içerikleri görebilir ve daha önce bir kullanıcı adı olup olmadığını görebilirsiniz. Bu sayfada, Instagram sahibinin kullanıcı adı değişikliklerinin geçmişi. Değişikliğin zamanı da dahil olmak üzere, her iki veri de değişikliğin tarihi, ayı ve yılı olarak görüntülenecektir. Bu bilgilere dayanarak, önceki ilk kullanıcı adının, Instagram hesap sahibinin gerçek adı veya orijinal kimliği olma ihtimalinin yüksek olduğu görülebiliyor.

Bu yüzden Instagram hesabının veya kullanıcı adını kontrol edin not edin ve dikkat edin. Bu verileri kullanarak, daha sonra IG hesabını oluşturan, hesabın sahte olduğu hakkında aramalar yapın. Gerçek kimliğinin sahte olduğundan şüphelenilen kişinin adı için başka kimlikler bulmak için bir Google araması yapabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: İnstagram Beğeni Gizleme


3. Arama Özelliği ile IG Hesabını Takip Edin

Daha fazla bilgi almak için arama işlevini veya keşfet özelliğini de kullanabilirsiniz. Bu yöntem çok basit, tek yapmanız gereken isim verisi üzerinden takip etmek. Herhangi birinin adı bu şekilde aranabilir. Ancak önce kişinin adının bir Instagram hesabının kurulu olduğundan emin olun. Çünkü arama işe yaramazsa, aradığınız kişinin büyük olasılıkla bir IG hesabı yoktur. Instagram uygulamasındaki “Keşfet” arama özelliğini kullanarak birinin IG hesabını izleme adımları;

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Ardından alttaki arama simgesine dokunun.
 3. Böylece keşfet menüsü açılacaktır.
 4. Ardından arama alanına aramak istediğiniz kişinin adını yazın.
 5. Ardından, adla eşleşen bir IG hesabı arayın, çünkü Instagram daha sonra bu adla ilişkili hesaplarla ilgili öneri veya önerilerde bulunacaktır.
 6. Ada en çok benzeyen IG hesap adlarından birini ve özellikle zaten mavi bir onay işareti olan Ig hesap adını seçebilirsiniz.
 7. Bitti.

Çok fazla arama geçmişi varsa, temizlemek için bu ipuçlarını takip etmek en iyisidir.

4. Cep Numaralarını Kullanarak IG Hesaplarını İzleme

Bir IG hesabını izlemenin bir sonraki yolu, bir cep telefonu numarası kullanmaktır. Bu sayede IG hesabını aradığınız kişinin cep telefonu numarasına ihtiyacınız olur. Akıllı telefonunuzdaki kişi listesini de kullanabilirsiniz. Bu yöntem herhangi bir ek uygulama gerektirmez ve kullanmaz. IG hesabınızı izlemek için bu cep telefonu numarasını nasıl kullanacağınıza ilişkin adımlar.

 1. Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
 2. Ardından, oluşturulmuş ve aktif olan mevcut bir IG hesabının profil sayfasına gidin.
 3. Ardından, üst köşedeki üç çizgi simgesine basmanız yeterlidir.
 4. Ardından Kişi Bul menüsüne gidin.
 5. Ardından Kişiye Bağlan menüsünü seçin.
 6. Sonraki Başlat seçeneğini seçin
 7. Ardından, cep telefonundaki kişilere erişebilmesi için Instagram’a izin verin.
 8. Böylece, zaten cep telefonunda bulunan kişilerle ilgili birkaç IG hesabı görünecektir.
 9. Bitti.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Fake İnstagram Hesabı Nasıl Bulunur Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer İnstagram Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hikaye Planlaması


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER