Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi, Fragman, Haberler, Karakterler, Oynanış

Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi
Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi

Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi Nedir? Final Fantasy 16 (Square Enix’in popüler RPG serisindeki bir sonraki çalışma) ve piyasaya sürülmesi hakkında bilmeniz gereken her şeye sahibiz. Ana hat serisinin 16. oyunu olan FF16, yalnızca PS5’e özel olarak çıkması bekleniyor. Yapımcılığını Naoki Yoshida, yönetmenliğini Hiroshi Takai üstlenecek. Oyun, Blight adlı bir hastalığın yayılması nedeniyle çatışmanın eşiğinde altı fraksiyonu olan kurgusal ülke Valisthea’da oynanacak. İşte Final Fantasy 16 hakkında bilmeniz gereken her şey:

Henüz hiçbir şey söylenmemiş olsa da, Japon geliştiricilerin Famitsu ve Dengeki ile yılsonu röportajlarının daha fazlasını ortaya çıkaracağını umuyoruz! Bu çılgınca popüler serinin bir sonraki yinelemesi için henüz belirlenmiş bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, oyunun “neredeyse tamamlandı” olduğu bildiriliyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Overwatch 2 Çıkış Tarihi


Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi Ne Zaman

Yoshida kısa süre önce Final Fantasy 16’da “çok sıkı” olduğunu doğruladı. Bazı hayranlar MMO Final Fantasy 14’te devam eden çalışmalarının yeni oyundan uzaklaşmasından endişe ediyor. Famitsu ile yaptığı röportajda Yoshida, “Bazen sosyal medyada ‘Yoshida Final Fantasy 16’yı yapıyor. Bu yüzden Final Fantasy 14 ile uğraşmakla meşgul’ gibi yorumlar görüyorum. “Kesinlikle doğru değil. Bunu umutsuzca yapıyorum, bu yüzden umarım gelecekte her zaman benimle kalırsın.

Final Fantasy 16 Ne Zamanresmi tarihi henüz belirlenmemiş
Final Fantasy 16 Ne Zaman

Final Fantasy 16’nın resmi tarihi henüz belirlenmemiş olsa da, içinde çıkacağına dair söylentiler var. Haziran 2022. Playstation Showcase etkinlik giriş videosunun özelliği, “Valisthea 06.16” olarak işaretlenmiş bir logodur. Hayranlar bunun “Final Fantasy 16″nın 16 Haziran 2022’de vizyona gireceği anlamına geldiğini düşünüyor çünkü yeni FF serisinin arka planı Valisthea.


Final Fantasy 16 Ne Zaman
Final Fantasy 16 Ne Zaman

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Final Fantasy 7 Remake Bölüm 2


tanıtım videosu

Oyunun ilk fragmanı Eylül 2020’de yayınlandı. Bazı erken oynanış ve film öğelerini göstererek oyunun “Final Fantasy 15”. “Final Fantasy 7 Remake” ve “Kingdom Benzer tarzla uyumlu olacağını gösteriyor. Bahsedilen fragmanlara ek olarak, henüz yayınlanmış çok fazla gerçek oyun videosu yok.

Final Fantasy 16 Fragman

Oynanış

Oyun, Final Fantasy’nin klasik aksiyon oyununa kadar izlenebilen ve klasik sihir. Öğeler ve seviyelendirme, ancak aksiyon ve gerçek dövüşte modern bir bükülme içerebilen orta çağ tarzı bir dünyada geçiyor.

Final Fantasy 16 Oynanış
Final Fantasy 16 Oynanış

Karakterler

Square Enix, resmi Final Fantasy 16 web sitesinde aşağıdaki karakterleri onayladı:

Joshua Rosfield

Final Fantasy 16 Karakter
Final Fantasy 16 Karakter

Clive Rosfield

final fantasy 16 cikis tarihi fragman haberler karakterler oynanis 6

Jill Warrick

final fantasy 16 cikis tarihi fragman haberler karakterler oynanis 5

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Overwatch 2 Çıkış Tarihi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Ne Zaman Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: God of War Ne zaman


Bu içeriğe oy verin!