Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Fortanix’in Yenilikçi Çözümü Key Insight ile Veri Güvenliğinde Devrim

Dijital dönüşümün hız kazanmasıyla birlikte, çoklu bulut ortamlarında güçlü veri güvenliğinin önemi hiç olmadığı kadar artmıştır. Veri güvenliği liderlerinden Fortanix Inc., hibrit çoklu bulut yapılandırmalarındaki risk ve uyumluluk açıklarının keşfi, değerlendirilmesi ve giderilmesine yönelik yaklaşımları dönüştürmeyi amaçlayan Fortanix Veri Güvenliği Yönetici (DSM) platformunun yeni özelliği Key Insight’ı piyasaya sürdü.

Dijital ortamda veri ihlalleri ciddi maddi kayıplara, marka zararına ve ağır cezalara yol açabilir. Geleneksel güvenlik önlemleri yeterli olmazken, veri şifrelemesi son savunma hattı olarak görülüyor; fakat birçok şirket şifreleme anahtarlarının kontrolünü sağlamada zorlanıyor. Bu durum, veri güvenliğine daha kapsamlı bir yaklaşımın gerekliliğini vurguluyor.

Fortanix’in Key Insight’ı bu sorunları gidermek için benzersiz bir Kurumsal Anahtar Duruş Yönetimi çözümü sunuyor. Bu araç, tüm kriptografik anahtarlar üzerinde birleşik içgörüler ve kontrol sağlayarak kritik veri hizmetlerinin korunmasını garanti ediyor. Key Insight özellikle, güvenlik, bulut ve geliştirici ekipleri arasında iş birliğini kolaylaştırma kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Key Insight, işlevselliğini artıran bir dizi yenilikçi özelliğe sahiptir. Tüm şifreleme varlıklarının keşfini sağlar ve şifreleme anahtarları ile veri hizmetleri arasında ayrıntılı bir eşleme sunar. AI destekli panolar ve ısı haritaları, kullanıcıların veri güvenliğindeki riskleri, açıkları ve öncelikleri hızla belirlemesine olanak tanır. Ayrıca, politika ve uyumluluk açıklarını düzeltme yeteneği, zamanla sürekli iyileştirmeler sağlayarak kripto çevikliğini ölçeklendirir.

Key Insight’ın piyasaya sürülmesi, endüstri liderlerinden olumlu tepkiler aldı. Rapid AI ve ACA Pacific CEO’su Craig Gledhill, şifreleme anahtarlarının yönetiminin verilerin korunmasındaki önemini vurgulayarak, müşterilerinin güvenli çoklu bulut veri yönetimi yolculuğunda Fortanix Key Insight’ın potansiyelini tanıdı.

Fortanix, Key Insight’ı piyasaya sürerek, güçlü DSM platformuna bir yenilik daha ekledi ve veri güvenliğini ilerletme taahhüdünü pekiştirdi. Bu gelişme, çoklu bulut ortamlarının karmaşıklığıyla başa çıkan şirketler için güvenlik ve uyumluluğu artırma sözü vererek, alandaki önemli bir adımı temsil ediyor. Fortanix’in Key Insight’ı tanıtması, artan bir dijital dünyada hassas bilgilerin korunmasına yönelik daha bütünsel ve etkili bir yaklaşımın başlangıcını simgeliyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER