Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri, Nlerdir?

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri Nedir? Battle Royale türünün popülaritesi son birkaç yılda katlanarak arttı. Türe PUBG öncülük ederken, Fortnite ve Call of Duty: Warzone gibi oyunlar onu hızla aştı. Fortnite, rekabete rağmen oyuncu tabanını korumayı başaran böyle bir oyundur. Epic Games, oyuncu tabanını yeni içerik, geçişler ve daha fazlasıyla meşgul tutmak için harika bir iş çıkardı. Yakın zamanda Aliens serisini yenilediler ve Xenomorph görünümünü oyuna getirdiler. Fortnite’ı PC’de veya mobilde denemek istiyorsanız aşağıdaki sistem gereksinimlerine göz atın.

Fortnite’ı 4GB RAM’de çalıştırabilir miyim? Evet, PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda 4 GB RAM varsa Fortnite’ı çalıştırabilirsiniz. Ancak, 4 GB RAM’in minimum sistem gereksinimlerinin bir parçası olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle oyun deneyimi harika olmayabilir. Giriş gecikmesi, bulanık grafikler ve daha fazlasıyla uğraşmanız gerekebilir. Bu yüzden Fortnite’ı en az 8 RAM ile oynamanız tavsiye edilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Call Of Duty Vanguard Kaç GB


Bilgisayarım Fortnite’ı çalıştırabilecek mi

Yeni oyun fenomeni Fortnite, 2018’de dünyayı kasıp kavurarak oyunla ilgili tüm medyayı domine etti. Twitch gibi canlı yayın hizmetlerini devraldı. Battle Royale modunun bağımlılık yaptığını söylemek yetersiz kalır. Analist firması Sensor Tower’a göre birçok kişi benimle aynı fikirde. Oyun içi satın alımlar nedeniyle oyunun günlük ortalama 1 milyon doların üzerinde olduğunu söylüyorlar. Neşeli çizgi stili, onu PlayerUnknown’s Battlegrounds veya H1Z1 gibi gelişmekte olan battle royale türündeki ana rakiplerinden ayırıyor. Peki, trende ayak uydurabilir ve bu oyunun neyle ilgili olduğunu görebilir misiniz? Neyse ki, Far Cry 5 ve Assassin’s Creed: Odyssey gibi çoğu modern AAA oyununun aksine. Fortnite, çalıştırmak için bir süper bilgisayara ihtiyaç duymuyor. Bunun bir kısmı, geliştiricinin oyunu tasarlarken seçtiği grafiklere bağlıdır.

Grafikler ve oyuncu modelleri, son teknoloji grafik kartlarına ve CPU’lara olan ihtiyacı azaltır. Ve güçlü, genişletilebilir Unreal Engine. Bu oyunu çalıştırmak için bilgisayarınızda en az 64 bit Windows 7 işletim sistemine sahip olmanız gerekir. Ek olarak, oyun oynamaya devam etmek için donanımınızın 4 GB RAM’e sahip bir Intel Core i3 işlemci olması gerekir. Neyse ki, minimum grafik kartı gereksinimleri, oyunun grafik kartına ayak uydurabilmek için yalnızca Intel HD 4000. Veya daha iyi bir grafik kartı gerektirir. Gördüğünüz gibi oyun, profesyonel olmayan dizüstü bilgisayarlarda ve bilgisayarlarda i3 işlemciler gibi minimum gereksinimlerin çoğunu elde etmek oldukça kolaydır. 2.4GHz hızında çalışan bir Intel Core i3 bu oyunun sorunsuz çalışması için yeterli olacaktır. Ancak oyunlarda, özellikle büyük bir kavga sırasında, bu kadar kısa sürede yüklenmesi gereken parçacık. Yapı sayısı nedeniyle oyunun kare kaybettiğini fark edebilirsiniz.

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri
Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri

Diğer bazı battle royale oyunlarından farklı olarak Fortnite çok talepkar değil. Aslında, bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri olan tümleşik grafikler üzerinde bile çalışır. Düşük ayarlarda oyun oynamak istiyorsanız tek ihtiyacınız olan bir. İ3 2.5 GHz CPU, 4 GB RAM ve Intel HD 4000 veya üstü. Minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

 • İşlemci:  Çekirdek i3 2.4GHz
 • RAM:  4GB RAM
 • HDD:  16GB Boş Alan
 • GPU:  Intel HD 4000 (entegre grafikler)
 • İşletim Sistemi:  Windows 7, 8 veya Windows 10 64 bit
 • DirectX : Sürüm 11 veya daha iyisi

Fortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyuncular ve en iyi oyuncular için düşük FPS’de düşük ayarlarda oynamak ideal olmayabilir. Oyunun rekabetçi doğası göz önüne alındığında, daha yüksek FPS, oyununuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Önerilen ayarlar günümüz standartlarına göre o kadar yüksek değil. Tek ihtiyacınız olan, i5 2.8Ghz veya daha yüksek işlemciye. 2 GB veya daha fazla VRAM ve 8 GB RAM’e sahip bir GTX 660 veya üstü. Aşağıdakiler önerilen sistem gereksinimleridir.

 • İşlemci:  Core i5 2.8GHz
 • RAM:  8GB RAM
 • HDD:  16GB Boş Alan
 • GPU:  Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 veya 2GB veya. Daha yüksek VRAM ayrılmış belleğe sahip eşdeğer video kartı.
 • İşletim Sistemi:  Windows 7, 8.1 veya Windows 10 64 bit
 • DirectX : Sürüm 11 veya daha iyisi

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Sistem Gereksinimleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Call Of Duty Vanguard Sistem Gereksinimleri