Fortnite oynayarak para kazanma: Para Kazanmak için 3 YOL

Fortnite oynayarak para kazanma
Fortnite oynayarak para kazanma

Fortnite oynayarak para kazanma yolları mümkün müdür? Elbette herkes çok paralar kazanmak ister. Peki bu oyunu oynayarak para kazanmak gerçekten de mümkün müdür? Birçok kişi Fortnite’ı hobi ya da heyecan olarak oynuyor. Ancak, oyunlar hakkında tutkulu olan başka insanlar da var. Bu oyuncular oyun oynayarak para kazanma planladıkları için oyunlarını geliştirmek için saatler harcarlar.

Son zamanlarda e-spor ve içerik üretiminin artmasıyla birlikte insanlar oyun oynayarak kolayca para kazanabilmektedir. Fortnite, oyun oynayarak para kazanmanın olağan yollarına ek olarak, ortakların para kazanmasına yardımcı olmak için benzersiz bir yol sunar. Elbette para kazanmak için Fortnite oynamanın bazı şartları arasında ünlü olmak ya da oyunda iyi olmak yer alıyor. Diğer insanlar da battle royale oyunları oynayarak para kazanabilse de, beceri veya itibar eksikliği varsa bu daha uzun sürer.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fortnite Altın Küp


Fortnite oynayarak para kazanma

Fortnite oynayarak para kazanmak isteyen arkadaşlarımızın ilk olarak Fortnite için en iyi bilgisayar veya telefon ihtiyacı vardır.

1) Turnuvalar

Oyun oynayarak para kazanma denilince akla ilk gelen şey e-spor oluyor. Turnuvalara katılmak para kazanmanın harika bir yoludur. Oyuncular e-spor takımından destek veya rehberlik alırlarsa daha fazla kazanabilirler. Ancak bir takım bulmak zorsa, oyuncular Fortnite eSports’ta başka bir şekilde kazanabilirler.

Epic Games, genellikle kazananın nakit ödüller alabileceği küçük bölgesel turnuvalar olan “FNCS” düzenler. Bu, kaybedenlerin becerilerini göstermeleri ve aynı şeyi yaparken para kazanmaları için harika bir yoldur. FNCS gibi bazı önemli olaylar da var. Ancak bu müsabakalara hemen hemen tüm profesyonel oyuncular katılıyor ve bu da yeni oyuncuların kazanmasını zorlaştırıyor.

2) Akış/içerik oluşturma

Oyuncular yeterince yetenekli değilse ancak insanları eğlendirebileceklerini hissediyorlarsa içerik oluşturma seçeneğini tercih edebilirler. Twitch veya YouTube’a video akışı yapmak veya video yüklemek, Fortnite ile para kazanmanın harika bir yoludur. Örneği olarak: Oyuncular, canlı yayın sırasında kanal görüntüleme sayılarına veya aldıkları bağışlara göre para kazanabilirler. Bu konu ile alakalı yazdığımız bir makalede En İyi İçerik Nasıl Yapılır adım adım anlattık.

  • Unutmayın ki İçerik, eğlence endüstrisinin bir ürünüdür ve nasıl satılacağını bilir. İçerik oluşturucular için hazırlanan 7 alanda pazarlama tavsiyesi öğrenin.

Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Fortnite TikTok Dansları


3) Yaratıcıyı destekleyin

Yaratıcılarının geniş bir hayran kitlesi varsa Epic Games de onları destekleyecektir. Oyuncular “Support Creator yani Yaratıcıyı Destekle” programının gereksinimlerini karşılarsa, bir içerik oluşturucu kodu alacaklardır. İçerik oluşturucular, kodlarının reklamını yapabilir ve kodu kullanarak yaptıkları her ürün mağazası satın alımından para kazanabilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Fortnite oynayarak para kazanma Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Fortnite Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz; Fortnite İade Bileti