Fortnite tanklar nasıl kullanılır? [Kılavuz]

Fortnite tank konumu
Fortnite tanklar nasıl kullanılır
Fortnite tanklar nasıl kullanılır

Fortnite tanklar nasıl kullanılır? Fortnite Bölüm 3 Sezon 2, oyuna yepyeni bir araç türü ekledi: tanklar. Yeni tanklar, Fortnite oynamak için yüksek güçlü, yüksek zırhlı bir yol sağlar; onları nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, bu sizin ve ekibinizin oyun kazanmasına yardımcı olabilir. Fortnite Bölüm 3 Sezon 2’de tanklara başlamak için bilmeniz gereken her şey burada. Tank, dört kişiye kadar taşıyabilir ve tüm mürettebat için yeterli alana sahiptir. Sürücü koltuğu, tankı harita üzerinde hareket ettirmenize, ağır toplara erişmenize, güçlü patlayıcı patlamalar yapmanızı sağlar. Binaları ve düşmanları sıraya koymanıza olanak tanır. Ayrıca sürücü koltuğunda sıcak nişan alma seçeneğini de kullanabiliyorsunuz.

Fortnite’daki diğer araçlara benzer bir şekilde şarj üzerinden kısa bir hızlanma kullanabiliyorsunuz. Güçlendirme çok fazla yakıt gerektirir, bu yüzden aşırıya kaçmamak en iyisidir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fortnite 2. Sezon 3. Bölüm Savaş Bileti


Fortnite tanklar nasıl kullanılır?

Tankın üstünde bir taret var. Bu taret, nişancıyı düşman ateşine maruz bırakır, ancak taretin kendisi piyade ve diğer araçlara karşı güçlüdür. Ayrıca, içinde bulunduğunuz tankı vurmak için de kullanılabilir. Bir düşman tankını yok etmeye çalışıyorsanız ve kullanmak için kendi tankınız veya patlayıcınız yoksa faydalı bir ipucu. Son iki koltuk tankın arkasında. Bu adamların silahlarına erişimleri olduğu için düşman ateşine de maruz kalıyorlar, bunun farkında olun. Boş koltuklu bir depodaysanız, koltukları değiştirmek için sol ctrl’yi kullanabilirsiniz, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Tankınızı Tamir Edin.

Bir tank güçlü olsa da, düşman tarafından kullanılabilecek birçok zayıf yönü de vardır. Bir yandan düşmanlar hareketinizin izlerini kaldırabilir, ancak hareketliliğinizi devre dışı bırakabilir. Bu olduğunda, servis torcunu yeniden başlatmanız gerekecektir. Onarım meşaleleri, savaş sırasında veya sonrasında doğrudan tankınıza sağlık eklemek için de kullanılabilir.

Bu nedenle onarım görevine bir ekip üyesi atamak akıllıca olacaktır. Tankların ayrıca düşmanların sizi yenmek için kullanabileceği birçok zayıf yönü vardır. Ön tarafında bronz bir panel var. Düşmanlar bu panele çarparsa, onu yok edebilir ve tank sürücüsünü düşman ateşine maruz bırakabilirler. Bu zamanla şarj olur, böylece bozulduktan sonra geri alabilirsiniz. Ayrıca arkada nişan alırken tankı aşırı ısıtan ve onu hareketsiz hale getiren iki bronz panel vardır. Yukarıda belirtildiği gibi, tankın paletlerine nişan almak onu hareketsiz hale getirir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Steam oyunları nasıl silinir


Fortnite tanklar Nerede

Oyunun başlangıcına yaklaşmak çok zor değil, çünkü tanklar haritanın birçok önemli noktasında ortaya çıkıyor. Tilted Towers, Coney Crossings, Rocky Scrolls ve daha birçoklarının tanklara ev sahipliği yaptığı biliniyor. Birçok insanın tank sahibi olmak istediğini unutmayın, bu nedenle onları elde etmek rekabetçi bir görev olabilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Fortnite tanklar nasıl kullanılır sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Skyrim En iyi modlar