Oyun

Forza Horizon 5 Oyunu Donma, Takılma Sorunları ve Çözümü

Oyunseverler tarafından Steam’de %96 başarı elde etmiştir. Forza Horizon 5 donma sorunu ve çözümü ile sizlere sunacağımız önerileri uyguladığınızda sorununuz çözülmüş olacaktır.

Forza Horizon 5 oyunu donma sorunu oyunseverlerin canını sıkan bir durum. Oyunun en heyecanlı yerinde kesintiye uğraması bütün eğlencenizi kaçırır. Bu tarz durumları yaşamamak için donma, takılma çözümlerimize göz atınız.

Forza Horizon 5, Playground Games tarafından geliştirilen bir oyundur. Xbox Game Studios tarafından yayınlanan araba yarışıdır. Oyun, Meksika’nın kurgusal bir temsili mekanında geçmektedir.

Forza Horizon 5 Donma ve Kasılma Sorunu Çözümü
Forza Horizon 5 Donma ve Kasılma Sorunu Çözümü

Forza Horizon 5 Donma, Takılma Sorunları ve Çözümü

Oyun piyasaya ilk çıktığında Forza Horizon 5 donma, Forza Horizon 5 kasılma ve Forza Horizon 5 takılma problemleri ile oyunseverlerin moralini bozdu. Bu şikayetleri dikkate alan şirket, oyuna iyi bir güncelleme getirdi. O güncelleme sonrasında sorunların çoğu geçti. Fakat yinede bu tarz sorunlar yaşayan varsa, rehber niteliğindeki bu yazımızı okusun!

Oyun Dosyalarınızı Kontrol Edin

Aslında bu sorun tipi bir çok oyunda karşılaşabileceğiniz tarz bir sorundur. Oyunu yüklerken bir veya bir kaç dosya eksik yada bozuk yüklenmiş olabilir. Eğer böyleyse bu sorunu yaşarsınız.

Oyunu indirdiğiniz platform üzerinden dosya doğrulaması yapmanız gerekir. Dosya doğrulaması tamamlandıktan sonra da bozuk ve eksik dosyalarınız yeniden yüklenir. Ve sorun hallolmuş olur.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternet hızınız ile internet veri alma stabil yapınız oyunda etkilidir. Eğer stabil durumda bir veri akışınız yoksa, oyunda kopmalar yaşarsınız. Bunun çözümü için hangi firmadan internet hizmeti alıyorsanız onları arayın. Sonra aşağıda vermiş olduğumuz 3 maddeyi uygulayın.

  • İnternet servis sağlayıcınızı arayarak bir bakım çalışması olup olmadığını sorun.
  • Modeminizi yeniden başlatarak yeni bir IP ataması yapmasını sağlayın.
  • Eğer sabit IP kullanıyorsanız internet servis sağlayıcınızı arayarak yeni bir IP talep edin.

CMD Komutları İle Yapılandırma Yapın

CMD yapılandırmasıyla oyundaki donma, takılma ve kasılma sorunlarını çözebilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıda vermiş olduğumuz CMD komutlarını kullanın. Önce yönetici izni ile CMD çalıştır. Ve açılan komut istemi sistemi ekranına aşağıdaki kodu gir;

netsh int teredo show state

Bu kodu uyguladıktan sonra çıkan sonuç “State offline” ise bir sonraki adıma geçebiliriz. Daha sonra ise bu kodu girin;

set state servername=teredo.remlab.net

Bu kodu da uyguladıktan sonra ekranda “Ok” yazısını görüyorsanız işlem tamamdır. Oyuna giriş yapın ve lütfen sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu