Free Fire Ne Demek (Garena), Bu Oyun hakkında Her şey

Free Fire Ne Demek
Free Fire Ne Demek

Free Fire Ne Demek (Garena)? Garena Free Fire, küresel mobil oyun pazarındaki raporlarda ve bilgi grafiklerinde sıklıkla görünüyor. Ancak oyun medyasında nadiren manşetlere çıkan bir isimdir. En azından Batı’da. Singapur merkezli oyun şirketi Garena tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun, mobil nişancı ve/veya battle royale alanında sadece bir rakip değil; hatta en başarılılarından biri. Aslında, App Annie’ye göre, Garena Free Fire, geçen yıl aylık aktif kullanıcı sayısı tüm oyunlara nazaran çok yüksekti.

Yalnızca PUBG Mobile, Roblox ve Candy Crush Saga’nın ardından üçüncü yıl üst üste dünyanın en çok indirilen oyunu oldu. Garena, DAU’nun 2021 ikinci çeyrek kazanç sonuçlarına göre son çeyrekte 150 milyon rekor kırdığını söyledi. Yapımcı Harold Teo, “Oyuna başladığımızda, en çılgın hayallerimizin kesinlikle ötesindeydi” diyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Free Fire Elmas Hilesi


Garena Free Fire Oyununun Gelişmesi

Free Fire Geliştiricisi Kimdir

Harena Free Fire geliştiricisinin bu konu ile alakalı bazı yorumları bulunuyor. “Free Fire’ı geliştirdiğimizde, özellikle mobil cihazlar için geniş bir kitleye hitap edecek bir şey yaratmak istedik. Akıllı telefon penetrasyonu artıyordu. Birçok oyuncudan faydalanabiliyorduk.” Garena, 2009 yılında yayıncı olarak başladıktan sonra, şirket kendi bünyesinde bir başlık geliştirmeye karar verdi. Teo, geliştirme stüdyosunun 2014’te başladığını ve sonucun Ağustos 2017’de başlatılan Free Fire olduğunu söyledi. PUBG’nin mobil versiyonundan altı ay önce, ancak orijinal PC versiyonundan beş ay sonra.

Free Fire Ne Demek

Popüler olarak “Battle Royale Game” olarak bilinen ve “En Popüler Oylama Oyunu” ödülünü kazanan bir mobil oyundur. Free Fire olarak da bilinen Garena Free Fire, Vietnamlı oyun şirketi 111dots Studio tarafından geliştirildi. Garena tarafından yayınlanan Android ve iOS için bir battle royale oyunudur. 2019 yılında dünyanın en çok indirilen mobil oyunu oldu. Ağustos 2021’de Free Fire, dünya çapında 150 milyondan fazla günlük aktif kullanıcı rekorunu kırdı

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Free Fire Ne Demek sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Free fire Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Free Fire görünmez isim