Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

FTX Borsası Erimeye Devam Ediyor! Ekonomik Etkileri Büyüyor

FTX borsası olarak dünyada en çok tercih edilen ilk 10 borsadan biri iken şuan kötü bir konumda duruyor. Gün değil saatler bile bu borsayı eritmeye devam ediyor. Bu çöküşün ekonomik etkileri henüz tam olarak görülmemiş. Piyasayı ne bekliyor? Daha ne kadar büyüyebilir bu kriz ve önlem alınıyor mu?

Changpeng Zhao: FTX’teki Erimenin Tam Etkisi Henüz Hissedilmedi

Binance‘in Kurucusu ve aynı zamanda İcra Kurulu Başkanı olan Changpeng Zhao (CZ), FTX‘teki erimenin tam etkisinin henüz hissedilmediğini öne sürdü. Çöküşün kademeli olarak gerçekleşeceğini öne sürdü. Bunun bir kripto krizi ve finansal çöküş olduğunu nitelendirdi. Ayrıca yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

FTX Para Çekme İşlemleri Durduruldu

FTX borsa yöneticilerinin duyurusu ile şu anda para çekme işlemlerini gerçekleştiremediklerini duyurdular. Duyuruda dikkat çeken parametre ise şu oldu; “Para yatırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. TRX, BTT, JST, SUN ve HT mevduatları devre dışı bırakılır.” şeklinde uyarıldı.

Yeni müşterilerin kaydı askıya alındı. Bir sonraki duyuruya kadar siteye yeni üye alınmayacak.

TRX, BTT, JST, SUN ve HT sahiplerinin varlıklarını FTX 1:1’den harici cüzdanlara takas etmesine izin verecek özel bir tesis kurmak için Tron ile bir anlaşma yapılmış. Bu işlevsellik 10 Kasım 2022, 18:30 UTC’de etkinleştirilecekmiş.

FTX Günlük İşlem Hacmi 760 Milyon Dolardan Fazla!

CZ’nin görüşünde yatırımcıları düşündüren en büyük istinat bilgi FTX borsasının günlük işlem hacmidir. 1 milyar dolara yakın kendi hacmi var. Fakat etkisi sadece kendi borsasında olmayacaktır. Bu paranın çöküşü diğer borsalardaki yatırımcıların paniğine sebep oldu. Ve bu etki daha da sürebilir. İnsanı düşündüren şey budur.

FTX İşlem Hacmi
Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER