Pazar, Temmuz 21, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Gayrimenkul Yatırım Sektöründe Devrim: DoorFeed’in Yükselişi

Gayrimenkul yatırım sektörü, geniş gayrimenkul portföylerinin yönetimine yönelik benzersiz çözümler sunan DoorFeed adlı bir girişimle devrim niteliğinde bir değişim yaşıyor. Bu dönüştürücü yaklaşım, kurumsal yatırımcıların tek ailelik kiralık sektörüyle etkileşimini yeniden şekillendirerek, aile evlerinin edinilmesini ve yönetilmesini kolaylaştırmayı ve optimizasyonunu hedefliyor.

Uber UK’nin erken dönem çalışanlarından James Kirimy tarafından kurulan DoorFeed, son zamanlarda önemli bir başarı elde ederek tohum genişleme turunda 7 milyon Euro fon sağladı. Motive Ventures öncülüğünde gerçekleşen bu finansman, Stride VC ve Seedcamp destekleriyle DoorFeed’in yolculuğunda dikkate değer bir kilometre taşı oldu. Şirket daha önce 2021’de 3.5 milyon Euro tohum finansmanı ve 2022’de 1.5 milyon Euro borç finansmanı toplamıştı.

DoorFeed’in platformu, yatırım fonları için bir oyun değiştirici nitelikte olup, daire ve evlerden oluşan geniş çaplı portföyleri etkin bir şekilde toplamalarını ve yönetmelerini sağlıyor. Platformun benzersiz özelliklerinden biri, enerji performansı düşük olan mülkleri tespit edebilme yeteneği, bu sayede hükümetlerden potansiyel ESG kredilerinin açığa çıkmasını sağlayacak yenilikler yapılmasına imkan tanıyor.

Avrupa gayrimenkul yatırım piyasası önemli bir büyüme yaşıyor ve yalnızca ikinci çeyrekte yaşam varlıkları yatırımları 10.6 milyar Euro’yu aşıyor. DoorFeed, satın al-kiraya ver yatırımcılarının %20’sini oluşturduğu bir pazarda yenilikçi çözümler sunarak bu trendden faydalanmak için stratejik bir konumda bulunuyor.

DoorFeed’in iş modeli, kaynak bulma ücretleri, yenileme yönetim ücretleri ve yıllık mülk ile varlık yönetim ücretleri gibi çeşitli gelir akışlarını kapsıyor. Bu çok yönlü yaklaşım, gayrimenkul yatırım piyasasında sürdürülebilir ve karlı bir işletme olmasını sağlıyor.

En son finansmanıyla DoorFeed, gayrimenkul yatırım manzarasında daha da genişlemeye ve yenilik yapmaya hazır. Şirketin büyümesi, pazarın gelişen doğasını ve verimli, veri odaklı gayrimenkul yatırım çözümlerine olan artan talebi yansıtıyor.

DoorFeed, gayrimenkul sektöründe ilerlerken, yenilikçi platformu tek ailelik kiralık pazarına yaklaşımı yeniden tanımlamaya hazır. Şirketin başarısı ve büyüme potansiyeli, teknolojik ilerlemeler ve stratejik fonlamalar tarafından yönlendirilen gayrimenkul yatırımlarındaki değişen dinamikleri vurguluyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER