Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Gerçeklik Şovu ‘Squid Game: The Challenge’ Yarışmacıların İddialarıyla Karşı Karşıya

Gerçeklik şovu “Squid Game: The Challenge” çekimler sırasında yaralanma iddialarıyla hukuki sonuçlarla karşı karşıya kalmıştır. İki katılımcı, hipotermi ve sinir hasarı gibi yaralanmalar yaşadıklarını iddia ederek İngiliz kişisel yaralanma firması Express Solicitors’a başvurmuştur.

Yarışmacılar, şovun eğlence amaçlı güvenlik sınırlarını zorladığını iddia etmektedirler. İddialar, soğuk koşullarda çekildiği belirtilen ‘Red Light, Green Light’ bölümüne odaklanmaktadır. Yarışmacılar seti “savaş alanı” olarak tanımlamış ve medikler tarafından alandan çıkarılan kişiler olduğu bildirilmiştir.

Express Solicitors CEO’su Daniel Slade, eğlence sektöründe sağlık ve güvenlik standartlarının korunmasının önemini vurgulamıştır. Firma, yaralanan taraflar adına ihmal ve katılımcı refahına duyarsızlık öneren talep mektupları göndermiştir.

Yürütücü yapımcı John Hay, katılımcı refahı ve güvenliğinin öncelikli olduğunu belirterek yanıt vermiştir. Hay, özellikle ‘Red Light, Green Light’ bölümünün karmaşık çekimi sırasında tüm uygun önlemlerin alındığını belirtmiştir.

Şov, katılımcıların büyük bir para ödülü için oyunlarda yarıştığı bir formatı içermektedir ve yakın zamanda ilk bölümleri yayınlanmıştır. Ancak, iddialar gerçeklik şovlarının etik sınırları hakkında endişelere neden olmuştur.

Bu gelişme, gerçeklik TV’sinde eğlence ile güvenlik arasındaki denge üzerine bir tartışmayı alevlendirmektedir. Fiziksel zarar gördüğü iddia edilen yarışmacıların durumu, yapımcı ekiplerin sorumluluğunu sorgulatmaktadır. Durum açığa çıktıkça, endüstri gerçeklik TV’nin katılımcı güvenliğine verdiği önceliğe yönelik olası değişiklikleri yakından izlemektedir.

Henüz dava açılmamış olmasına rağmen durum gergin kalmakta ve şovun yapımcıları ile Netflix için olası sonuçlar doğurabilir. Sonuç, yüksek riskli gerçeklik şovlarındaki katılımcıların muamelesi için bir emsal teşkil edebilir.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER