Pazar, Temmuz 21, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

GeyserMC nedir? Minecraft için nasıl kurulur?

GeyserMC nedir? Çok oyunculu bir sunucuda oynamak, bir Minecraft oyuncusunun yapabileceği en eğlenceli şeylerden biridir. Ancak oyunun platform bağımlılığı yine de sorunlara neden olabilir. Minecraft, platformlar arası yeteneklerini geliştirmiş olsa da, Java Sürümü ile Bedrock Sürümü arasında hala engeller var. Özellikle, Java veya Bedrock Sürümü sunucularını barındıran oyuncular, diğer platformdan oyuncuların katılmasına izin veremez. Java oyuncuları ana sunuculara atlayamaz ve bunun tersi de geçerlidir.

Neyse ki, bunu aşmanın birkaç yolu var. Bunlara bir proxy görevi gören ve Bedrock’taki oyuncuların herhangi bir zamanda Java sunucusuna katılmalarına izin veren GeyserMC de dahil. En saf anlamıyla, bu gerçek platformlar arası oyuna izin verir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır


Minecraft GeyserMC Yükle

Yeni Minecraft oyuncuları için bir GeyserMC proxy’si kurmak ilk başta biraz bunaltıcı olabilir. Ancak Geyser geliştiricilerinin tam da bu nedenle bir wiki’si var. Ayrıca, oyuncuların çok fazla kafa karışıklığına veya zahmete neden olmadan proxy’lerini kurmalarına yardımcı olmak için videolar yüklediler. Ancak, bu özel ayarın yalnızca çok oyunculu sunucular için geçerli olduğunu, Mojang’ın oyuncu kiralama Realm’leri için geçerli olmadığını unutmayın. Bunun nedeni, Minecraft Realms’in sağlamadığı belirli sunucu barındırma bilgilerinin gerekli olmasıdır. Başlamadan önce, ciddi bir şekilde başlamak için bazı ön koşulları yerine getirmelisiniz. Bağlı sunucu, Java’nın en son sürümünü desteklemelidir. Sunucunun kendisinin en son sürüme ayarlanması gerekmez, ancak bu sürüme güncelleme yapan oyuncuların bağlantılarına izin vermelidir.

Minecraft GeyserMC İndir

Geyzerin bağlı olduğu cihaz ne olursa olsun! Şu anda mevcut olan en son Java sürümü olan Java 16 ile uyumlu olmalıdır. Java sunucularına bağlanan oyuncuların büyük olasılıkla ücretli bir Java Sürümü hesabına ihtiyacı olacaktır. Ancak sunucuları barındıran oyuncular bunu önlemek için Floodgate karma eklentisini kullanabilir. Son olarak, sunucuyu barındıran oynatıcının bağlanmak için bir UDP bağlantı noktası açması gerekir.

Minecraft GeyserMC Nasıl İndirilir

Aşağıda, Minecraft oyuncuları, bağımsız yöntemi kullanarak sunucuları için GeyserMC’nin nasıl kurulacağını detaylandıran bir dizi kısa adım bulabilir. GeyserMC’nin çok oyunculu sunucu eklentisi ile çalışmasını sağlamak için ek kurulum yöntemleri gerektiğinden, bu yöntem ek eklentiler içermez. GeyserMC’yi nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En İyi Minecraft Silahı


GeyserMC nedir ve Nasıl Yüklenir

  1. Geyser’in .jar dosyasını GeyserMC’nin derleme sunucusundan indirin, ardından .jar dosyasını yeni oluşturulmuş bir klasöre yerleştirin.
  2. Geyser için gerekli dosyaları oluşturması gereken .jar dosyasına çift tıklayın.
  3. Geyser’in yapılandırmasına girin ve oyuncuların katılmaya çalıştığı sunucuyla ilgili gerekli bilgileri girin. Daha fazla ayrıntı Geyser’in wiki’sinde “yapılandırmayı anlama” sayfası aracılığıyla bulunabilir.
  4. Çalışıyorsa Geyser’ı durdurun, yapılandırmada yapılan değişiklikleri kaydedin ve Geyser’ı yeniden çalıştırın.
  5. Oynatıcının UDP bağlantı noktasının sunucuya karşılık gelecek şekilde iletildiğinden emin olun. Tipik olarak, Bedrock Sürümü oyuncuları, sunucu ana bilgisayarı istenirse farklı bir bağlantı noktası kullanabilse de. 19132 Numaralı UDP bağlantı noktasını iletmek isteyecektir.

Geyser başarıyla kurulduktan sonra, tüm oyuncuların yapması gereken Bedrock Edition oyun istemcisine giriş yapmak. Arkadaş listelerine gitmek, şimdi LAN Oyunları altında GeyserMC’yi listeleyecek. Alternatif olarak, oyuncular Sunucular sekmesine gidebilir ve “yerel ana bilgisayar” IP adresine sahip bir sunucu ekleyebilir. Oyuncular daha sonra tercih ettikleri seçeneğe çift tıklayarak Geyser aracılığıyla yapılandırılan sunucuya girebilmelidir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. GeyserMC nedir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Golem Nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER