Google 404 Sayfası Hatası Nelerdir?

Google 404 Sayfası
Google 404 Sayfası

Google 404 Sayfası Hataları Nelerdir? Google 404 yazılımını tanıma biçimindeki hatalar trafik kaybına neden oluyor Google, yeni soft Google 404 güncellemesinin masum web sitelerinin sıralamalarını kaybetmesine neden olduğunu nasıl tespit etti?

Google 404 Sayfası Hataları Nelerdir?
Google 404 Sayfası Hataları Nelerdir?

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: İçerik Pazarlama Tavsiyeleri


Google’dan John Mueller, Google’ın 404 hata yumuşak yanıt kodu ve bunun nasıl ele alınacağı hakkında devam eden soruları yanıtladı. Google’daki değişiklikler nedeniyle.

Google 404 Sayfası Hatası

404 hata yanıt kodu, web tarayıcısına veya Google’a aradıkları sayfanın artık mevcut olmadığını bildirmek için kullanılan bir web sayfasının kodudur. Sunucu yanıt kodu (200 yanıt kodu olarak adlandırılır), ziyaretçinin aradığı sayfanın var olup olmadığını onaylayan bir mesajdır.

404 Hata, sunucu içeriği az olan veya hiç olmayan bir sayfaya 200 yanıt koduyla yanıt verdiğinde, bir 404 sayfası döndürmesi gerektiği anlamına gelir.

Kullanıcı, ziyaretçiyi artık mevcut olmayan web sayfasından tamamen farklı başka bir sayfaya (ana sayfa gibi) yönlendirdiğinde de bir 404 Hata görünecektir.

Google, bu yönlendirme sayfasını 404 Hata olarak değerlendirecektir. 404 Hata yanıt kodu, sayfanın artık mevcut olmadığını gösterir. Yumuşak bir Google 404 Sayfası, bir sorunumuz var

Google 404 Sayfası Hatası Nelerdir?, John Mueller’e göre, son zamanlarda Google’ın belirli web sitelerinin masaüstü sıralamasını düşürmesine neden olan bir sorun vardı.

Bu, Google’ın sayfayı 404 Hata nasıl güncellemeyi seçtiğiyle ilgilidir. Bu sorun, Google’ın sıralanmaması gereken siteler için sıralamadan vazgeçmesine neden olan 404 Hatası ile ilgilidir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Yerel Pazarlama


Soru

“Geçen haftadan beri, bir projede ciddi bir sorunla karşılaştık. Yalnızca Google Desktop robotunu hedefledik, ancak bir 404 hatası oluştu. … Günlük sıralamalar yalnızca masaüstü sıralamaları için düşer, neyin yanlış olduğunu bilmiyoruz. Bir çözüm bulamadık. Benzer sorunları olan başkaları da var. “

Mueller’in Cevabı:

“Başkalarıyla birlikte, URL’yi çıkarıp takıma gönderebildim ve sanırım orada ne olduğunu inceliyorlar.” Google’dan Mueller, soruyu soran kişiden Google ekibine iletilebilmesi için alan adını yayınlamasını istedi, ancak kişi site büyük bir marka olduğu için reddetti.

Sonra Mueller neler olduğu hakkında bilgi verdi.

“… Google 404 Hata için bir şey bulduğunu düşünüyorum. Ancak daha fazla örnek almak her zaman çok faydalıdır.” Soruyu soran kişi takip etti ve sorunun Google’ın mı yoksa yayıncının mı sorusu olduğunu sordu.

sorun: “Bu Google 404 Hata, Google veya web sitemizle ilgili bir sorun mu?”

Mueller cevapladı: “Şimdiye kadar sahip olduğum şeyden … Esasen, bu 404 yumuşak algılamada yaptığımız küçük bir değişiklik ve bunun işleri nasıl tuhaf bir şekilde algıladığı.”

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google 404 Sayfası Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer İçerik Pazarlama Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En İyi İçerik Nasıl Yapılır